Discutii Generale Intre Membrii LCArad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sorin: adevarul e pe undeva la mijloc, adica: intradevar sunt niste timpi normati pentru anumite operatii, dar daca tot vrea sa ii respecte (si normal ca o face pentru ca aici "ingrasa porcul") atunci sa faca operatiunile ca la carte. Sa lase uleiul sa se scurga calumea, sa iti dea jos rotile si sa iti verifice cum trebuie sistemul de directie, sa iti sufle discurile, etc. Intr-un cuvant sa faca ceea ce trebuie. Pe de alta parte, daca se grabeste, atunci sa te scuteasca de plata normelor.
    Eu as face un experiment. I-as filma in timp ce imi fac revizia si as calcula pe inregistrare cat a lucrat efectiv la fiecare operatiune si ce a facut. Apoi as suna la Dacia si i-as injura bine cu normele lor de timp.
    PS si pe verbitoi la fel
    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

    Comment


    • Si tu ai dreptate @bubu_vasile, dar nu e chiar asa. In norma de timp sunt incluse si situatiile neprevizibile (mancatoare de timp), care in majoritatea cazurilor lipsesc si de aceea ti se pare timpul norma mai lung decat timpul real. Plus ca ideea mecanicului este aceea de a nu tine (plictisi) clientul, deci operatia o executa mult mai repede (indemanare, profesionalism, nebagare de seama).
      sigpic

      207 noir obsidien

      Comment


      • Din partea mea sa o tina la revixie si 3 ore.Eu nu ma plictisesc cand stiu ca masina mea e revizuita cum trebuie.

        Se anunta careva azi la intalnire?

        Originally posted by Red_Alin View Post
        Din partea mea sa o tina la revixie si 3 ore.Eu nu ma plictisesc cand stiu ca masina mea e revizuita cum trebuie.

        Se anunta careva azi la intalnire?
        Eu ajung azi.
        Last edited by Red_Alin; 29 August 2009, 16:00. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • La multi ani, Miky 48!

          Comment


          • Vazut si salutat azi pe Sorin la Fortuna la semafor. Salutam si aici.

            In alta ordine de idei, am fost azi la Veverita sa vad ce se intampla cu claxonul pentru Logan de nu m-au sunat de 2 saptamani. Se pare ca claxonul era venit demult iar cei de la Veverita mi-au pierdut numarul de telefon. Pana la urma mi-au inlocuit claxonul, numai ca la diesel e destul de aiurea deoarece un claxon e sub farul din stanga, iar celalalt sub farul din dreapta, nu sunt ambele claxoane impreuna ca la benzinar. Acuma claxonul nou suna mai tare decat celalalt bun.

            Cauza defectarii claxonului se pare ca este o lovitura destul de urata (cam doi pumni ca si suprafata si adanc de vreo 3-4 mm plus un inceput de rugina lung de vreo 5-6 cm si lat de 5 mm) suferita de bara de metal (parasoc???) aflata sub bara normala de plastic. Ca noroc ca pe claxon nu se vad urme de lovituri ca nu mi-l schimbau pe garantie.


            Later edit: LA MULTI ANI, Miky !!!
            sigpic

            Comment


            • Multumesc, multumesc. Mai multe multumiri live sambata la intalnire.

              Comment


              • OOO! Domnul Miky! La multi ani!!
                sigpic

                207 noir obsidien

                Comment


                • da nu-i corect ... eu nu pot sa vin sambata ca trebuie sa ma duc sa dau bani ... la o nunta
                  Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                  Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                  Comment


                  • Iar mergi sa te distrezi
                    PS: La multi Ani Miky
                    sigpic

                    Comment


                    • @Miky La Multi Ani din nou.
                      P.S. Am gasit rezolvarea ledurilor. Displayul il fac pe negativ pana vineri, poti veni vineri dupa el si sa re-tuningarim bordul tau?asa pe la 5? Distractie placuta la ziua.

                      Comment


                      • La Multi Ani Miky!!

                        Comment


                        • Originally posted by MAVERICK_SS View Post
                          Vazut si salutat azi pe Sorin la Fortuna la semafor. Salutam si aici.
                          Tot din ciclul acesta, vazut si salutat ieri dimineata pe Miky la Padurice.

                          Comment


                          • si tot din ciclul asta vazut mosu' azi dimineata pe vlaicu. ne-am salutat din mers
                            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                            Comment


                            • The same Cycle......vazut Octavian Aseara pe la 12 prin gramadiste!
                              Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                              Magazin Piese de Schimb.
                              www.facebook.com/ElectroteknikPag

                              Comment


                              • vazut ieri si salutat printr-o liniutza cu DGO de la Praktiker pana la primul semafor in Gradiste.
                                sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google