Hai Pe Transalpina ....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @bubu imi pare rau pentru tine. dar acum 8 ani familia mea a vrut sa cimpere teren in apropierea celui mai inalt punct din sosea. nu se poate pt ca sunt cumparate portiuni f mari de teren in toata zona. cica vor sa faca statiune misto. va ajunge in 20 ani ca valee de la prahova. adica un fel de cartier al bucurestiului. plin cu vile de marlani cu ceafa lata ci capu' tzuguiat. acela este un loc incredibil de pitorec ce nu merita stricat cu asa ceva. pe bune este atat de frumos incat ti se taie rasuflarea. nu poti intelege decat cand ajungi acolo in varf si te uiti imprejur. toate varfurile, toate vaile, tot este sub tine. sunt de accord cu asfaltarea drumului dar nu sunt de acord cu dezvoltarea acelei zone. nu e va mai putea observa frumusetrea virgina a naturii ci vile restaurante si cafenele

    Comment


    • exact cum banuiam ... acum stim toti de ce se chinuie sa o asfalteze. nu ca sa ne ducem sa vedem frumusetea peisajului ci sa isi faca unii casute de vacanta si nu numai ... nasol ... in aceste conditii voi incerca si eu anul asta sau cel tarziu anul urmator (ca sa nu prind decat maxim fundatia la vile ) sa dau o "fuga" inceata pe acolo.
      Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
      Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

      Comment


      • tu crezi ca aia asfalteaza doar pt a da posibilitatea turistilor sa se plimbe cu masinile in voie pe munte ? au un scop...care l`ai si descris....exact ca pe valea prahovei...nu bagau aia de prosti miliarde de euro doar de dragul asfaltarii.

        Comment


        • @Bleizer eu numai cu bicicleta cu suspensie sunt obijnuit cu alt fel de bicicleta nu prea pot sa merg ... acum ca stiu cat ati facut pe bicicleta cred ca o sa il fac si eu in vara pe bicicleta ...

          P.S in vara vreau sa ajung si pana la Sibiu pe bicicleta, poate ne intalnim pe traseu ;) ...

          Comment


          • Originally posted by marx View Post
            deci citeste bine ce am zis si incearca sa intelegi textul.
            Pai am citit...

            Originally posted by marx View Post
            ...este criminal drumul. un killer de masini.
            Ai vorbit la prezent cat se poate de clar.
            Last edited by sinx; 19 February 2010, 22:10. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic

            Comment


            • A fost cineva de curand pe Transalpina ca vreau sa ma duc pe acolo de la Sibiu-Ranca-Novaci?

              Comment


              • Cateva filmulete filmate in iulie pe transalpina.
                Blacky
                Super Oferte Accesorii Logan

                Comment


                • Nu merge linku!

                  Comment


                  • likul este: blacky.3dmedia.ro
                    poti sa il pui asa in browser si ar trebui sa mearga.
                    Super Oferte Accesorii Logan

                    Comment


                    • Luni seara m-am intors din Sebes-Obarsia Lotrului-Ranca-Novaci, drumul este demential, peisaj superb, mai sunt cateva locuri in care se lucreaza la podete, dar sunt de neluat in seama, bine ca se lucreaza. Pentru mine a fost cam nasol ca eram 4 in masina, bagaje full si am dat de multe portiuni unde nu puteam urca decat in 6 mii de ture treapta 1 ... (megane 1, 1,6 16v 107 cai)
                      Merita facut drumul asta, are o panorama exemplara ...

                      Poze, luni 15.august.2011
                      Attached Files
                      Last edited by darksid3; 23 August 2011, 13:32.
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • si eu am fost pe acolo acum 3 saptamani. neasteptat de aglomerat si frumos traseul. cel mai frumos este intre obarsia lotrului si novaci
                        Attached Files
                        sigpic

                        Comment


                        • iata ca nu suntem singurii care vorbim despre acest traseu.

                          sigpic

                          Comment


                          • care este consumul de benzina, bucuresti-transalpina-retur?
                            poate fi facut intr-o zi, "cu mijloace propri la bord"? Adica, cu mancarea de acasa, timpul afectat admirarii peisajului (de fapt, acesta este scopul, nu-i asa?) si, momentul de "relache", pentru siesta?

                            Comment


                            • Da, se poate face intr-o zi, un plin iti ajunge

                              Comment


                              • Superb peisajul... merita vazut... drum exceptional cu citeva locuri in care se lucreaza, dar merita excursia!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google