Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La Iasi cei 20% ce trebuiau platiti de proprietari insemnau mai mult decat 100 % din reabilitarea facuta de proprietari fara "ajutorul" Primariei.
    Asta, ca sa vedeti cam la ce nivel se practica jaful.
    Bineinteles ca le-am zis sa plimbe ursul, si ne-am rezolvat problema tot blocul la calitatea dorita de noi.

    La Bucuresti au fost cativa primari in frunte cu Vanghelie care au reabilitat cu contributie zero a cetateanului, ca altfel ramanea cu bani necheltuiti.
    Last edited by mr.K; 26 September 2015, 22:58.

    Comment


    • combinatia e ca aia au fost bani europeni, pe care nu cred ca ii puteau ciordi.
      erau obligati sa-i cheltuiasca in scopuri utile societatii.

      Comment


      • Si cine crezi ca a licitat pentru lucrari? Nu aia care dau spaga la primar si apoi fac totul la suprapret?
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Si asa , cooperativa made Rom se exporta in UE, Bravo inteligentei romanesti.

          Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Originally posted by B997NDL View Post
            combinatia e ca aia au fost bani europeni, pe care nu cred ca ii puteau ciordi.
            erau obligati sa-i cheltuiasca in scopuri utile societatii.
            Pai si guvernul contribuia cu o buna parte, prin Ministerul Dezvoltarii si Consiliul local.
            Zici ca banii astia europeni cresc pe marginea santului, nu-s toti bani.

            Comment


            • Unde? Ca ma duc sa adun un portbagaj!!!

              Comment


              • Originally posted by Oti View Post
                Si asa , cooperativa made Rom se exporta in UE, Bravo inteligentei romanesti.

                Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                Asta nu prea e inteligenta, e mentalitate de joc piramidal, pentru ca lucrurile se pun repede pe butuci, in ani adica. Si in loc sa te alegi cu o societate oarecare, te alegi cu o jungla
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Pai si guvernul contribuia cu o buna parte, prin Ministerul Dezvoltarii si Consiliul local.
                  Zici ca banii astia europeni cresc pe marginea santului, nu-s toti bani.
                  da, ei pun vreo 10-20%, nu mai stiu cat, dar nu de asta e vorba, ci ca, fiind bani europeni la mijloc, nu prea puteau fura si trebuiau sa vina cu facturi si acte in regula. daca se puteau sifina, nu mai impachetau niciun bloc.

                  Comment


                  • Eu spun ca daca nu sifonau nimic, nu mai impachetau niciun bloc.
                    Hai mah, doar nu esti copil. In Romania nu misca nimeni un deget daca nu iese ceva suplimentar. Normal ca erau licitatii, facturi in regula, doar ca de vreo 4 ori mai mari decat pretul pietei.

                    Comment


                    • Am uitat sa pun ghilimelele - "inteligenta" , ne batem cuie in talpi. Sifoneaza la greu bani europeni, stiu din surse....cand fac un proiect baga numai "training-uri" la hotele de "5 stele", cand este vorba sa plateasca munca cuiva, o lasa uitata, iti da banii dupa 6-12luni, (pe langa faptul ca plateste in bataie de joc) chiar daca au banii in cont, "patronul" de la Hotel este platit pe loc (ce combinatii se fac cu mancarea si cazarea?). Exemplele ar putea sa continue. Sifoneaza ca sa aiba bani pt spaga ce sunt obligati sa o dea la forurile de decizie si control, afacere de partid.
                      Last edited by Oti; 27 September 2015, 14:01.
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • de azi a inceput oficial "ice age" pentru mine. plecat din dna ghica, dusa masina pana in 3500 de ture si peste, am ajuns in militari, cca 14 km cu doua linii la temp apei.

                        Comment


                        • n-o mai forja pe motorul rece. nu face bine la motor si la turbo. stiai ?
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • da, si ce sa-i fac ? ca de acum pana in iunie nu mai vad 4 linii.
                            asta daca nu vine canicula.

                            Comment


                            • pai de asta un indicator de "temperatura apei" e necesar pe orice masina. in linii si pavele (si frana) sa nu te increzi niciodata. mergi macar 10-15 minute inainte , fara sa apesi acceleratia mai mult de jumatate. ia-o lin ...
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • asa o si iau, dar nu mai putin de 1900-2000 rpm. 3500 i-am dat aproape de sfarsitul cursei. ma ernerva ca nu cresetea deloc. n-a fost chiar asa de frig...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google