Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca ai leasing NU se primeste nici un fel de reducere.

    Comment


    • La leasing normal ca nu ai nici o reducere te usca cu asigurarea undeva la 800 ron pe an eram curios daca esti din alta categorie daca se da ceva reducere!

      Comment


      • la leasing contractul casco se face o singura data atunci cand iei masina. si este valabil contractul toata perioada leasing-ului. deci eu am leasing pe 7 ani, 7 ani am casco. chiar daca apelez sau nu la ei, rata imi ramane la fel(un avantaj pot sa spun-mai ales ca nu am fransiza). iar in legatura cu RCA-ul, da, datorita cursului leu-euro am platit 800 lei asigurarea. anul trecut pe vremea asta cand am luat masina am platit 600 lei, dar euro era mai mic. e asa scump deoarece se face pe persoana juridica, nu fizica.
        theo nu are leasing, deci posibil sa fi avut ceva reduceri daca nu a apelat la ei
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • da,am primit reducere pentru ca am avut tot la ei rca-ul(fara evenimente),si am la ei si casco(la fel fara evenimente).in carrefour la o taraba din aia unde faci rca era 450.masina e luata cu credit,deci sunt trecut eu pe acte,adica persoana fizica
          Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

          Comment


          • Cand ai leasing la masina orice se intampla oricat ar fi de mic evenimentul mergi la casco ca nu ati pare rau ca nu mai beneficiezi de reducre in anul urmator la rca si casco daca ai la aceeasi firma!

            Comment


            • n-are nici o legatura cu subiectul ce ai zis tu.nu m-am folosit de asigurari ca nu a fost nevoie.era normal ca ma duceam daca era nevoie.ideea era ca ai reducere daca nu te folosesti de ele.
              Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

              Comment


              • Eu ma refeream ca tu beneficiezi de reducere daca nu ai avut evenimente rutiere daca m-ai inteles!

                Comment


                • Am facut la Unita asigurare pe 1 an si am platit 705 ron mentionez ca am masina in leasing!

                  Comment


                  • Salut.Unde e cea mai ieftina asigurare?Si cit?
                    Un Logan----YNG-----
                    Numai bine.

                    Comment


                    • Originally posted by AG 23 YNG View Post
                      Salut.Unde e cea mai ieftina asigurare?Si cit?
                      Vezi la http://www.rca-ieftin.ro/compara.php; Sunt informatii reale

                      Comment


                      • Nu merge link-ul.
                        Un Logan----YNG-----
                        Numai bine.

                        Comment


                        • Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • Mersi pt. informatii.
                            Numai bine.
                            Un Logan----YNG-----
                            Numai bine.

                            Comment


                            • Veste cazuta ca un traznet 6 firme de asidurare RCA au solicitat scumpirea politelor cu pana 40% sa aliniem preturile cu cele din UE cand noi suntem vai mama noastra si salarile dc nu le aliniaza cu cele din UE sa iesim in strada ca nu se mai poate asa ceva!

                              Comment


                              • firar mama lor azi si maine si poimaine cu preturile lor din uniunea vietii...nu le-ar fi putin jena. crap de nervi..
                                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google