nici o zi fara o groapa in Arad - Alooo Primaria ! Se aude ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Astazi am trecut prin vlaicu, si spre mirarea mea am mers pe asfalt nou, ce fain ii, abea astept sa fie tot vlaicu gata , si restul cartierelor, sa nu se mai plimbe aia cu Lambourghini numa pe centru) sa se invarta in cerc , Apropo in Subcetate se lucra intens la drum si la trotuare
    Attached Files
    Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
    Magazin Piese de Schimb.
    www.facebook.com/ElectroteknikPag

    Comment


    • #47
      Da asa ii in subcetate se lucra la greu, dar nu romani lucreaza ci toti cei care sunt acolo is muncitori unguri care au venit aicea sa lucreze,cica ei lucreaza mai bine si cu scule mai de calitate,nu ca noi!
      faini suntem,da ce sa facem asa suntem noi,ne facem de cacao cu orice!Oricum macar oameni astia sa speram ca o sa faca o treaba calumea,si cica 2 ani trebuie sa lucreze la ele!Deci mai este pana va fi gata tot cartieru subcetate
      sigpic

      Comment


      • #48
        Asa e va tine 2 ani , da decat niciodata mai bine 2 ani
        Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
        Magazin Piese de Schimb.
        www.facebook.com/ElectroteknikPag

        Comment


        • #49
          Azi am facut-o si eu lata: Veneam din Ungaria cu "buburuza" din dotare si inainte de RAR, cam pe unde se termina fosta unitate militara, am dat intr-un crater King Size, de mi-am indoit janta dreapta fata, ca norocul nu e asa de grav dar e vizibil si masina trage usor dreapta. Numa' bine, maine dupa ce fac revizia la Logan ma duc cu Matizul la indreptat si echilibrat de roti ... Astia de la drumuri nu sunt in stare sa repare o groapa de acolo, mai ales ca exact in aceeasi zona acum cateva luni mai exista un crater similar....


          Asa ciuda am pe mine ca nu am vazut craterul... DAMN !!!
          sigpic

          Comment


          • #50
            Te cred i naspa rau drumu ala, da lasa sa speram ca acuma ca se deschide Karfuru' o sa faca drumu , cel putin asa se spune! Ai avut ghinion ca nu ai vazuto! Putea sa fie si mai rau!
            Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
            Magazin Piese de Schimb.
            www.facebook.com/ElectroteknikPag

            Comment


            • #51
              Maveriku': si o poza ceva la gropanu' ala ?
              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

              Comment


              • #52
                Pai acolo ar trebui o poza asa cadru mai larg sa intre in ea tot drumu,ca tot ii dezastru acolo,cum treci de verbita ii dezastru
                sigpic

                Comment


                • #53
                  @bubu: In mod ciudat nu stiu ce sa pozez, fiindca am trecut azi pe acolo cu Loganul (veneam de la Pecica) si nu am vazut craterul (am si incetinit si am trecut pe banda I, doar-doar o vedeam), ci doar o droaie de cratere mai mici... Chiar nu stiu in care am dat asa puternic de mi-am indoit janta ca niciuna din gropile pe care le-am vazut nu par asa de distructive...

                  Abia astept sa refaca tot tronsonul dintre RAR si Expo, am auzit ca inainte de deschiderea Carrefour se va repara acel tronson...Sa ma corecteze cineva daca gresesc...
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Am trecut in seara asta pe acolo pe la expo si i nasol rau drum am facut o poza la o groapa ca nu cred ca aveam destula memorie sa fac la cate gropi sunt, da asa eu si eu am auzit ca Carrefour va repara tot Drumul de la linile de tren , pana la sensul giratoriu, cel nou facut recent !
                    Attached Files
                    Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                    Magazin Piese de Schimb.
                    www.facebook.com/ElectroteknikPag

                    Comment


                    • #55
                      Si eu era sa raman fara o roata acum 2 zile cand am trecut pe acolo
                      dar a mai fost una si mai mare acum cateva saptamani
                      :love5::love5: :sofer1: :majesty2:

                      Comment


                      • #56
                        Gata ... opriti-va inainte de a se inflama iara toata chestiunea.

                        1. majoritatea oraselor si-au deschis thread-uri pentru alte discutii libere. uitati-va si la tm, deci mi se pare normal sa facem separat discutiile pentru a putea fi mai usor de urmarit ce te intereseaza.

                        2. sorin mi-a luat-o inainte cu deschiderea acelui thread, dar asta nu e o problema. totusi putea fi putin mai explicit vis a vis de explicatiile pentru care a deschis thread-ul si mai ingaduitor (cel putin la inceput) cu toti ceilalti. De asemenea il rog sa fie mai putin critic. Sunt multi cei care nu te cunosc inca suficient de bine pentru a intelege modul tau de exprimare si de a fi. Dupa ce o sa te cunoasca o sa fie ok. Dar acum ....

