Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • daca citeati atent, vedeati ca tocmai asta am zis si eu.
    "nu sunt sanatosi" in contextul ala insemna ca respecta regulile de circulatie.
    ceea ce in bucuresti numai un nebun ar putea face/

    Comment


    • Nedelica, ti-a zis bine Gioni.
      Tocmai, ca bucurestestii se cred ca-s miez in orasul lor, ca stiu strazile pe de rost (ca oricare sofer, in orasul lui de bastina).
      Abilitatile lor de soferi in afara Bucurestiului incep sa paleasca.

      Care dati cu pietre, va invit la Iasi ca sa va demonstrez.

      Comment


      • Originally posted by Seba View Post
        povestea flashurilor si-a semnalizarilor s-o tiparesti mare pe remorca, sa vada si soferii de duminica cum se merge in coloana. daca esti un pic atent la tiristi, in juma' de ora inveti limbajul. trebuie numai sa vrei. apropo, n-ai spus ce inseamna sa-i dai "avarie" unui tirist, cum fac multi cu masini mici, in loc de stg-drp
        La moda intre tiristi e acum semnal rapid stanga-dreapta.Inainte se multumea cu luminile de avarie.Masinile mici dau cu avarie cand multumesc sau isi cer scuze(dar sunt rare specimenele).Daca tu ca sofer de autoturism ii multumesti unui tirist cu avarie el iti va raspunde de multe ori cu un flash(fie zi-noapte).Pe drum toti suntem colegi si trebuie sa ne respectam/ajutam,ca nu stii cand ai nevoie.....

        App:ma aflam in drum spre Bragadiru(ieseam din Buc),pe la Cora Alexandriei coloana,aglomeratie si saracu un tir pe B1 se chinuia sa intre pe B2.Nici un coleg cu masinile mici nu a vrut sa-i dea voie.Ma aflam pe B2,l-am flash-uit si am incetinit ca sa-l las sa depaseasca.A efectuat manevra si imi multumea si cu semnale de avarie si in oglinda.Cand am revenit in fata lui pe B1 iar mi-a multumit cu flash-uri.Ma gandeam in sinea mea:stai calm colegu ca a fost doar un simplu gest,stiu ca sunt rari soferi de masini mici care "ajuta" colegi tiristi.
        I-am zis ok cu luminile de avarie.Era un tir Bulgaresc.
        Last edited by Old Driver; 25 November 2016, 17:25.
        Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          Care dati cu pietre, va invit la Iasi ca sa va demonstrez.
          In Iasi mi s-a parut ca se circula civilizat.




          Sent from my iPhone using Tapatalk
          Keep walking...

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            Care dati cu pietre, va invit la Iasi ca sa va demonstrez.
            Dar de ce nu vii tu in bucuresti, ca aici n-are nimeni nimic cu moldovenii.
            Chiar sunt simpatizati.
            Adevarul e ca sunt multi provinciali care cauta o adresa de pe banda a doua,
            si e normal sa li se umple frigiderul.

            Comment


            • pai normal, ca daca se duc pe prima si tre' apoi s avireze stanga, ii mai lasa dracu
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • In provincie, cu numere de Bucuresti ai mai multe sanse, ca zic aia c-or fi de-ai lor cu numere de leasing.
                In Bucuresti se incordeaza toti tartanii ca sa arate la provinciali cat de soferi sunt ei.

                Ca provinciali in capitala, mai sunt si astia ca mine cu CASCO pe orice masina si cu o lipsa de respect fata pretentiile bucurestenilor ca locuitori ai celui mai mare sat din Romania.

                Comment


                • Originally posted by B997NDL View Post
                  Dar de ce nu vii tu in bucuresti, ca aici n-are nimeni nimic cu moldovenii.
                  Chiar sunt simpatizati.
                  S-ar putea sa fie majoritari.

