Cum va descurcati cu ratele la masina ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Octavian View Post
    Mai un an (si o luna) si ma scap de rata )
    Mai am 4200 lei si ma scap

    Comment


    • Originally posted by Octavian View Post
      Mai am 4200 lei si ma scap
      Mai am 3725 lei si ma scap
      Last edited by Niki; 15 October 2012, 21:09. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Am fost si eu azi sa ma interesez cat mai am de plata, dar nu a fost un moment placut sa aud ca mai am inca 18500RON ramas din suma totala
        Ar fi bine daca as avea vreo 17000RON sa platesc, ca as pastra contractu asta de finanatare pentru casco.

        Comment


        • Din ce an platesti la ea?

          Originally posted by Octavian View Post
          Mai am 3725 lei si ma scap

          Comment


          • Un pic cam offtopic.Am vazut pe site-ul celor de la Dacia ca nu iti mai poti face credit pe mai mult de 60 de luni adica 5 ani.De unde si pana unde aceasta schimbare de tactica?

            Comment


            • Pai si ce treaba ai cu ce banci lucreaza ei?

              La momentul actual fara sa ai 40% din valoarea masinii nu mai merita sa te-incurci cu bancile-vorbesc pentru omul de rand.
              Mai am 7 rate, aproximativ 3000E platiti dobanda dar am facut cateva plati mai consistente in avans si-am mai redus si din perioada contractuala altfel as fi ajuns pe la 5000E dobanda in 7ani. Problema e ca Loganul se devalorizeaza foarte mult in timp iar pentru noi cei care l-am luat de nou pierderea este foarte mare la momentul achitarii contractului de finantare.
              Nu as mai face aceeasi chestie acum.
              Last edited by Cromatic; 11 November 2012, 10:45.

              Comment


              • Chiar aşa, câţi dintre voi care aţi avut sau aveţi rate la maşină aţi mai face asta şi pe viitor?
                http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                Comment


                • In conditiile in care un Logan 2 pleaca de la 6690E(acum 10 min. am vazut reclama la antena x) cu cat crezi ca poti sa mai vinzi un ph1 Laureate din 2006-2007 fara ABS?

                  Comment


                  • da vor scadea preturile la sh. de unde economia nu misca nimic . deci vanzarile vor scadea in continuare la cele noi
                    si asta cu reclama e reclama . eu am dat pe preference 1.2 deci fara ac 34000 in dec 2010 deci sa lasam reclamele si sa vedem pretu; final real . am avut 3 vouchere si un mic avans restul rate pe 5 ani si oricum e foarte mult de plata rata e de 390 . mai am 3 ani rate daca aas avea nu as achita in avans acum ca oricum si-au luat dobanda in primi 2 ani

                    Comment


                    • eu unu nu mi-as mai face rate deloc.

                      Comment


                      • acum asta e in viitor nu o sa mai facem , deocamdata avem de platit ,
                        unii.

                        Comment


                        • Originally posted by kissfm View Post
                          Din ce an platesti la ea?
                          Din vara lui 2007.
                          Cand achiti 5 ani si mai ai mai putin de un an, parca ti se pune pe chelie asa...

                          Comment


                          • Ei parca-sigur...

                            Comment


                            • Inca vreo 2 ani si o sa scap. M-am cam saturat. Oricum eu zic ca efortul a meritat. E o masina foarte buna.

                              Comment


                              • Masina luata in 2007 , platit 320-340 lei lunar , acum ca mai am circa 2 ani , m-am saturat de banca , nici eu nu mi-as mai lua in rate masina dar asta e , cand nu ii ai pe toti...
                                Golan Ambition 1.5 Dci 70 de cai

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google