Cum va descurcati cu ratele la masina ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • si eu am scapat de rate,gata acum ma bucur de masina,cu guvernantii astia cred ca pana la batraneti))
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • victorie... ieri am platit ultima rata. m-am saturat de 6 ani cate 730 lei pe luna in preimele 2 luni plateam cate 640 pe luna fiind sic credit special oferit de golanii de la erste bank dar cum va spuneam fericirea s-a dus dupa 2 luni cand s-a reasezat creditul de atunci nici o gara cu scaderea eurobor sau a dobanzii de referinta te-a prins ... te-au facut

      Comment


      • Felicitari, Radule! Eu mai am vreo 2 ani, din cei 6.

        Comment


        • greu dar va trece mai ales acu cand se lauda alde isarescu ca vor scadea doban zile....

          Comment


          • cine stie.. ) poate poate.

            Comment


            • Felicitari baieti si fete.
              Imi aduc aminte ce fain a fost cand mi-am platit masina.Abia atunci am inceput sa ma bucur cu adevarat de ea , sa o spal mai des sa mai cumpar si chestii inutile.
              Pana atunci era "masina bancii".
              Va recomand sa faceti in continuare plati dar in conturi de economii/depozite pentru urmatoarea masina .
              Am descoperit ca in 5 ani imi iau o masina cu depuneri de 500 RON/luna .Sper doar sa mai tine Logan-ul din dotare inca 5 ani (diesel din 2008 cu 40.000 la bord).
              Sa mai munceasca si bancile pentru banii nostri nu numai noi pentru banii lor.

              Comment


              • Eu am luat masinuta in rate pe 10 ani. Din 2007 si pana acum practic am platit dobanzile, de abia de acum incolo o sa platesc masina. Platesc 650lei/luna dar sper ca in vara sa o achit pe toata ca sa scap de atatea rate ca m-am saturat. In loc de 10350 euro cat a facut masina practic dau inapoi 14-15 000 euro dar asta e bine ca sunt multumit de masina si nu mi-a creat nicio problema pana acum ca innebuneam de tot
                Last edited by Christnacht; 20 January 2012, 15:05.
                Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                Comment


                • merge, am luat-o in 2009 cu credit auto brd, rate fixe de 610 lei timp de 7 ani.Mai am 4 ani jumate de rate, sper sa nu cada tablaraia de pe ea pana la final.

                  Comment


                  • Originally posted by khaymanu View Post
                    merge, am luat-o in 2009 cu credit auto brd, rate fixe de 610 lei timp de 7 ani.Mai am 4 ani jumate de rate, sper sa nu cada tablaraia de pe ea pana la final.
                    stai linistit. nu cade nici o tablarie. masina e f buna.a mea are 6 ani in feb(e din 2006).tot cu credit auto brd si am rata 450 (trebuia sa fie rata 320 dupa 6 ani)dar asta e .mai am 2 ani. oricum merita in 6 ani nici o problema (64.000)

                    Comment


                    • Am scapat de leasing!Cei ce au masinile pe firma(propietar leasing,utilizator firma X,conducator auto persoana fizica) trebuie sa procedeze astfel: Trebuie sa primeasca ultimile 2 facturi (LEASING)o data ,factura de la
                      firma(adica o "cumperi de la firma") ,identificarea de RAR(nu conteaza pe firma sau pe persoana fizica) acte auto ,asigurare,rovignieta nu este cazul daca pastrati numerele.copii dupa acte ,scoaterea masinii din evidenta firmei si o vizita la taxe si impozite la sectorul care apartineti si o vizita in Pipera la Militie .(gata talonul pe persoana fizica)
                      AC/DC- RIDE ON

                      Comment


                      • Mai un an (si o luna) si ma scap de rata )

                        Comment


                        • Originally posted by Octavian View Post
                          Mai un an (si o luna) si ma scap de rata )
                          La fel si eu: Un an si o luna mai am (din 7 ani). M-a cam ingenuncheat dar altfel nu reuseam sa o cumpar.

                          Comment


                          • Eu am reusit azi s-o achit.Mai avem de plata pina in 2017.Nu stiu daca sa continui cu casco si mai ales unde.Un sfat ?Multumesc.

                            Comment


                            • In functie de buget la BCR, Uniqa, Groupama, Allianz....si categoric eu as face casco!

                              Comment


                              • Ok!Merci mult!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google