Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am terminat.

    Comment


    • Neoficial, la renuniunile pezede se asculta imnul asta.

      Versuri:Trei culori cunosc pe lume,Amintind de-un brav popor,Ce-i viteaz, cu vechi renume,În luptă triumfător.Multe secole luptarăStrăbunii noştri eroi,Să tr...


      iar la ziua sefului partidului


      Un nostalgic va ureaza auditie placuta: N/A - La multi ani, iubit conducator!


      Rise Project a publicat un raport al serviciului secret al MAI care ar confirma legatura lui Dragnea cu Tel Drum
      Conform sursei citate, in documentul din 2011 intitulat "Nota privind aspecte care afecteaza climatul socio-economic al judetului Teleorman" se vorbeste pe larg despre afacerile desfasurate de respectiva retea cu bani publici: lucrari fictive, licitatii trucate, donatii la PSD, relatii si sfere de influenta.

      De asemenea, este primul document oficial in care Liviu Dragnea figureaza ca "detinatorul majoritar al actiunilor la purtator de la SC Tel Drum SA", despre afacerile careia s-a tot scris in presa in ultimii zece ani. Liviu Dragnea a negat mereu ca ar fi avut vreo legatura cu Tel Drum.

      Ofiterii de informatii au identificat si un anumit mod de operare, care ar fi generat evaziune fiscala. Ei sustin ca din retea faceau parte functionari, jurnalisti, rude si alti apropiati ai lui Liviu Dragnea, printre care si fosta sa sotie Bombonica.
      Chestorul Liviu Popa, fost sef al Politiei Romane in 2011, a declarat ca documentul este autentic.
      In context, jurnalistii de la RISE Project reamintesc ca in urma cu o luna PSD a modificat legea scotand complet serviciul secret DGPI de sub controlul CSAT si aducandu-l sub directa autoritate a ministrului de Interne Carmen Dan, o colaboratoare veche si foarte apropiata a lui Liviu Dragnea.
      ANAF deja a ajns la Rise Project.



      Dragnea, dupa controlul ANAF la Rise Project: Nu am nicio implicare, cred ca se incearca compromiterea mea.

      Ahahaha, sa mori tu ca n-ai nicio implicare!

      Intrebare cum poti sa incerci sa compromiti un infractor condamnat definitiv deja?

      Eu cred mai degraba ca se doreste compromiterea Rise Project.

      Au indraznit nenorocitii sa spuna adevarul despre Livake.
      Last edited by mr.K; 7 July 2017, 11:02. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • am auzit, neoficial, desi s-ar putea sa existe si info oficiala, ca anf le-a inchis sediul celor de la rise project. ca sa va povestesc si cum e "dincolo", fiscul german te anunta cu 10 zile inainte de a veni in vizita, iti spune ce documente vor sa verifice, sa nu existe situatia sa n-ai contabilul in firma, sa nu gasesti nu stiu ce dosar...daca dupa 10 zile nu esti ok cu ce vor ei sa verifice, ai luat amenda. daca esti ok, nu te intreaba nimeni d ece ai buzele rosii in loc sa le ai albastre, d ece zi zugravit cu verde, cand portocaliu e la moda, etc.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • ...., nu te intreaba nimeni d ece ai buzele rosii in loc sa le ai albastre, d ece zi zugravit cu verde, cand portocaliu e la moda, etc.
          De ce publici documente probabil adevarate despre infractorul sef al partidului de guvernamant....

          Frumos e in ziua de azi, cand exista internetul, ca nu mai ai nevoie de sediu cu tiparnite ca sa scoti vreo fituica pentru a informa lumea.
          Un laptop conectat la WI FI public e de ajuns, sunt pline mall-urile de asa ceva.
          Pot inchide orice vor cei de la ANAF, gura lumii nu o pot inchide. O sa se gaseasca cineva sa-i ajute pe aia de la Rise Project, asa cum s-a intamplat, la o scara mult mai mare, si cu WikiLeaks.
          Last edited by mr.K; 7 July 2017, 12:33.

          Comment


          • conform vorbei: cine nu-i suficient de inteligent sa invete din istorie...risca sa o repete:


            Povestile astea le auzeam de la bunica mea...si tatal meu...prin anii 40-50. Eu crescand intr-un sat cu multi nemti...auzeam povesti cum era prin anii 30 in DE
            Povestea se repeta...si se repeta...doar ca romanii nu invata din ele nimic.

            Comment


            • Originally posted by vitriol View Post
              ...
              Dai reporturi cu "atac la persoana"...
              Reportul meu a fost cu ”injurii”. Altii au luat BAN pentru asta, dar... las-o anșea.
              De cate ori am vazut eu cate un post cu ”atac la persoana” am considerat ca e o gluma proasta (sunt multi care n-au simtul umorului) si n-am dat report.
              P.S. Am vrut sa mentionez astea pentru ca am citit niste posturi noi care s-ar incadra la ”atac la persoana”.
              L.E. Fara referire la mine.

