Discutii Generale Intre Membrii LCArad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ok.am inteles
    sigpic

    Comment


    • Ce dur esti bubule
      sigpic

      Comment


      • @grassu, iti multumesc frumos pentru urari, la fel si lui Bubu, care mi-a trimis pe PM. Apropo grasule, azi te-am vazut la auto-gara.
        Acuma, am si eu o "problema" si as vrea sa va cer o parere. Vreau si eu un tub de bass in masina, problema este ca nu stiu de care sa aleg, activ sau pasiv. Azi am fost in diferite locatii sa vad, dar nu stiu care ar fi mai bun. Deci activ/pasiv? Bugetul este pana in 250Lei. Ceva recomandari?

        Comment


        • Pfff...pai daca vrei activ atunci zic ca iti ajunge 250 ron,dar alea active is de toata prastia, parerea mea
          eu is de parere ca ar fi mai ok unul pasiv,numai atunci nu va incadrati in 250ron,pentru ca mai trebuie sa da-ti niste bani si pe amplificator,care costa iara cam vre-o 300ron unul cat de cat ok!Eu zic sa mai strange-ti bani la buzunar :P...si sa reusiti sa va luati un subwoofer pasiv impreuna cu un amplificator(sa nu da-ti bani aiurea pe un subwoofer activ care nu e nu stiu ce de el,si sa va para rau dupa aceea)care sa fie de aceeasi putere cu subwooferul..ca sa poata sa scoata "untul" din el
          parerea mea
          PS: poate va da evo ceva info-uri legate de scule de muzica cu o adresa a lu' baiatul acela cu solenta care a fost la noi la intalnire odata,el are magazin cu scule auto de muzica!;)
          Last edited by wizard24; 7 April 2008, 17:56.
          sigpic

          Comment


          • Pai azi am vazut un amplificator de 2x40W productie Germania, cu pretul de 72Lei, vreo doua subwoofer-e pe la 150Lei. Deci ... se pare ca e mai bine pasiv ... ?

            Comment


            • Pai cu amplificatoare din acelea made in gearmany..nu stiu ce sa zic de ele,eu am avut un amplificator facut prin austria SH hand, si scotea in punte adica pe un canal..240 de watti zicea pe el,dar nu imi ducea tubul care il am eu in masina,deci baga distorsiuni pe el si daca tot il mai tineam pe tub la un moment dat imi distrugea si subwooferul ca nu era de aceeasi putere cu el!Deci mai bine ceva nou,si care sa fie de aceeasi putere(putere RMS)cu subwooferul,nu cum scrie pe ele 1000watti MAX..deci trebuie puterea RMS la el,aia ii ce-a reala.
              deci eu zic sa mergi la un magazin de muzica auto si sa te lamureasca si ce-i de acolo cum sta treaba cu "sculele"astea,nu de alta dar sa nu investiti in niste lucruri de 2 lei si dupa aceea sa va para rau
              ca eu am patit-o si ma-m invatat minte
              sigpic

              Comment


              • Deci am fost la un magazin destul de vechi care se ocupa numai cu muzica. Si amplificatorul acela mi l-a recomandat tipul de acolo, care avea o varsta respectabila si numai cu asa ceva se ocupa. Dar am mai vazut si un subwoofer activ, destul de mic pe la 225Lei, cu o putere de vreo 75W RMS, si ma gandeam ca ar fi destul de bun. La mine problema este ca nu pot sa pun ceva mare din cauza buteliei de GPL.

                Comment


                • Salut baieti!!Cine ar putea sa imi spune unde gasesc niste presuri k lumea?
                  Au cumparat ai mei niste presuri de la Practiker dar sunt prea mici !!

                  Comment


                  • Daca vrei calitate ... incearca la Verbita, dar si pretul va fi pe masura.

                    Comment


                    • AR-18-MOS...pai cam aveti dreptate in legatura cu locul daca aveti butelia,dar a-ti putea opta pentru un subwoofer cutie,iar ampliful sa-l prinde-ti pe cutia de la sub!(dar si asa o sa cam ocupe loc),nu stiu ce sa zic,incercati sa vedeti daca va lasa ce-l cu subwooferul activ sa il probati in logan(din cate stiu se conecteaza usor un astfel de subwoofer) sa vedeti cum suna,sa vedeti daca sunteti multumit de el!

                      Red_Alin eu mi-am luat presurile din Selgros..si vin perfect pe logan,scria pe ele ca sunt pentru logan,le-am luat si vin ok pe masina!Le am de vre-o 2 ani nu is din cauciuc,sunt covorase,ma-u costat vre-o 30 de lei,sunt ok is si decupate cum trebuie,ca sa intre ok!
                      PS:acuma am vaz ca a scris MOS,la verbita ii cam dezastru preturile,nu demult un prieten de-al meu a vrut sa cumpere de la ei presuri si lau dat pe spate cei de acolo,iau zis ca, costa 350 RON setul!deci......
                      Last edited by wizard24; 7 April 2008, 19:28.
                      sigpic

                      Comment


                      • Mersi baieti!!O sa mai umblu sa vad care oferta va fi cea mai buna!!!!

                        Comment


                        • Red_alin: eu mi le-am luat din selgros. scrie pe ele pilot (nici o legatura cu firma cu acelasi nume). se potrivesc destul de bine, au mai trebuit putin decupate. singurul lucru negativ ar fi cel de miros. mai ales la inceput miroase ca naiba. le am de 5 luni si nici acum nu si-au pierdut definitiv mirosul ala naspa de cauciuc nasol.
                          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                          Comment


                          • Du-te in Obor, gasesti presuri tip vanita, foarte faine la pret ok.

                            Daca ai drum, cel mai bine in TM in Aurora, acolo gasesti TOT ce doresti la preturi bune.

                            Comment


                            • Vand eu presuri dinalea Aluminiu style cui ii traba?Le-am luat de vreo saptamana cu 37 lei le dau cu 25 lei
                              sigpic

                              Comment


                              • Mie sincer nu imi plac alea!!
                                Cu toata parerea de rau,dar nici nu mi s-ar potrivi!
                                Cred ca mai degraba merge la o masina sport!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google