nici o zi fara o groapa in Arad - Alooo Primaria ! Se aude ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    *off-topic:mai octavian, ti-e ti-ar fi bun un subaru ceva )...ca vad ca te pasioneaza liniutele seara prin oras,cu saracul logan :P
    sigpic

    Comment


    • #32
      Originally posted by wizard24 View Post
      *off-topic:mai octavian, ti-e ti-ar fi bun un subaru ceva )...ca vad ca te pasioneaza liniutele seara prin oras,cu saracul logan :P
      lol) :P :P
      sigpic

      Comment


      • #33
        Cu masina ca masina , tu nu le simti asa rau sa vedeti ce oribil i cu mootorul toata gropita o simti, las :-j nu-i stres mai umpic si ies si eu cu loganu la intalniri, numa sa iau permisu, o sa pun si eu poze cu gropi , ca oricum ma plimb toata ziua prin Arad. Apropo salut toti Loganisti si nu numai din Arad!
        Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
        Magazin Piese de Schimb.
        www.facebook.com/ElectroteknikPag

        Comment


        • #34
          Bine ai venit pe forum ! Cu ce te plimbi toata ziua ? ce motor ai ? pune si tu 2-3 poze sa ti`l vedem si noi

          Comment


          • #35
            O sa pun si cu Loganu numa sa vina tati acasa
            Attached Files
            Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
            Magazin Piese de Schimb.
            www.facebook.com/ElectroteknikPag

            Comment


            • #36
              Podul de la subcetate, acele denivelari sau cum le spune, menite, cica sa reduca viteza:| ( da defapt is puse sa ne rupem masinile si motoarele in ele)
              Attached Files
              Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
              Magazin Piese de Schimb.
              www.facebook.com/ElectroteknikPag

              Comment


              • #37
                Originally posted by AR77PAG View Post
                Podul de la subcetate, acele denivelari sau cum le spune, menite, cica sa reduca viteza:| ( da defapt is puse sa ne rupem masinile si motoarele in ele)
                deci denivelarile astea, mai ales cele din poza care le-ai pus tu acuma,(cred ca is alea cum urci podul din directia subcetate spre micalaca)is criminale,deci in alea daca nu stii ca is acolo si vii ca nebunu cu viteza acolo iti lasi rotile,
                deci e cea mai imbecila si ce-a mai tampita idee care a avut-o falca sa puna asa ceva acolo!
                sigpic

                Comment


                • #38
                  Tin sa te contrazic @wizard24... denivelarile alea au un scop bine determinat, sunt puse acolo exact pentru cei care vin lansati si nu observa ca s-a amplasat de ceva vreme un semafor cu galben intermitent! sa nu uiti ca in zona de ceva vreme s-a dezvoltat o intersectie destul de periculoasa mai ales la ora de varf cand tirurile tranziteaza Aradul pe centura sud.
                  Sunt foarte multi (inclusiv eu uneori) care pe acolo baga talpa in acceleratie, lucru deloc recomandat. Ce e mai grav este faptul ca dupa respectivele denivelari a aparut o transee de la balansul tirurilor, la imbinarea podului cu rampa.
                  sigpic

                  207 noir obsidien

                  Comment


                  • #39
                    nu stiu acuma fiecare cu parerea lui, mie personal nu imi place :P
                    am asistat la un posibil accident din cauza lu' denivelarile acelea, cand o masina de selgros a venit lansat si a trecut in fata la un tir, iar cand sa trezit cu alea in fata, a pus frana brusca chiar in fata la tir,iar tirul la randul lui la fel a franat,si eu eram in spatele lui si tin sa va zic ca am vazut si eu pentru prima oara cum intra in balans o remorca de tir(am ramas masca),dar am avut noroc ca a reusit omul sa il tina si sa il "aseze" din nou pe sosea!
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Pai tocmai asta iti spuneam si eu! Sunt foarte bine puse acolo tocmai pentru inconstientii care merg cu o viteza prea mare intr-o zona periculoasa!!
                      Daca ar dori cineva sa ne distruga masinile atunci am gasi denivelarile alea pe toate soselele din oras. Dar nu e asa, denivelarile sunt amplasate in locuri strict necesare. Daca mai tineti minte (astia mai batrani) "bucile lui Moisescu" erau 1-2 galme de vreo 10-15 cm inaltime puse cam la fiecare trecere de pietoni in zona scolilor! Alea erau cu adevarat criminale, astea de acum prin comparatie sunt egale cu zero. De fapt fac mai mult zgomot in habitaclu decat sa te zdruncine!... adica te atentioneaza cum ca ar trebui sa mai reduci viteza.
                      sigpic

                      207 noir obsidien

                      Comment


                      • #41
                        @AR77PAG: ma... am vazut o poza cu 4 scutere printre care si al tau ...si cred ca tu esti in "echipa" de scuteristi a lu` fratemio
                        Il cheama Sebi si are un aprilia s50 sau ce model e ...ca nu ma pricep

                        Comment


                        • #42
                          exact , mi se parea mie cunoscuta strada pe care ai filmat ca stiu cand am venit odata dupa frateto, apropo daca cumva gaseste careva un pormoneu cu acte sa stie ca i a meu, sau nah , i si talonu cu numaru motorului :-s permisu, buletinu, talonu, asigurarea!
                          Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                          Magazin Piese de Schimb.
                          www.facebook.com/ElectroteknikPag

                          Comment


                          • #43
                            Linile de tramvai de la podgoria , adevarati "munti", am uitat sa fac poza astazi pe centru de la teatru spre primaria au inceput lucrarile de asfaltare , momentan sunt la stadiul de ras(sau cum se spune) asfaltul vechi , speram cat de curand sa fie gata tot centru si porma si prin cartiere cel putin in Subcetate si Gradiste stiu ca se lucreaza si se face treaba




                            Numa Bine
                            Attached Files
                            Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                            Magazin Piese de Schimb.
                            www.facebook.com/ElectroteknikPag

                            Comment


                            • #44
                              In prima poza o groapa chiar in spatele primariei, destul de adanca sa ramai suspendat, noroc ca e in zona parcajului si nu o poti aborda in viteza.

                              In poza a doua un loc sugestiv pentru a parca masina in CENTRUL Aradului... asta imi aduce aminte de o reclama in care o d-soara cu cizme albe coboara dintr-un Nissan direc intr-o balta. E adevarat ca acolo e interzis sa parchezi, dar asta nu scuza primaria sa lase spatiile publice intr-o conditie jalnica!!

                              In ultima poza puteti vedea cum se parcheaza "la limita" (dai cu masina pana simti rezistenta din partea unui obstacol fix).
                              Attached Files
                              sigpic

                              207 noir obsidien

                              Comment


                              • #45
                                Ti-am zis sorin: ala e noul model de parcare in Arad.
                                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google