nici o zi fara o groapa in Arad - Alooo Primaria ! Se aude ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    si din roata mea a mancat ... prietenii stiu cand
    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

    Comment


    • #92
      Originally posted by sorinj View Post
      Avem si noi autostrazile noastre, chiar in mijlocul Aradului! Pe langa canalul afundat care troneaza exact in calea rotilor, ingusta strada Unirii are 3 benzi (pe sens - ca e cu sens unic). O sa spuneti ca nu am dreptate ca 2 benzi sunt ocupate in disperare de soferi in scopul parcarii masinilor. Atunci ce cauta semnul ala rosh-albastru? ca Steaua e la Bucuresti nu la Arad...
      Asta e un exemplu concludent a gandirii drumarilor aradeni (cel mai de seama drumar e chiar buzatu) sa facem cat mai multe parcari, trasand o linie paralela cu trotuarul, si pe stanga si pe dreapta iar ce ramane sa fie carosabil (daca mai ramane)!

      Si tot pe aceeasi strada, dar mai spre teatru, inca o anomalie, dar asta in episodul viitor.
      Super tare poza stiu locul.eu o data nu am putut trece pe acolo ca a blocat unu trecerea.))

      Comment


      • #93
        mah Sorin , dar poate tu nu stiai ca strada aia cu catva timp in urma era sens unic din cealalta parte , si automat linile trasate au ramas ca nu se pot sterge
        Last edited by bubu_vasile; 12 January 2009, 12:45.
        Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
        Magazin Piese de Schimb.
        www.facebook.com/ElectroteknikPag

        Comment


        • #94
          Multumesc @AR90PAG de portia de ras pe dimineata asta. Evident ca stiam strada de vreo 20 de ani de cand mergeam si eu la liceu, dar se pare ca tu nu stii ca ea nu a suferit nici o modificare la marcaje de cand i s-a schimbat sensul... si poate nu ai vazut niciodata, dar chiar si in Arad s-au sters marcaje de pe asfalt (exista metode pe care drumarii le stiu si le folosesc).
          sigpic

          207 noir obsidien

          Comment


          • #95
            pai asta zicea si PAGu' ... ca dupa ce i s-a schimbat sensul nu au mai schimbat marcajele. Daca intradevar asta cu ramasul marcajelor se preteaza pentru strazi "drepte", pentru strazi care au modificari de directie ele ar trebui neaparat modificate. Altfel se ajunge la aberatiile de pe strada aia.
            PS cred ca s-ar sparge de ras orice politisti sau "drumari" din toata europa asta. Ar trebui sa incercam sa promovam poza asta. Aveti ceva idei pe unde sa o postam ? Sa se distreze si altii.
            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

            Comment


            • #96
              Eu zic ca poate fi pusa ,,Imagini haioase" pe forum-ul asta.

              Comment


              • #97
                La Moise ai facut scoala?)
                Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                Magazin Piese de Schimb.
                www.facebook.com/ElectroteknikPag

                Comment


                • #98
                  Si iata o groapa imensa pe care am hranit-o si eu.
                  Attached Files
                  sigpic

                  207 noir obsidien

                  Comment


                  • #99
                    Ca norocul inca nu am nimerit-o, dar daca se extinde, azi-maine voi face escaladari de gropi cu Maty, o sa trebuiasca sa am pneuri off-road...
                    sigpic

                    Comment


                    • Cu Maty tau te rupi in doua pe acolo.)

                      Comment


                      • Cam in aceasi zona cu precedenta groapa, o alta ceva mai blanda...
                        Attached Files
                        sigpic

                        207 noir obsidien

                        Comment


                        • Ce sa mai zic si eu de dalele din fata Primariei dintre liniile de tramvai care iar sau "lasat". Se leagana masina ca o barca cand virez la stanga spre facultate.

                          Comment


                          • Chiar azi am trecut pe acolo si m-am gandit sa fac o poza, insa, sincer, mi-a fost lene sa scot telefonul ca sa pozez "minunea". Se pare ca BERD nu a mai ajuns si la acele linii (ca din cate am vazut eu, liniile in sine s-au lasat mai jos fata de nivelul dalelor).
                            sigpic

                            Comment


                            • Si cum mie nu mi-a fost lene... ia vedeti ce a iesit.
                              Attached Files
                              sigpic

                              207 noir obsidien

                              Comment


                              • arata cum stim toti cei care trecem zilnic pe acolo de cateva ori. iti e mila de masina. am prins intr-o dimineata si un politai care era super nervos ca ne facea semn sa "grabim pasul" si noi nu vroiam sa trecem in viteza pe acolo. nesimtiti.
                                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google