Discutii Cu Subsemnatu'

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta vara când am luat mașina aveam bani să iau si una de 15000-20000 euro cu plata pe loc (nu am avut niciodată vreo rata si nici nu o să am, poate doar pt o casa), dar m-am gândit că nu merită să dau atâția bani din simplul fapt că merg foarte puțin cu mașina. Mașina asta nu o să apuce niciodată 100000 km si o prefer oricând unei sh de 20 de ani sau cu 500000 km la bord.

    Comment


    • Cu alte cuvinte, mai bine o virgina nasoala decat un fotomodel "uzat".

      Sa nu ne mai ascundem dupa colt.
      Tocmai, ca ne cam ascundem dupa colt.
      Sa nu spunem nimic tare si clar, ca nu e politically correct.
      Daca eu spun ca, personal, Dacia mi pare o masina de rahat, e fix parerea mea. Daca unii se simt lezati, ghinion. Eu am vorbit despre masina mea, pe care am platit-o, asa ca am tot dreptul.

      Daca ar fi sa fac flame, ti-as spune ca ai invatat o expresie noua de care faci abuz. Si o scrii si gresit, legat.

      E o diferenta intre ce am zis de Dacia, si ce am zis de flame bait.
      Last edited by mr.K; 10 November 2016, 20:07.

      Comment


      • Da, pt ca atunci când se va strica ceva la "fotomodelul" ala poți să arunci mașina. Sunt curios cat ℅ din cei cu "fotomodele" sh le au înmatriculate pe numele lor și câți sunt doar simpli șoferi pt mașina altuia din altă țară.

        Comment


        • A fost instructiva discutia, dar acum ma bag la un episod din Homeland.
          Claire Danes face un rol mare.

          Comment



          • Daca ar fi sa fac flame, ti-as spune ca ai invatat o expresie noua de care faci abuz. Si o scrii si gresit, legat.

            E o diferenta intre ce am zis de Dacia, si ce am zis de flame bait.
            Nu e nicio greseala; dar pentru orice, e pus in ghilimele asa ca...
            Ortografia incorectă și greșelile gramaticale sau semantice sunt de asemenea foarte frecvent obiectul atacurilor unui flamer, câteodată în cazul în care un flame wars a început deja. Într-o astfel de situație, un flamer poate încerca să conteste inteligența interlocutorului, prin evidențierea eventualelor erori gramaticale sau de ortografie. Flamerii care fac aceste corecturi sunt catalogați in comunitățile online ca "jandarmi gramaticali".
            Sursă: https://hdsatelit.blogspot.ro/2013/0...u-flaming.html
            In care postura te gasesti?
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Sunt in postura aia in care cred ca intre noi sunt decenii in ce priveste modul de gandire.
              Ma pui sa citesc bloguri?)))))
              Eu nu dau 2 bani pe parerile unora despre marea masa a celorlalti.
              Neuronul meu activ poate genera destule conexiuni pentru a avea propriile idei, neinfluentate de altii.
              N-am fost crescut sa astept sa-mi spuna tot timpul cineva unde ma situez, stiu si singur.
              Last edited by mr.K; 10 November 2016, 20:28.

              Comment


              • Sunt in postura aia in care cred ca intre noi sunt decenii in ce priveste modul de gandire.
                Asa gandesc si eu; da nu trebuie sa-ti fie jena. Ai timp sa recuperezi. La servici.


                Seba, scuze pentru ca ti-am poluat topicul Eu cu tine voiam sa discut, da nah...internetul.
                Last edited by IancuMIC; 10 November 2016, 20:40.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Asa gandesc si eu; da nu trebuie sa-ti fie jena.
                  Jena? Mai degraba, mandru. M-as inchide in debara daca n-ar exista diferentele astea..

                  Comment


                  • Originally posted by mr.K View Post
                    Si la 1.89 si 90 de kg...
                    trebuie sa mai slabesti putin
                    sigpic

                    Comment


                    • Cat? 0.7 kg?
                      In fine, am sa mai dau niste muschi jos.
                      Gata sefu', m-am cantarit acum. 88 kile. E ok?

                      Bun ca din toata discutia dinainte, ai retinut detaliile.

                      Am sa-mi fac si eu un topic "Discutii cu K" unde sa ne intalnim la o tranta, sa nu-i mai umplem topicul lui Seba cu de toate.
                      Last edited by mr.K; 11 November 2016, 12:45.

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        Gata sefu', m-am cantarit acum. 88 kile. E ok?
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          Am sa-mi fac si eu un topic "Discutii cu K" unde sa ne intalnim la o tranta, sa nu-i mai umplem topicul lui Seba cu de toate.
                          Din cate cunosc eu oamenii, n-o sa-ti faci topic.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Asta e un fel de psihologie inversa?
                            Uitasem sa adaug: o sa-mi fac topic atunci cand o sa fiu moderator, ca sa le pot da BAN alora care ma injura aiurea.

                            Fa-ti dumneata topic, ca sa nu mai vii dupa mine pe topicurile altor persoane. Vin eu acolo.
                            Last edited by mr.K; 11 November 2016, 13:26.

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Cat? 0.7 kg?
                              In fine, am sa mai dau niste muschi jos.
                              Gata sefu', m-am cantarit acum. 88 kile. E ok?

                              Bun ca din toata discutia dinainte, ai retinut detaliile.

                              Am sa-mi fac si eu un topic "Discutii cu K" unde sa ne intalnim la o tranta, sa nu-i mai umplem topicul lui Seba cu de toate.
                              grija sa n-o dai in partea cealalta
                              sigpic

                              Comment


                              • Din cate imi aduc aminte, d.ta ai intervenit dupa ce am postat eu; vezi post 97. .
                                Pe mine nu m-a deranjat, oricum.
                                Deci nu m-am inselat cu privire la persoane si topic; n-ai curaj sa deschizi unul.
                                ....
                                Te propun eu ca moderator, vrei?
                                Desi, daca vei fi numit, iti garantez ca o sa ma injuri.
                                Last edited by IancuMIC; 11 November 2016, 13:37.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google