Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am ajuns la Allianz Tiriac, in urma unui incident auto, i-am intrebat pe inspectorii de acolo despre aceasta situatie, iar ei mi-au spus ca Politia recunoaste spatiile respective (parcari supraterane ori subterane) ca apartinand categoriei drumurilor publice.

    Nu aveam timp de stat la povesti (pentru a afla mai multe detalii), eram extrem de presat de timp...
    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

    Comment


    • Logic, nu?
      Pana la urma bine ca am ajuns la un consens, ca altfel, discutia care incepuse pe aceasta tema, risca sa se transforma intr-o apriga polemica, iar unii mai creduli ar fi evitat sa mearga la cumparaturi cu masina.
      Last edited by IancuMIC; 5 August 2013, 18:34.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Unele parcari sunt spatiu privat, dar si acolo casco ar trebui sa despagubeasca.
        Mie mi-a fost lovita masina intr-o parcare privata si am fost despagubit. Ce-i drept, am avut doar aripa putin infundata, dar au platit.

        Comment


        • http://www.contrasens.com/2012/04/23...i-publice.html

          Comment


          • S-a facut referire, la vremea respectiva, despre acest caz; http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=512;
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Daca parcarile supermarket-urilor nu ar fi drumuri publice ar fi reglementate prin indicatoare.

              Comment


              • Si-a facut taicamiu RCA recent la CityInsurance 280 lei pe 1 an la 1242 cmc.
                sigpic

                Comment


                • Si cu ce ne intereseaza asta daca noi vorbim de Casco?
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Allianz-Tiriac = 1.409lei platibili in 10 rate cu fransiza 100E si cu 2 excluderi(circulatia vehiculului in afara drumurilor publice si patrunderea vehiculului in locuri inundate). Valoare asigurata - 4.000E.

                    Probabil as fi platit mai putin si cu fransiza 0 dar, asta e un alt dezavantaj al leasing-ului - cand il termini si inscrii masina pe numele tau trebuie s-o iei de la zero cu asigurarea CASCO.

                    Comment


                    • Originally posted by PrietenCuTine View Post
                      Si-a facut taicamiu RCA recent la CityInsurance 280 lei pe 1 an la 1242 cmc.
                      Nu confunda RCA-ul cu CASCO.

                      In legatura cu despagubirile din parcarile supermarketurilor, eu am avut portiera infundata intr-un asemenea loc si asiguratorul nu a zis nimic.
                      S-a reparat pe CASCO.
                      Last edited by guestx; 8 August 2013, 18:13.
                      "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                      Comment


                      • Imi cer scuze, eram cu capul in aer
                        sigpic

                        Comment


                        • Se pare ca anul acesta cei de la Omniasig, unde am incheiata polita Casco, introduc in mod obligatoriu fransiza; ceea ce nu e deloc pe placul meu; in plus se pare ca e si o scumpire a tarifelor, la majoritatea companiilor.
                          Mai am cateva zile sa ma hotarasc, cum, ce fel si mai ales...daca.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Multumit de cum s-au miscat Uniqua la dauna pe vandalism recenta. 15 min constatarea, fara probleme la serviceul cu decontare directa la ei.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Da, Uniqa se misca foarte bine si eu am Casco de un an juma' la ei.

                              Comment


                              • Cu tarifele cum stau?; ca la Omnia, Generali, Groupama am vazut.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google