                  Comment


                  • Bine... Hai ca o sa ajungeti sa va dati in cap, apoi o sa plangeti ca va dam afara in frig, daca nu incetati cu razboiul asta dintre zonele tarii.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Originally posted by mr.K View Post
                      In Bucuresti se incordeaza toti tartanii ca sa arate la provinciali cat de soferi sunt ei.
                      Nu se mai incordeaza nici dracu la nr. de provincie (exceptand judete de-astea mai "exotice"), procentul a crescut substantial in ultimii ani...cred ca ajunge la un 20-30% din masinile care freaca zi-de-zi Bucurestiul.

                      Cu ani in urma, da, e adevarat ce zici, indiferent ca mergeau bine sau rau, si-o furau by default cand rulau prin Bucale.

                      Comment


                      • Da' chiar nu e niciun fel de razbel. Doar o discutie amicala.
                        Oricum, fiecare crede ca la el in oras sunt cei mai meseriasi soferi din tara, iar cel mai bun dintre ei se intampla sa fie chiar cel ce crede ce am zis mai inainte.

                        Comment


                        • Sunt multi care desi au domiciliul stabil trecut in bolentin, in Bucale, au masina inmatriculata pe alt judet. Iti dau destule exemple de companii la care aproape jumate din angajati au masini cu nr. "straine" de Buc...cateodata zic ca e o noua fitza

                          Originally posted by vitriol View Post
                          Bine... Hai ca o sa ajungeti sa va dati in cap, apoi o sa plangeti ca va dam afara in frig, daca nu incetati cu razboiul asta dintre zonele tarii.
                          Tu n-ai nr. de IF? Sau cel putin asa ar trebui.
                          Last edited by Kojak; 25 November 2016, 22:19. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Originally posted by Old Driver View Post
                            La moda intre tiristi e acum semnal rapid stanga-dreapta.Inainte se multumea cu luminile de avarie.Masinile mici dau cu avarie cand multumesc sau isi cer scuze(dar sunt rare specimenele).Daca tu ca sofer de autoturism ii multumesti unui tirist cu avarie el iti va raspunde de multe ori cu un flash(fie zi-noapte).Pe drum toti suntem colegi si trebuie sa ne respectam/ajutam,ca nu stii cand ai nevoie.....

                            App:ma aflam in drum spre Bragadiru(ieseam din Buc),pe la Cora Alexandriei coloana,aglomeratie si saracu un tir pe B1 se chinuia sa intre pe B2.Nici un coleg cu masinile mici nu a vrut sa-i dea voie.Ma aflam pe B2,l-am flash-uit si am incetinit ca sa-l las sa depaseasca.A efectuat manevra si imi multumea si cu semnale de avarie si in oglinda.Cand am revenit in fata lui pe B1 iar mi-a multumit cu flash-uri.Ma gandeam in sinea mea:stai calm colegu ca a fost doar un simplu gest,stiu ca sunt rari soferi de masini mici care "ajuta" colegi tiristi.
                            I-am zis ok cu luminile de avarie.Era un tir Bulgaresc.
                            Pe mine ma enerveaza chestia asta cu multumitul din 7000 lumini.

                            Adica cum? Dau din avarii, ma uit la ala sa dea flashuri, apoi ridic mana, apoi mai da si el din avarii si tot asa ne multumim unul altuia ca ce? Ca unul dintre noi a facut un lucru normal si de bun simt?

                            Intr-un trafic superaglomerat, cel mai letal lucru pntru toata lumea este sa te opresti. Acolo unde se opreste unul din coloana, se formeaza un dop de numa numa. Asa ca mi se pare normal sa incetinesc in asa fel incat sa permit unui alt coleg sa intre in coloana, atat timp cat el este atent si nu ma face sa opresc de tot pentru el.
                            Intelege fiecare ce si cum vrea. Eu doar zic.
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Kojak View Post
                              Tu n-ai nr. de IF? Sau cel putin asa ar trebui.
                              Esti offtopic! Am buletin de Bucuresti, boss!
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Numerele de IF eu le vad exotice. Ceva gen Alabama.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google