                        3. norby: nu o mai lua persoal. afirmatiile facute nu se refera strict la tine, ci la toti membrii. intelege ca ne bucuram sa te avem printre noi la fel ca si pe restul membrilor sau loganistilor si nimeni nu face misto de tine sau ii e ciuda pe tine sau iti vrea raul (doamne fereste). aceasta afirmatie e valabila si pentru tavi. ideea e de a avea un forum usor de urmarit, iar posturile trebuie sa fie la "obiectul" dezbatut de thread-ul respectiv.

                        4. "regulile" nu le fac eu, sorin, wizard, grasu, tavi, sau oricare altcineva. regulile sunt facute de altii (admin si moderatori) si trebuie respectate de catre noi toti. si mie mi s-au facut anumite observatii de catre membrii mai vechi si le iau ca atare si nu ca un "atac" personal.

                        5. consideram "dezbaterea" inchisa ? Am inteles toti despre ce e vorba si ce si unde sa scriem ? Avem momentan pe forum la sectiunea Arad urmatoarele thread-uri:
                        a) LoganClub Arad - aici se discuta doar pe tema intalnirilor: unde cum cand cine si desigur impresii DESPRE INTALNIRI
                        b) Ce Se Mai Intampla Prin Arad - se discuta despre evenimente (accidente, adunari, deschideri de cluburi sau discoteci, targuri, intr-un cuvant "evenimente")
                        c) Nici o zi fara o groapa in Arad - discutii despre drumurile si parcarile noastre
                        d) Discutii generale intre membrii LCArad - discutii despre orice vreti voi in limita regulamentului si a bunului simt

                        Daca considerati vreun subiect "neacoperit" puteti propune sau deschide un nou thread in conditiile regulamentului acestui forum.
                        Cam asta e tot. Acum deschidem discutiile (sau le continuam) acolo unde e cazul. Sper sa nu se supere nimeni.
                        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                        Comment


                        • #57
                          Se pare ca nu mai is gropi in Arad , atunci i bine)
                          Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                          Magazin Piese de Schimb.
                          www.facebook.com/ElectroteknikPag

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by AR77PAG View Post
                            Am trecut in seara asta pe acolo pe la expo si i nasol rau drum am facut o poza la o groapa ca nu cred ca aveam destula memorie sa fac la cate gropi sunt, da asa eu si eu am auzit ca Carrefour va repara tot Drumul de la linile de tren , pana la sensul giratoriu, cel nou facut recent !
                            Pozele astea sunt deja minciuni, :P cine are curiozitatea sa mearga sa vada ce zic
                            Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                            Magazin Piese de Schimb.
                            www.facebook.com/ElectroteknikPag

                            Comment


                            • #59
                              Da da ... Nu mai sunt gropi. Au fost inlocuite cu dealuri, damburi, santuri, borduri si nu in ultimul rand MULTEEE MULTEEEE GIRATORII. Ca astea ne lipseau noua.
                              basca lui de falcos si fraierii aia de politai care a dat aprobarile la asa cretinitati.
                              te capiaza ma. Mergi doar cu a 2-a si a 3-a un kilometru ca tot dai peste giratorii.
                              daca mai face vreunul vreun cartier sau magazin o sa avem 10 giratorii pe un km. Doar asa putem intra in cartea recordurilor.
                              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                              Comment


                              • #60
                                Eu am trecut pe acolo chiar cand erau gata construite si se faceau doar mici retusuri. Prima data, de la distanta am zis ca e tot Aradul la Armonia, ca dupa ce am inceput sa ma apropii sa ma minunez de multitudinea de giratorii. La un moment dat chiar nu mai stiam pe unde sa ma duc, asa m-au dezorientat giratoriile plus ca un TIR de Bulgaria venea viejlios pe banda mea . Si in toata harababura asta, era doar un singur politist de la rutiera care statea si se holba cum se suie TIR-ul pe mine.

                                Chiar nu vad sensul pentru atatea giratorii...Nu era destul cel de la centura ?? Azi-maine o sa mergem intr-un sens giratoriu continuu de la Fortuna pana la P-ta Romana.


                                OFF-TOPIC: Am fost si pe la Armonia, si nu e cine stie ce, nu toate magazinele sunt deschise (KFC, Cosmote si nici libraria, pentru care m-am dus special, ca speram sa prind niste carti de citit la oferta ). La Carrefour, majoritatea clientilor pe care i-am vazut cumparau TV de la oferta cu 200 de lei. Era o coada de vreo 10 oameni, unii chiar cu 2 TV-uri, la bancul de proba.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google