nici o zi fara o groapa in Arad - Alooo Primaria ! Se aude ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai de ce nu o luati si voi "pe langa pod" ?
    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

    Comment


    • De fapt, chiar exista o varianta alternativa pentru podul de la Gradiste: in capatul strazii Ineului se face dreapta, dupa care se trec cele 2 treceri consecutive de cale ferata, se merge tot in fata iar in capat e strada Budai Deleanu. Trebuie sa stiti traseul, mai ales ca am vorbit la una din intalniri sa punem intre treceri masina lui Lau ca sa **** .

      In alta ordine de idei, eu am auzit ca podul va fi asfaltat candva prin toamna, deci rabdare si tutun.
      Last edited by bubu_vasile; 7 August 2009, 00:55.
      sigpic

      Comment


      • pai si eu ce ziceam ? mai putin faza cu sirena ... :p
        aia liniste pana e cazul ... da ???
        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

        Comment


        • Sa vedeti ce loc mi-au facut tirurile cand am venit astazi de la Timisoara

          Comment


          • La UTA intrarea dinpre Cocorilor spre Calea Aurel Vlaicu au aparut 2 gauri de toatea frumusetea. Si asfaltul s-a scufundat in ele... Casa nu le iei trebuie sa circuli intre benzi.

            Comment


            • Gropile alea 2 sunt acolo de mult timp, numai ca doar acuma sunt asa adanci incat resimti din plin efectul asupra masinii daca nimeresti in una din ele.
              sigpic

              Comment


              • iar podul din subcetate e varza rau pe sensul de mers spre micalaca. si asta la doar cateva luni de la reparatia CAPITALA. bineinteles ca nimeni nu va fi tras la raspundere pentru asta. se va lasa asa pana la anul, iar la anul va fi reparat din nou pe alti bani.
                spaga, cat e spaga stimabile ?
                Last edited by bubu_vasile; 4 February 2010, 10:11.
                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                Comment


                • Cica o sa se refaca sensul acela pe banii constructorului numai ca dureaza ceva timp din cauza faptului ca se asteapta noua reteta pentru mixtura de la Bucuresti. (cel putin eu asa am auzit/citit)
                  sigpic

                  Comment


                  • Daca tot vorbim de gropi pe care le iei in plin, mai semnalez nasterea uneia pe toata latimea drumului la intrarea in Arad dinspre Zadareni... Acolo s-a format un fel de saritoare, care imita celebrele rude finlandeze de pe traseele de raliu. (daca vii lansat cu peste 100 regreti sigur ziua respectiva)
                    sigpic

                    207 noir obsidien

                    Comment


                    • Pentru ca nu s-a mai scris cam de multa vreme in aceasta sectiune (cred ca din cauza ca in Arad au disparut gropile completamente) revigorez subiectul cu o stire "bomba".
                      Mult discutatul drum al oaselor - Spl. Gen. Praporgescu a intrat de curand in modernizare... cand? la mijlocul toamnei! Am auzit din surse sigure (si confirmate de fotografie) ca pe aceasta strada cu rang de splai, se va naste o baza balneo-nautica. Deja s-a inceput amenajarea canalului paralel cu Muresul, si s-a destupat primul gheizer de apa... in curand se va deschide statiunea, care va avea facilitati de 5 stele - bai termale, proceduri balneare, impachetari cu namol, iar pentru sportivi - un culoar cu doua piste pentru sporturile nautice. Biletele se pot procura direct de la primaria mun., sau de la s.c. bordurachinezeasca s.r.l.
                      Va asteptam cu drag la Arad...
                      Attached Files
                      sigpic

                      207 noir obsidien

                      Comment


                      • Mai mult ca sigur or spart desteptii o teava de apa sau ceva canalizare. Nu am mai fost pe acolo de mult timp, insa si traseul acesta e de evitat pana la finalizare (la anul candva in cel mai bun caz).
                        sigpic

                        Comment


                        • si eu pe unde mama dracului mai circul ? intradevar de vreo 2-3 zile de cand au sapat santul ala pe margine e un adevarat calvar sa treci pe acolo. nu inteleg de ce nu inchid si lasa doar un singur sens. cel putin pentru urmatoarele 12 luni pana cand vor trece la spartul si celuilalt sens de mers, asta desigur neinsemnand "rezolvarea" primului sens.

                          inca o lucrare tipica. bravos ca se face strada ca era cazul, dar de ce naiba nu se poate gandi inainte de a se face ceva.
                          Last edited by bubu_vasile; 4 February 2010, 10:12.
                          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                          Comment


                          • Da sa vedeti voi cat va dura pana se va finaliza Praporgescu.

                            Comment


                            • In zona industriala, pe drumul perpendicular pe centura care pleaca din primul sens giratoriu, in dreptul vamii, apare periodic o groapa in asfalt. E plombata, dupa cateva luni de zile plomba se surpa spre interior.
                              Voodoo?

                              Comment


                              • da face Falca magii sa dispara asfaltul
                                Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                                Magazin Piese de Schimb.
                                www.facebook.com/ElectroteknikPag

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google