nici o zi fara o groapa in Arad - Alooo Primaria ! Se aude ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Si raspunsul este nu, nu a fost astupata! Happy?
    Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
    Magazin Piese de Schimb.
    www.facebook.com/ElectroteknikPag

    Comment


    • #77
      Care groapa baieti?Trec des pe acolo dar nu stiu despre ce groapa e vorba.
      Pe mine altceva ma scoate din sarite,si anume B-dul Praporgescu,pentru cine nu stie e ala de la Maranata inspre centru,dar pe langa mal.
      Pff deci e teroare.O gramada de canale,gropi,drum foarte ingust,aglomerat .
      Dea ni de zile e asa.Nu s-a sesizat nimeni.

      Comment


      • #78
        Originally posted by sorinj View Post
        Daca e sa ne laudam cu strazile pe care stam, atunci eu am un mare atu! Strada intre blocuri, cu impozit de MUNICIPIU, si conditii de sat. Dupa marea campanie de schimbat tevi de apa, constructorii au sapat, iar noi ne rupem masinile, fara ca sa-i pese cuiva. Am dat telefon la primarie, si au spus: se rezolva. Asta s-a intamplat in februarie 2007!! E adevarat ca s-a rezolvat... dar in ianuarie 2008!! si sa nu credeti ca s-a rezolvat definitiv! din strada asfaltata (pana in februarie 2007), strada din imagine este actualmente PIETRUITA (din ianuarie 2008)!! in centrul cartierului A. Vlaicu din ARAD. Astazi dupa cca. 1 luna strada incepe sa cedeze (pietricelele se dau la o parte dupa dezghet) si incep sa apara bine-cunoscutele gropi....
        Rectific. (citatul de mai sus e de pe pagina a doua a topicului, scris acum un an)
        Astazi dupa inca un an, dupa inca un inceput de mandat al buzatului, strada arata tot ca dupa razboi.
        RUSINE edilului sef al Aradului ca dupa mai bine de 2 ani de la "terminarea" lucrarilor strada arata la fel... santier, iar noi ne rupem masinile in gropile lui.
        Revin cu poze noi, dar m-ati luat prin surprindere revitalizand acest topic de mult uitat.
        sigpic

        207 noir obsidien

        Comment


        • #79
          Si sa nu uitam de pe strada de la rompetrolul din micalaca(uit acuma cum ii zice)care si acuma ii ca dupa razboi cu craterul de rigoare la locul lui stand fain frumos,si "zambind" la lume-a ce trece prin ea! A si sa nu uitam inca o chestie asta e mai noua, de cand cu asfaltarea trotuarelor pe Abrud,adica numai unul dintre ele ca restul au ramas asa,au uitat sa mai curete tot pamantul si molozul de la sparturile care le-au facut!si la-u lasat in locurile de parcari care nici alea nu is destule si pe marginea drumului!
          Foarte frumos!De si-ar rupe falca picioru intr-una din gropi!:-j
          sigpic

          Comment


          • #80
            si castigator ... ... Stima noastra si mandria, dl. Falca - Romania ...

            cine face pariu cu mine ca in al doilea mandat nu o sa mai inceapa nici macar o lucrare importanta (pentru noi) si lucrarile la astea incepute se vor "termina" in graba cu vreo luna de noile alegeri ?
            tipic ...

            si daca e sa "reluam" toate "problemele" de la inceputul threadului sunt aproape sigur ca nu s-a rezolvat nimic.
            chiar asa, hai sa verificam.
            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

            Comment


            • #81
              Eee lasati ca daca o luam altfel uitati-va cum arata in Subcetatea in Alfa ,Vlaicu etc.

              Comment


              • #82
                Ce ar fi sa luam toti tramvaiul la Lucru/Scoala si automat scapam de gropi! Traim intr-o tara de Kkt !
                Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                Magazin Piese de Schimb.
                www.facebook.com/ElectroteknikPag

                Comment


                • #83
                  Originally posted by AR77PAG View Post
                  Hai ca deja exagerezi, serios, drumu ala i de 100 de ori mai bine decat cum o fost , exact asa i si Autostrada dintre Linz si pana la vama cu Germania, si Evo are dreptate cu sensurile giratori, O sa vezi peste 4 luni de ce s-au facut sensuri giratori acolo

