Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    .. .pentru subminarea economiei nationale prin instrainarea de resurse naturale in mod gratuit, ar trebui sa-si petreaca restul zilelor la mititica.
    Absolut toti cei care au facut "d-astia", din '90 incoace.

    Comment


    • Sunt de acord, toti.


      Ministrul Justitiei: A venit vremea clarificarilor la DNA. Sper sa nu se constate ca avem o justitie selectiva
      Pai, bah nene, stapanaul tau, Livake, a fost sau nu favorizat? Eu cred ca avem o justitie selectiva, altfel, Livake era demult in parnaie. Langa Nuti, Valcov, Pinalti, Bica, Crinuta Dumitrean, Cocos, ca sa pun din ambele tabere.

      Pe de alta parte.
      Iohannis se intalneste a treia oara cu Trump. De data asta, la Varsovia.
      Sper ca apare si Liviu, cu tava de pahare.

      Totusi, ce vrea d-nul TuDorel Toader?
      Ataca singura institutie care a luat nota de trecere in ultimul MCV.

      Nu spuna insa absolut nimic despre parlament, care a blocat majoritatea solicitarilor DNA de incepere a urmaririlor penale contra infractorilor senatori si deputati. Ce mai bocea Vosganian! Ce il mai miruiau pe Sova!
      Raportul MCV subliniaza foarte clar aceste blocari in parlament a procedurii penale.

      Deci, d-nul TuDorel, v-am raspuns eu, justitita e selectiva.
      Se aplica pentru (po)pulime, mai putin pentru guvernanti.
      Last edited by mr.K; 3 July 2017, 15:37. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Originally posted by mr.K View Post
        ...Eu cred ca avem o justitie selectiva, altfel, Livake era...
        Fara niciun fel de condamnare, ca si Voiculescu.

        Comment


        • @Fanez da!!! Ai dreptate!!! Liviu si Voiculescu, acesti mari eroi ai popului...pardon...poporuluil. Sabotati si subjugati de fortele capitaliste ce vor sa rapeasca libertatea poprului. Sa-l jubjuge si sa-l abata de la calea ce dreapta spre noi meleaguri ale progresului...spre orizonturi insorite si pline de glorie.

          Acum toata lumea se ridica in piciaore si aplauze prelungite impreuna cu scandari: Liviu dragnea a adus liberatea poporului rus.

          P.S. Tu chiar crezi ce spui? Sau iar tastezi dupa dictare? Eu sper ca-i a doua varianta...

          Comment


          • Originally posted by bolovan View Post
            @Fanez da!!! Ai dreptate!...
            Stiu. D-aia am postat.

            Comment


            • Originally posted by Fanez View Post
              Fara niciun fel de condamnare, ca si Voiculescu.
              ba chiar cu doua, una cu suspendare, a doua sper, cat mai rapida, cu executare.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • @Seba daca estita un dram de dreptate in lumea asta, nu era "pedeapsa cu executare" ci "pedepist prin executie...iar familia plateste cartusul..."

                Comment


                • din bun simt , sa nu deranjez colegii nu pot decat sa te intreb , iar , pe ce planeta traiesti fane? sau in ce livada ?

                  Ministrul Justiției, Tudorel Toader a anunțat, luni, că a sesizat Inspecția Judiciară pentru a evalua activitatea managerială a DNA-ului. Se pare că la
                  Last edited by Costi-bc; 3 July 2017, 18:38. Reason: Automerged Doublepost
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • Originally posted by Seba View Post
                    ba chiar cu doua...
                    Nu. Multi altii ar fi fost acum #lapuscarie.

                    Comment


                    • Uite un exemplu de justitie...se vede ca am intrat in noua era.
                      http://www.ziarpiatraneamt.ro/politi...-cu-suspendare

                      evolutia cazului

                      http://adevarul.ro/locale/bacau/cei-...85f/index.html

                      https://www.agerpres.ro/justitie/201...erat--18-41-32

                      http://evz.ro/jumatate-din-angajatii...e-de-mita.html

                      situatia reala este mult mai grava....trebuia sa vina cu autobuzele sa-i ia pe toti, "hotul neprins negustor cinstit"
                      Dragnea a dat ordine clare, DNA este impartit in doua tabere, SRI la fel, urmeaza societatea civila.....asa ca pot sa iasa in strada cati vor ..sunt de-ai lui Soros.
                      Last edited by Oti; 3 July 2017, 21:35.
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • ..........................
                        Attached Files
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • Cica DNA are dosare despre vreo 3 gagii de la Inspectia Judiciara, care vine in control la DNA.
                          Numai eu vad un conflict de interese si o razbunare?

                          Comment


                          • Cica vor fi "recercetati" coruptii care au scapat fara condamnari si cu banii in buzunar in schimbul unui denunt dictat.

                            Comment


                            • Si care nu au cotizat la PSD. Astia cercetati si scapati ieftin (basescu, nastase, dragnea, tariceanu etc)...dar au cotizat unde trebuie...astia scapa.

                              Comment


                              • Si care nu au cotizat la PSD...
                                Buuu...Uahahahahaha
                                Adica DNA si CSM-ul este al PSD-ului.
                                Astia cercetati si scapati ieftin (basescu...
                                Buuuaa...hahahaha Basescu a cotizat la PSD asa ca scapa

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google