Discutii Generale Intre Membrii LCArad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probabil ti-au pus prea mult ulei la revizie, daca esti in garantie da o tura pe la Verbita sa arunce o privire.

    Comment


    • Salutari,

      Am fost ieri la Metro si am vazut jenti de tabla pt Logan/Sandero de culoare neagra cu 105 ron TVA inclus daca e cineva interesat
      sigpic

      Comment


      • sunt turcisme care ruginesc in 2 luni.

        Comment


        • Am eu noi la 155 lei de origine daca e cineva interesat (mai eftin ca la verbita)

          Comment


          • eu am turcisme d-alea cu 105 lei bucata... sunt grele ca frastu' dar nu mi-au ruginit

            Comment


            • Originally posted by Wotan View Post
              Probabil ti-au pus prea mult ulei la revizie, daca esti in garantie da o tura pe la Verbita sa arunce o privire.
              da sa stii ca asta a fost problema

              Comment


              • De trei ori am facut revizia la ei si de trei ori mi-au pus peste nivelul maxim... Ma rog, n-am avut probleme, asa ca nu mi-am batut capul. Depinde si cu cat se depaseste nivelul indicat.

                Comment


                • Ciao, urmeaza sa fac revizia de 4 ani si ies pe la 1500 lei la Verbita, cu schimbarea distributiei inclusa. Se mai poate in Arad schimba distributia la 1.6 16V si in alta parte decat la Verbita? Daca da, la ce pret?

                  Comment


                  • Am intrebat cat costa manopera la verbita pt 1.6 16v si mi s-a spus 228 lei (pt 1.4/1.6 e 160 de lei) doar schimbul kitului de distributie sau 300 de lei schimbat inclusiv pompa de apa. Cam la orice service iti cere in jur de 250 de lei manopera dar nu toate dau garantie pe lucrare. Verbita da 3 luni garantie pe manopera (ai nevoie de dovada montarii in service pentru ca garantia de pe piese sa fie valabila). Parerea mea e ca nu se merita sa faci in alta parte pentru 50 de lei (banuiesc ca schimbi si pompa de apa). Daca ai nevoie de un pret pentru piese da-mi un PM.

                    Comment


                    • Multumesc pentru informatii. Pentru 50-100 lei nu-mi bat capul chiar la distributie, mai ales am inteles ca trebuie niste aparate speciale pe care nu le au toti, iar masina o voi mai pastra...

                      Comment


                      • Salutari,

                        Stie cineva unde ma pot duce ca sa imi curete instalatia de AC si sa imi schimbe/completeze freonul ? Ca as vrea ceva profi in ceea ce priveste curatatul fiindca instalatia nu a fost curatata de cand e masina si cam pute si nici freonul nu a fost verificat/completat.
                        sigpic

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google