                  Daca chiar asa am ajuns sa nu ne bucuram ca avem drum asfaltat calumea atunci nush ce sa mai zic, mai bine erau gropi:|

                  am dat quote la asta pentru ca au trecut cu mult peste 4 luni si tot nu vad sensul la toate giratoriile alea. Si exceptand sarbatorile cand innebunesc toti in stil pur balcanic, nu vad sensul nici macar la giratoriul de la armonia. raman la parerea mea ca puteau face o banda de "mers stanga" si o iesire din parcare de la armonia in stilul iesirilor de la standurile F1.
                  in rest, totul a ramas neschimbat.
                  Alin: cartierele de care aminteai s-au schimbat e adevarat, si ai dreptate ca in bine, dar asta nu inseamna ca sunt bune. Imi mentin parerea ca Vlaicu (exclusiv zona UTA - Fortuna) s-a schimbat mult in bine, dar ma intreb de ce si-au batut joc de lucrarea aia ? De ce sunt atatea denivelari pe drum ? De ce au lasat atata spatiu in zona de tramvaie (care o sa se transforme in zona de gunoaie) in loc sa mai largeasca benzile de circulatie. Intrebare: cate benzi pleaca de la giratorul de la UTA spre Lebada (sau Fortuna) ? Raspuns: una si jumatate. Pentru cei care se intreaba de ce, le raspund ca pe jumatatea lipsa sunt parcate "fundurile" la masini + ca ti frica sa nu te loveasca unu care da cu spatele fara sa aibe becuri de marsalier. Puteau rezolva problema ? Normal, ca intre borduri in zona de linii de tramvai e loc destul, DAR ...
                  Prin Subcetate nu am fost deci nu ma pot pronunta (cu exceptia "centurii" care are celebrele canale in care dai de zici ca sunt gropi, deci sub orice critica).
                  De alfa ce sa zic ? Intre blocuri e destul de ok, dar strada principala (aia cu liniiile de tramvai) eu o consider pericol public, o data pentru ca cele "doua" benzi sunt super stramte, a doua oara pentru ca pe o banda se parcheaza la greu chiar daca nu ar trebui si o a treia sa te fereasca ingerasul sa mergi "in paralel" cu unul care nu le prea are cu condusul ca parca te si vezi impachetat si nu stii pe unde sa te ascunzi. eu personal la o asemenea intalnire era sa ma urc de vreo 2 ori pe bordura dupa care am franat si l-a prima iesire am taiat-o de pe drumul ala. De atunci folosesc drumul paralel, de la Politie spre Aeroport.

                  PS pagu' ... eu am circulat cu tramvaiul si chiar si acum cand nu il duc pe ala mic la gradi tot cu tramvaiul merg, dar trebuie sa recunosti ca ne cam lipseste o infuzie de tramvaie civilizate (ca sa nu zic moderne). Plus ca orarul lor e de toata jena, cum ne-am obisnuit
                  Last edited by bubu_vasile; 10 January 2009, 01:34.
                  Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                  Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                  Comment


                  • #84
                    Aici tin sa il contrazic de doua ori pe bubu...primo - giratoriul din fata armoniei e perfect, celelalte sunt aproape inutile si secondo - sunt tramvaie super in Arad, dotate chiar si cu "plajmi" (e adevarat ca doar pentru reclame), si ca sa se supere din nou pagu pe mine o sa ii spun ca cei de varsta noastra cand erau in liceu ca si el circulam numai cu tramvaiul si pe jos nu cu masina personala... in plus acum pagule tata daca nu as circula cu masina si as lua-o cu tramvaiu' ar fi vai si amar de castigul meu. Nu numai ca pierzi vremea in tramvai, dar nici nu te duce unde ai nevoie. Asa ca daca tot traim intr-un oras civilizat cu impozite de metropola (cand vei plati impozitul iti vei da seama despre ce vorbesc) ar putea buzatul sa rezolve mai repede problema drumurilor.

                    Propun sa ne calmam sa nu dam in flame...
                    Pentru exemplificare voi face din nou poze la gropile din Arad.
                    sigpic

                    207 noir obsidien

                    Comment


                    • #85
                      Hmm.....1 sens giratoriu se stie dc e acolo cel cum treci liniile de tren , poate nah tu nu ai vazut ca in stanga se construieste ceva, la al doilea este folosit caintrare la expo, al treilea poate nu ai vazut panoul mare pe partea stanga unde arata noul mall, iar al patrulea este pentru Armonia....sper ca te-am lamurit, sau poate tu ai fi vrut sa fie tot linie continua pana la nadlac?

