nici o zi fara o groapa in Arad - Alooo Primaria ! Se aude ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probabil ca Domnul Primar Falca este de vina !!!!!!!!!, dupa parerea unora COMUNISTI .
    El ar trebui sa fie pas cu pas peste tot sa verifice asa ar fi dupa mintea unora ,caci si el taie frunze la caini ca si altii!!!!!

    Invidia este mare din parte unora ca poate ar vrea si fie remarcati !!!!!!!
    Last edited by marius_g; 30 December 2009, 16:04. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • mariuse iar o dai in balarii ? vorbea cineva de comunisti pe aici ??? si cu ce ar trebui eu sa fiu remarcat, ca nu inteleg ? de fapt nu am inteles nimic din ce ai scris.

      si da, primarul e de vina pentru lucrarile de proasta calitate pentru ca ar trebui amendate firmele care lucreaza de mantuiala si ar trebui sa li se opreasca acei bani care reprezinta garantia de buna executie, dar cum toti sunt prieteni ar fi culmea sa se faca asa ceva.
      si uite asa, pe cand sa zicem si noi ca am scapat de gropi ....
      Last edited by bubu_vasile; 4 February 2010, 10:14.
      Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
      Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

      Comment


      • Poti intelege ce vrei bubule ca sa suntem noi Romanii (unii),ei nu se uita in ograda lor ci la vecini.
        Pana acu 15 ani nimeni nu sa gasit sa comenteze acu cand cineva incearca sa construiasca ceva bun pt. arad ....... hop vine c.t.c!!!!!!!!!!!!!.
        Si daca vrei sa rezolvi ceva scrie pe forumul primariei doleantele tale si i-ti garantez ca se rezolva.

        Comment


        • Oricum in Arad mai e mult de lucru.La cat de ramas in urma a fost de la toti pocaitii aia de primari......
          Dar e dureros sa vezi cum se crapa astfaltul dupa o ninsoare.

          Comment


          • asta c-am asai Aline, legat de edilii sefi de dinainte...dar totusi sa vedem partea plina a paharului...eu zic ca avem mai putine gropi decat in anii trecuti, acuma nu vreau sa laud pe nimeni...dar eu asa am obsercat...legat de denivelariile din sensu giratoriu de la Bila de cand mah stiu tot asai din pacate

            Comment


            • e intradevar ciudat sa vezi cum asfaltul ce era ok inainte de ninsoare s-a sfaramat in mai multe zone din Arad. bineinteles ca in afara de gropanul ala chiar de sub viaduct s-a dus naibii si mixtura aia de au pus-o intre linii dar si cea cu care erau plombate gropile alea de pe mijlocul drumului inainte de linii.
              si de asemenea observ o acutizare a diferentelor de nivel la trecerile peste liniile de tramvai (sau tren, dupa caz) chiar si pe soselele nou reabilitate.
              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

              Comment


              • Am mai ziso ,cunosc persoane care au scris pe saitul primariei problemele aparute prin cartier si sa-u rezolvat a doua zi , deci sa nu intelegeti sau sa interpretati o gluma ,vorbesc serios.

                Comment


                • @ZSO: s-a "peticit" sensu` de la billa de vreo 2-3 sapt da` e facut in stil romanesc asa ca nu te astepta la minuni

                  @marius_g: Eu vreau linie discontinua la intrarea de la blocu` meu ....si nu se poate pentru simplul fapt ca nu bunul Falca a refacut drumul Voinicilor ci Uniunea Europeana si ei nu aproba o linie discontinua Si eu cunosc oameni care or cumparat terenul din fatza blocului, teren pe care sunt canale de scurgeri, gaz, apa si cand o sa treaca criza financiara si o sa aibe bani sa`si faca pensiune, n`o sa mai avem nici locuri de parcare la bloc ...da` noa ...gg Falca

                  @Red_Alin: ti-am vazut bolidu` acum 2 zile pe centru ...apai cand sa`ti fac cu mana am vazut ca era frateto cu mandra ...ti`o luat`o cu japca sau ai fost un frate bun ??
                  Last edited by grassu; 31 December 2009, 11:23.

                  Comment


                  • La capatul strazii Voinicilor (intrarea in sensul giratoriu de la Billa), chiar sub viaduct, au aparut niste adevarate transee. Asta seara am crezut ca-mi las o roata acolo...

                    Comment


                    • Originally posted by grassu View Post
                      @ZSO: s-a "peticit" sensu` de la billa de vreo 2-3 sapt da` e facut in stil romanesc asa ca nu te astepta la minuni

                      @marius_g: Eu vreau linie discontinua la intrarea de la blocu` meu ....si nu se poate pentru simplul fapt ca nu bunul Falca a refacut drumul Voinicilor ci Uniunea Europeana si ei nu aproba o linie discontinua Si eu cunosc oameni care or cumparat terenul din fatza blocului, teren pe care sunt canale de scurgeri, gaz, apa si cand o sa treaca criza financiara si o sa aibe bani sa`si faca pensiune, n`o sa mai avem nici locuri de parcare la bloc ...da` noa ...gg Falca

                      @Red_Alin: ti-am vazut bolidu` acum 2 zile pe centru ...apai cand sa`ti fac cu mana am vazut ca era frateto cu mandra ...ti`o luat`o cu japca sau ai fost un frate bun ??
                      Cam ambele variante.)

                      Comment


                      • Cand o sa am intalnire cu edilul Aradului o sa discut problema cu acea linie continua .

                        Comment


                        • o strada s-a mai asfaltat (cea de pe mal), altele doua s-au gaurit (revolutiei si tot aia de pe mal, proaspat renovata - se pare ca la noi nu stiu oamenii sa asfalteze daca au canale pe sosea, mai bine asfalteaza, sparg apoi soseaua si asfalteaza doar canalele, astfel incat o sa se duca dracu toate bucsele, pivotii si directia de la masina pe ridicaturile sau gropile de pe langa canale), zona minata "podul subcetate-giratoriul billa" e tot la datorie chiar daca s-a straduit primaria sa mai "sparga" niste bani din buzunarele noastre pentru reparatii (mai stie cineva de cate ori au reparat acolo ? asa doar de curiozitate), capcana aia cu canalul pe sensul de mers spre billa e tot la datorie, iar strazile noi asfaltate cu o caruta de bani sunt deja valuri-valuri. iar ca sa fie totul frumos in oras s-a mai instalat si ditai "shoping mall-ul" de langa gara cu nenorocirile de rigoare: semafoare o kila, circulatie data peste cap si "tarani" care inca nu stiu la ce folosesc dungile alea albe trasate pe asfalt.

                          LE: sa mai spun ca cel ce a gandit sistemul de statii de tramvai si circulatia tramvaielor in zona Podgoria e putin "dus" ? de fapt se stie cine a gandit-o, dar totusi ...
                          Last edited by bubu_vasile; 28 April 2010, 10:25.
                          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                          Comment


                          • He He, s-au mai schimbat vreo 2-3 chestii de când nu s-a mai postat pe thred-ul ăsta )
                            Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                            Magazin Piese de Schimb.
                            www.facebook.com/ElectroteknikPag

                            Comment


                            • Da, in special locatia gropilor. De exemplu pe Vlaicu, sensul spre Carrefour, a aparut o groapa de toata frumusetea, inainte de unitatea militara. Nu mai vorbesc nimic de trecerile peste liniile de tramvai la viaductul din Micalaca.

                              Comment


                              • Trecerile la nivel cu linia de tramvai se vor rezolva anul acesta.
                                Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                                Magazin Piese de Schimb.
                                www.facebook.com/ElectroteknikPag

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google