Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Doamna sotie (s-o tie sanatos), o avea vreo imunitate?

    Un student: "mai bine investeau in infrastructura decat sa ne dea gratuit pe tren".
    Last edited by Fanez; 25 February 2017, 21:44. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Partipanţii la mitingul de susţinere pentru Guvern au adus şi un banner pe care apărea numele UNPR. Doar că fostul aliat tradiţional al PSD a fuzionat prin absorbţie cu PMP, partidul lui Traian Băsescu. Iar unii manifestanţi au părut confuzi când au fost întrebaţi despre scopul ieşirii în stradă.

      - De ce ați venit astăzi aici?

      - Să protestăm.

      - Împotriva a ce?

      - a PSD-ului.

      - Împotriva PSD-ului protestați?

      - Da.

      - De ce? Ce vă nemulțumește?

      - Suntem de acordul cu PSD-ul! Da, da, că am greșit!

      *

      - Sunteți sau nu sunteți mulțumiți de Guvernul Grindeanu?

      - Nu prea sunt mulțumit, eu personal.
      Peste 6.000 de oameni au participat la mitingul de susţinere a Guvernului, organizat de PSD la Târgovişte. Manifestanţii au avut pancarte şi steaguri tricolore şi au intonat imnul României.


      Princeless, oare cu cat i-a plătit PSD-ul sa participe la miting?

      Comment


      • Unpr-ul i-a platit. tu crezi ca toti protestatarii din pta victoriei stiau pentru ce protesteaza?
        Propaganda cand a chemat oameni la protest a zis: " pentru orice nemultumire ai, vino la proteste in pta victoriei!"

        Noi ne plangem ca platim la fel sau mai mult pentru produse care difera calitativ fata de produse "identice" din vest, iar astia o ard ca "romanii cauta ce e mai ieftin, d-aia si calitatea e mai slaba." Ne prostec ca pe tampitei sau sunt tampiti si n-au inteles "intrebarea"?
        Last edited by Fanez; 25 February 2017, 22:18. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Ce glume de schela, pardon, de fesenisti, pe aici, era sa cad de pe pat de ras.

          Persoane fizice, Fane.
          Ca la firme, cred ca e TVR-ul.
          Neacoita, al vostru pesedist, numai asa facea afaceri cu imobiliare.
          Last edited by mr.K; 25 February 2017, 22:57.

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            Ca la firme, cred ca e TVR-ul.
            Sau realitateatv

            Comment


            • Sa revenim la parciul ala pesedist. Cum sa fii si primar si dezvoltator imobiliar?
              Cine naiba sa creada ca esti obiectiv, si nu iei banii de la primarie si-i bagi in firmele controlate de tine?

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                Cine naiba sa creada ca esti obiectiv, si nu iei banii de la primarie si-i bagi in firmele controlate de tine?
                Aia 60% dintre locuitorii sectorului 3 care l-au votat.
                Eu eram convins ca nu mai ia si al doilea mandat.

                Comment


                • Prostii aia de penelisti n-au avut niste candidati decenti.
                  Asa a luat si purtatoarea aia de tampoane primaria generala.

                  Comment


                  • Asa e. Nimeni n-a avut candidat mai bun decat candidatul psd. (Oricare ar fi fost).
                    Cu ce te afecteaza pe tine primaria capitalei? Sau zici doar asa... ca motiv de hartza?
                    Last edited by Fanez; 25 February 2017, 23:51.

                    Comment


                    • Nu are nicio competenta ca primar general.
                      Dar era foarte vehementa la adresa lui Chirica, tamponista vesnic gravida.

                      Comment


                      • Am inteles, e doar motiv de scandal.
                        Chirica aia e primarita perfecta.
                        Cel mai minunat pesedist, bun de pus in fruntea usereului (sau macar a peneleului). Cred ca ar fi un excelent prim-ministru (bine, cu chiar ca nae danut, dar ar fi bun). Cel mai excelent ar fi nae danut dar ar merge si chirica momental .

                        Chirica - cel mai bun userist din psd.
                        Last edited by Fanez; 26 February 2017, 12:13. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Fane, tu si partidul tau ma plictisiti, aceleasi lozinci.
                          Ia si vorbeste cu fesenistii tai, ridicati osanale conducatorului iubit care va da casa si masa.

                          Comment


                          • Daca aveam vreun partid al meu, poate ca te-as fi plictisit.
                            Te-ai "nervat" cand ai vazut cum sta Firea la "increderea populatiei in politicieni"?
                            Daca da casa si masa e bine. Altii iau casele oamenilor cu japca. Ma rog, cu acte false dar tot un fel de talharie, sau furt daca preferi. Am vazut ca va place cuvantul asta, il preferati. Apoi ii acuzati pe altii de furt si de minciuna.
                            SONDAJ după PROTESTE. Încrederea în POLITICIENI Evoluțiile de pe scena politică, evenimentele și protestele din ultima perioadă au adus modificări importante în ...

                            Sunt curios cum arata clasamentul acum, dupa ce a decis instanta ca "cineva" e vinovat de "minciuna penala" si altele. Cum se striga in piata? "Dna sa vina sa te ia?" Parca asa...
                            Last edited by Fanez; 27 February 2017, 09:29.

                            Comment


                            • Fanez avangarde...adica astia?:
                              Acuzații explozive în PSD: institutul de sondare Avangarde falsifică datele sondajelor. Acuzații vin de la fostul prefect de Argeș, Mihai Oprescu, scrie Jurnalul de Argeș. Sondajul ar fi fost „optimizat”, ca să nu spunem de-a dreptul măsluit, pentru ca trezorierul partidului (de altfel și cel care a comandat „masa și dansul”) să-și plaseze favoriții, pe […]

                              ALEXANDREANUL MARIUS PIELEANU - PORTRET DE OBSEDAT SEXUAL Marius Pieleanu este un renumit sociolog, originar din Alexandria, care detine o firma de sondaje si una de consiliere psihologica, si care este datator cu opinia de serviciu la o televiziune privata (Antena 3), dar si invitat la alt

                              De fapt...si mai simplu:


                              (ca info. Marius Pieleanu deinte agentia de sondaje cinstite si oneste ....abonate PSD-ului, oficinei PSD A3 si Romania TV)

                              Comment


                              • Nu cumva a fost singurul care "a nimerit" aproape exact sondajele facute la alegeri?
                                Nu cumva a fost singurul care "a nimerit" aproape exact sondajele facute la alegeri?
                                Ala care zice ceva care nu va convine e mincinos.
                                Last edited by Fanez; 27 February 2017, 10:05.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google