                      Tot asa, fi nervos pe autoritatile locale! , varsa`ti toti nervi dai cu pumnu in tastatura, fa tot ce vrei ca doar e democratie ai tot dreptul,

                      aaaaaa sau stai ca tu , Sorinj, si inca cativa "Ce alegeri mah?! Noi nu mergem la vot" Foarte bine ai facut , democratie ai dreptul sa nu mergi la vot, dar acum stai si indurii daca nu iti convine!
                      Si vorba unei parlamentare " Ciocu mic, Ca noi suntem la putere"


                      PS: 2 milioane de euro ii un tramvai nou
                      Last edited by Pagu; 10 January 2009, 01:59.
                      Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                      Magazin Piese de Schimb.
                      www.facebook.com/ElectroteknikPag

                      Comment


                      • #86
                        in afara de un giratoriu la centura eu nu ii vad sensul la nici unul din fata mall-urilor ... puteau gasi alte solutii mai moderne. Acum nu ma buzui sa iti spun ca soseaua aia e una europeana si mi se pare normal sa gasesti alte solutii de iesire de pe ea decat niste giratorii cretine (sa nu mai spun ca peste giratoriul de la armonia nici nu vezi, deci e chiar o imbecilitate). Tu care ai fost "pe afara" zi-mi si mie cate giratorii ai vazut pe soselele cu E...

                        despre alegeri ... imi pare rau, dar cand nu ai cu cine vota nu mergi la vot. Daca in schimb esti "intr-o tabara" normal ca mergi, chiar de mai multe ori
                        si eu am votat cu el prima oara, dar am considerat ca nu mai merita un al doilea mandat pentru multele magarii pe care le-a facut, dar nici nu am avut cu cine altcineva din pacate.

                        2 milioane de euro ? te contrazic. E 3 milioane daca vrei sa o iei asa. Stii cat ar costa unul din ala de 3 facut in romania ? 1,7 ! Iar daca mai scoti din unele "dotari" care chiar nu cred ca ar interesa inca pe aradeni l-ai scoate undeva la la 0,8 - 1. De ce nu se face ? Pentru ca atat de trambitata modernizare a infrastructurii (pe care ghita a promis-o in prima campanie) a ramas ... in aer. Degeaba iei un tramvai nou pentru ca nu are unde sa ruleze. Nici macar pe tronsonul modernizat din Vlaicu, pentru ca sinele sunt in valuri si ala se opreste
                        eu ma refeream la tramvaie de cel mult 5 ani care costa in jur de 500 de mii. Din alea s-ar putea cumpara cateva. Iar daca s-ar da la fier vechi tatrele alea care ocupa doar spatiu cred ca s-ar mai scoate de unul-doua.
                        Dar ...
                        hai ca mai ai un drept la replica si apoi schimbam subiectul ca devenim prea OFF
                        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                        Comment


                        • #87
                          Da , asai bubu ai dreptate!



                          PS: Drumul european incepe dupa ce treci de ultimul sens giratoriu:P dupa ce arata placuta ca ai iesit din Arad
                          Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                          Magazin Piese de Schimb.
                          www.facebook.com/ElectroteknikPag

                          Comment


                          • #88
                            Avem si noi autostrazile noastre, chiar in mijlocul Aradului! Pe langa canalul afundat care troneaza exact in calea rotilor, ingusta strada Unirii are 3 benzi (pe sens - ca e cu sens unic). O sa spuneti ca nu am dreptate ca 2 benzi sunt ocupate in disperare de soferi in scopul parcarii masinilor. Atunci ce cauta semnul ala rosh-albastru? ca Steaua e la Bucuresti nu la Arad...
                            Asta e un exemplu concludent a gandirii drumarilor aradeni (cel mai de seama drumar e chiar buzatu) sa facem cat mai multe parcari, trasand o linie paralela cu trotuarul, si pe stanga si pe dreapta iar ce ramane sa fie carosabil (daca mai ramane)!

                            Si tot pe aceeasi strada, dar mai spre teatru, inca o anomalie, dar asta in episodul viitor.
                            Attached Files
                            sigpic

                            207 noir obsidien

                            Comment


                            • #89
                              pai si ce ? nu ai loc printre "trasarea de parcare" ? cu bicicleta desigur ... si semnul ala e pus la deruta acolo. deruta noastra a tuturor: "nu ai voie sa opresti in mijlocul intersectiei". cam asa se explica semnul.
                              iar pentru cei care invata pentru a-si lua carnetul, faceti si voi precum zicala: "faceti ce spune popa, nu ce face popa", adica nu va luati dupa semnele din realitatea cotidiana ci dupa ce spune teoria. Altfel ... pa pa carnet
                              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                              Comment


                              • #90
                                Iata si mult vestita groapa de la intersectia Billa, pe care unii sperau sa o astupe altii repede. Ea e tot acolo, si creste pe zi ce trece. Cu ce se hraneste? Cu jante, cauciucuri, pivoti, bielete, planetare, capeti de bara, bucse, amortizoare si alte delicatese.
                                Attached Files
                                sigpic

                                207 noir obsidien

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google