Frauda la Omniasig

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ce era asa de ras lucianitos ? Nu vad care ii farmecu tau,asta e daca a fost sau nu vinovat nu conteaza,atita timp cit isi plateste contributia
    sigpic

    Comment


    • #32
      Eu ma refeream ca aia or tot platit , el mi-o zis ca ultima reparatie o costat in jur la 200 mil lei vechi si eu la aia ma refeream
      Mereu superiori unui sat cu caini si oi

      Comment


      • #33
        Ca fapt divers pentru cei ce au asigurare casco la Omniasig si asigurare obligatorie la alta firma , casco nu e valabil in afara Romaniei. Poti profita de polita casco si in exterior numai daca ai asigurare obligatorie la ei sau platesti o diferenta pentru a fi valabil si in exterior. Oricum e mai avantajos sa faci si asigurarea obligatorie la ei.
        :flower:B 96 RFB:flower:
        :dirol:

        Comment


        • #34
          Originally posted by B96RFB View Post
          Ca fapt divers pentru cei ce au asigurare casco la Omniasig si asigurare obligatorie la alta firma , casco nu e valabil in afara Romaniei. Poti profita de polita casco si in exterior numai daca ai asigurare obligatorie la ei sau platesti o diferenta pentru a fi valabil si in exterior. Oricum e mai avantajos sa faci si asigurarea obligatorie la ei.

          Eu unul , daca as avea casco la Omniasig si cum zici tu nu este valabil afara , as declara evenimentul acolo ( doamne fereste ) , l-as mai declara o data in tara si tot pe Omniasig as face-o . Constient de faptul ca vorbim de una dintre cele mai b------i firme de asigurare sub nici o forma nu mi-as face si rca la ei . De ce sa le dau mai multi bani , sa le fac burta si mai mare ? No way brother !

          Dar daca doamne fereste este ceva grav si nu mai poti ajunge cu masina in tara ?
          B -X X - DDF x 2

          :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

          Comment


          • #35
            Dar asta cu faptul ca nui valabila in alta tara mie mi-au spus-o inca de la semnarea contractului dar eu am si rcaul tot la ei

            sigpic

            Comment


            • #36
              Amavut si eu un eveniment azi inainte sa vin la munca si lam lovit pe unu am dat cu spatele si nu lam vazut . lam lovit cu bara nu foarte tare ... si miam cam zgariat bara si in stanga de sub stop a iesit d la locul ei cam 1 cm nu e ceva f grav aproape ca nici nu se vede... c sa fac ... o fac pe casco sau pe rca-ul meu declar k am gasito im parcare lovita??? Multumesc
              ABS+ 1.6

              Comment


              • #37
                Faci pe casco,si declari la militie ca ai gasito lovita in parcare
                cred ca pe RCA`u tau nu se poate sau ma insel e doar daca lovesti pe altcineva,sau distrugi ex: un parapet,stilp,etc si atunci rcau tau merge la firma care are in ingrijire acele ,,,
                sigpic

                Comment


                • #38
                  Mcnalex , declari ca ai gasito lovita si o repari pe casco .

                  Polita casco este pt a te proteja pe tine de tine sau altii ( care iti raman necunoscuti - adica te lovesc si pleaca daca nu esti in / langa masina ) iar rca-ul pt a-i proteza pe altii de tine .
                  B -X X - DDF x 2

                  :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                  Comment


                  • #39
                    Alta faza, cand se faceau pensiile private, pe la sfarsitul anului 07 si inceputu 08, respectiv noembrie, decembrie, ianuarie, februarie, au angajat niste mini agenti pentru pensii private, cui ii faceam pensie privata, primeam 20 euro, dupa aceea au marit, 40 euro...se termina treaba ca era temporara, moment in care trebuia sa primesc 1500 euro. Am primit doar 500ron, din cauza ca, nu mai stiu ce nu era bine, nu facusem bine...vrajeli si ca doar atat primesc, le-am zis sa-si cumpere lumanari de ei si le-am si umplut frigiderele cu maciuci...
                    N-am depus mare efort, caci am avut prieteni cu societati si foarte multi angajati, dar ma bazam pe banii aia...