              Comment


              • Olguta Vasilescu a cerut de la ASF date despre Pilonul II de pensii: Sa nu se sperie nimeni, vrem doar sa stim cum se calculeaza
                Pai eu credeam ca de aia esti ministru la munca, pentru ca stiai cum se calculeaza pensiile, salariile...
                Numa' pezedeu' e in stare sa angajeze soferi de autobuz si abia apoi sa-i invete sa conduca.

                Comment


                • de fapt vor sa vada daca pot gasi o solutie legala ca sa puna mana pe banii pesonali ai contribuabilor si sa-i treaca in avutia statului. sa mai si spui public, ca ministru al muncii, ca te astepti ca in pilonul 2 sa fie banii mai bine administrati si cu profituri mai mari decat la stat, e ca si cum ti-ai scrie pe frunte "bou".
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Dragnea: S-ar putea sa ma iubeasca Soros si sa fiu confuz. In Brazilia am fost doar la pescuit
                    Pai, parca nu fusese in Brazilia. Acum aflam ca s-au terminat pestii si baltile la noi, as ca s-a dus sa prinda piranha pe Amazon.


                    O noua mare teapa din partea PSD. Dragnea confirma ca salariul minim NU va creste la 2.000 de lei in 2018, asa cum se prevede in programul de guvernare.
                    Da-l dreaqu de program, s-a spart pusculita si e cam goala.
                    La doctorii aia nu le dau bursele, 'ai d ecapu' ei ministresa a muncii.

                    Daca mai explica Gadea inca odata ce buna e ordonanta 13, nu mai e nevoie de bani de burse, nici pentru salarii.
                    Last edited by mr.K; 10 July 2017, 16:04.

                    Comment


                    • Originally posted by mr.k View Post
                      pai, parca nu fusese in brazilia. Acum aflam ca s-au terminat pestii si baltile la noi, as ca s-a dus sa prinda piranha pe amazon.
                      eu cred ca se pregateste sa scrie cateva carti stiintifico-fantastice la racoare peste cativa ani. Sau cauta un loc ferit (fara extradare).
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • Eu cred ca se pregateste pana si scaparea lui de condamnarea de la referendum.
                        CCR are pe ordinea de zi de astazi o exceptie care ar urma sa scoata din Codul penal infractiunea de corupere a alegatorilor comisa in cadrul unui referendum, adica art. 392 raportat la art.386 din Codul penal.
                        Daca exceptia va fi admisa, iar din informatiile mele raportul intocmit de judecatorul Daniel Morar este de admitere, ar urma sa fie de declarata neconstitutionala "oferirea sau darea de bani, de bunuri ori de alte foloase in scopul determinarii alegatorului sa voteze sau sa nu voteze o anumita lista de candidati ori un anumit candidat" daca fapta este comisa in cadrul unui referendum

                        Comment


                        • normal ca trebuia facuta treaba asta, iar formularea trebuia sa fie facuta explicit pt referendum. pdl-ul de pe vremea lui boc si base sunt la nivel de gradinita fata de astia. mai un pic si incep sa regret gasca lu' "tanti nuti spaima constitutii". pana si aia erau amatori fata de echipa de clarvazatori si experti ai lui dragnea.
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • DNA deschide un nou dosar dupa investigatia Rise Project privind legaturile lui Dragnea cu Tel Drum
                            Degeaba, astia sunt in stare sa legalizeze orice lucru de care e acuzat Livake.
                            Pana nu il elimina insusi pezedeu', greu de scapat de infractor, e ca raia.


                            Profit.ro: Fiul lui Dragnea isi trece ferma de porci din Teleorman pe actiuni la purtator
                            Pai vedeti, cat de bine a facut tat'su cu Teldrum?
                            Daca facea si ficioru' asa din start, mai stia careva ca Livake are in familie ferma de porci? Era sarac lipit, pariu.

                            Serverele Fiscului au picat. Nicio plata nu poate fi incasata
                            Si-asa nu se incasa cat visa Livake...
                            Last edited by mr.K; 11 July 2017, 14:13. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Dragnea va putea fi premier. Proiect de lege pregătit de Guvernul Tudose: Condamnaţii penal vor putea fi membri ai Executivului dacă s-au reabilitat
                              Asa, pe fata.
                              Cum pui un om manjit in guvern?
                              Pai ala nici in politica nu are ce cauta, de fapt.

                              In luna mai, CCR a spus ca persoanele condamnate penal nu pot ocupa funcţii în Guvern.

                              Comment


                              • dar cum ccr e consultativ doar cand e nevoie, in rest obligatoriu, ghici ce? orice hot are voie sa fie ministru, iar daca ai fost cumva condamnat pt incalcarea legii electorale, codul penal e neconstitutional si se rezolva. tara de c.a.c.a.t....
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google