Accident Grav

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ce combinatorii sunt asiguratorii astia, arzaiar focu pe mate sa.i arda

    Comment


    • pe celalalt il dai degeaba in judecata ca era asigurat. pe ei ii poti da in judecata. du-te la ei si blufeaza, ca ai vbit deja cu un avocat si ca ii dai in judecata. stiam ca va fi putin...doar e logan.. dar nici asa parca e prea putin.

      Comment


      • Eu auzisem ca in caz de dauna totala, daca treaba este legata de RCA, se da doar 75% din valoarea masinii. Asa ca cei care stati si cititi, daca nu aveti casco, ar fi cazul sa va faceti pentru a evita situata colegului @maxtel.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • dupa carburant si restul cheltuielilor, asta imi mai trebuia, sa mai dau 1300 si pe casco. casc ochii si daca e sa fie o fac piese de schim ca se pare ca valoreaza mai mult asa decat intreaga.
          75% ?! deci 72 milioane sunt 75%? masina nu valoreaza nici o suta? la ce sa mai fac casco ?!

          Comment


          • Sa stii ca in cazul meu chiar nu a fost treaba de cascat ochii, ci pur ghinion.
            Astia de la euroshiti mi-au spus ca masina la cumparare valora 7.900 de euro.

            Comment


            • Pentru Logan, o asigurare casco e cea mai buna combinatie. Asta daca nu sunteti masochisti si va place sa plangeti in pumni. Pentru 250-300 de euro...PE AN!

              Comment


              • N-ai de ce sa-l dai pe ala in judecata, asta e prosteala de la asigurator.
                Te duci pe o cale gresita asa.

                Ia banu si fa-ti-o tu, dar o sa risti mult sa-ti mearga in dunga pe drum.

                Comment


                • @maxtel
                  acum nu te supara pe mine, dar nu e pur ghinion cand mergi cu 90/h pe centura bucurestiului, de care cred ca stim cu totii ce aglomerata e. si oricum ar fi trebuit sa schitezi o frana la apropierea unei intersectii. exact pentru situatii de genul celei de fata. de aceea se numeste conducere preventiva. ai facut-o dauna totala... nu-i nimic. dar daca , doamne fereste, era mai rau?! merita se te joci cu viata ta?! nu trebuie sa te simti lezat, iti spun doar cum as fi facut eu, mai ales ca tampiti sunt destui si nu vreau sa mor cu dreptatea in mana ca n-ar mai conta...

                  Comment


                  • Originally posted by maxtel View Post
                    Ala de la euroshiti mi-a zis sa`l dau pe ala in judecata. Si asa cred ca am si sa fac
                    In aceste cazuri se face referire la asigurator care preia riscurile asiguratului. Citeste si AICI ,poate te lamuresti cum sta treaba cu daunele auto.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • E usor cand vine vorba de teorie....

                      Comment


                      • nu e de teorie. e de viata si moarte... si judecand dupa varsta lui nu cred ca are experienta necesara. de ce ne ferim ?! masina are si alte pedale in afara de acceleratie. si faptul ca unii dintre noi n-au accidente dovedeste ca nu e numai teorie. ii explicam ceva pentru viitor, ceea ce ar trebui s-o faca mai multi pentru a nu regreta mai tarziu. poate ar fi o idee buna un curs de conducere defensiva cu titi aur. te feresti tu pentru ca multi sunt idioti si nu poti astepta de la ei.

                        Comment


                        • Acum toti suntem "reisari" , omul a intrebat ceva . Daca stim sa ii raspundem o facem daca nu citim si ne abtiem !!

                          Ca a mers tare , ca a mers incet faptul e consumat , omul si-a dat singur suturile pe care le merita si nu cred ca care nevoie de ajutorul altcuiva.
                          sigpic

                          Comment


                          • inca o data, nu erau suturi ci sfaturi. cat despre despagubire, tot ce poate face e sa dea compania in judecata, daca vrea mai multi bani. ar fi fost bine sa se intereseze la alte companii ca sa vada cat ar fi obtinut. poate asta e cota de despagubire, pur si simplu su nu prea e nimic de facut. mai poate cheltui si pe proces inutil. s-ar putea sa-l coste mai mult decat masina. daca castiga achita ei cheltuielile de judecata. dar daca nu castiga....?! si cine crezi ca va avea avocatul mai bun?! trebuie s-o gandeasca pe toate partile.

                            Comment


                            • Asta cu datu in judecata pe cel care te-a lovit , nu prea este valabila , odata ce omu a fost asigurat si-a platit RCA-UL nu ai cum sa scoti bani de la el , pur si simplu firmele de asigurari sunt degeaba !odata ce masina a fost intreaga cu piese originale , ei iti dau bani sa iti faci masina cu piese din targ, ceia ce nu e corect , dar traim in romania ! Si eu am avut masina lovita dauna 70 mil , si mi-au zis ca nu pot sa mi-o fac la reprezentanta ca nu imi dau ei bani de reprezentanta , daca vreau imi recomanda ei un service ......etc
                              Last edited by Mariusrs; 7 March 2012, 22:56.
                              http://www.loganclub.ro/forum/focusul_meu-t39113.html

                              Comment


                              • Cu datul in judecat pe cel care te-a lovit se practica la noi de mult timp , am un vecin pe strada care are o prob identica si se judeca si cu firma si cu cel care l-a lovit ( asa a spus avocatul sa faca ).

                                Daca aveti pe cineva la constatari daune sau un avocat intrebatil sa vedeti ca asa se procedeaza .

                                Cat dspre despagubire ei nu iti dau sa iti faci masina cu piesele x iti dau cat valoreaza (la daua totala) i-ar daca au deviz acela v-a fii facut la cel mai bun servis pentru tine ( ca si pagubit ) nu la colibelel lor .

                                Trebuie sa ai sange in instalatie si nervi cu ei ( aici vb la general )
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google