                    Alta faza, un prieten cu audi a4 cabrio, abea aparuse, a facut accident, si vroiau sa ii indrepte aripa cu ciocanu...pe masina de 60euro(atat a zis ca a dat), si pana nu i-a tras ala cateva picioare la aripa sa o faca mai stramba n-au vrut s-o schimbe....

                    kekenari dom'le, oameni d-aia gipsi

                    Comment


                    • #40
                      Am fost ieri cu factura de reparatie la OMNIASIG.Reparatia nu a costat 1500 epuroi ci 7769.00 lei.Aia de la OMNIASIG mi-au zis sa ma duc azi dupa ora trei.Nu am mai stat sa ii intreb daca azi imi dau banii sau ma cheama asa sa pierd timpu.Pentru cei cu experienta in asa ceva...daca m-au chemat azi trebuie sa imi dea acordul de plata nu?

                      Comment


                      • #41
                        Gata am adus masina acasa.S-au miscat super repede aia de la OMNIASIG in 15 min max 20 mi-au dat aprobarea.Am avut de platit doar ultima rata la casco(ca cica dauna depasea nu stiu ce suma si franciza de 50 de euro.Oricum nu ii laud ca ma enervat cap de guma ala care mi-a aprobat dosaru ca avea niste figuri de el zdreamta ce era.

                        Comment


                        • #42
                          Am primit chestia asta cu frauda la omniasig si eu pe mail, dupa ce a aparut aici ... ca sa vezi ce a patit omu`, mama ce tragedie, etc, etc... nu zic ca nu or face prostii astia de la asigurari, dar eu cred ca toata chestia asta e doar un mod de discreditare a companiei. adica sa vezi ce i-a facut.... eu am folosit casco de 2 ori la omniasig si de fiecare data nici o problema. mai comenteaza ei ca ba una, ba alta, na, asta e munca lor, dar nu au refuzat sa plateasca niciodata. asa fac si eu un mail ca aerul e otravit sau mai eu stiu ce si il trimit la prieteni, care il trimit la altii si vad apoi la pro tv la 17 ca oamenii poarta masti de gaze.... o prostie....
                          Last edited by huzzy1981; 15 April 2008, 19:25.
                          1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                          Comment


                          • #43
                            Sa stii ca s-ar putea sa ai dreptate si tu...cred ca pana la urma orice firma de asigurare cand te duci la ea sa iti deconteze diverse cheltuieli da din pom in pom si iti cauta nod in papura dar de...traim in romania...dam bani in toate partile si cand avem nevoie de anumite servicii ni se arata popoul.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by huzzy1981 View Post
                              Am primit chestia asta cu frauda la omniasig si eu pe mail, dupa ce a aparut aici ... ca sa vezi ce a patit omu`, mama ce tragedie, etc, etc... nu zic ca nu or face prostii astia de la asigurari, dar eu cred ca toata chestia asta e doar un mod de discreditare a companiei. adica sa vezi ce i-a facut.... eu am folosit casco de 2 ori la omniasig si de fiecare data nici o problema. mai comenteaza ei ca ba una, ba alta, na, asta e munca lor, dar nu au refuzat sa plateasca niciodata. asa fac si eu un mail ca aerul e otravit sau mai eu stiu ce si il trimit la prieteni, care il trimit la altii si vad apoi la pro tv la 17 ca oamenii poarta masti de gaze.... o prostie....


                              Huzzi , nu este o generalizare ce ai primit pe mail. Pot fi doar anumite agentii cu probleme . De ex la serviciu lucrez pe casco cu Asiban , daca nimereste dosarul la agentia Decebal , in 2 zile ai acordul de plata . Daca nimereste la Triumf , te uita Dumnezeu .
                              B -X X - DDF x 2

                              :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                              Comment


                              • #45
                                Salut!Am casco la Omniasig si credit la brd!Problema e ca la incheierea politei p...roasta de la banca mi-a trecut la capacitatea cilindrica 1390 iar eu mi-am comandat un Partener cu motor de 1.6.Se poate anula aceasta polita si sa-mi faca alta corecta?Si inca ceva....valoarea totala a politei este 6112 RON pe o perioada de 5 ani full casco fara franciza...este mult...este putin?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google