Hai Pe Transalpina ....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fofule ai sughitat mah? Nu de alta dar ti-ai uitat ciupercile in portbagaj la mine si s-a imputit toata masina... de 2 zile ma chinui sa scap de miros.
    sigpic

    Comment


    • pai si dc nu le`ai luat din masina ? sau tia placu mirosu` ?
      pozele alea cand mi le trimiti ?

      Comment


      • am gasit si eu intamplator o filmare mai veche despre traseul asta ... interesante vremuri si pe atunci: http://www.britishpathe.com/record.php?id=83430
        succese la toti si drumuri interesante
        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

        Comment


        • super misto traseul, l-am facut cu bikerii in 2008, ma abonez si eu, va rog anuntati-ma si pe mine, catzi si cand??
          lipsa text

          Comment


          • @bleizer pe transalpina am mers cu masina si mi s-a parut cat de cat abrupt pt bicicleta, imi spui si mie cam cat timp ati facut pe bicicleta ? ... Sunt interesat ca la vara as vrea sa fac si transalpina ... (vara trecuta am facut Mioveni-Balea Lac si inapoi in Curtea de Arges (pe bicicleta) si mi`a deschis apetitu de bicicleta si mai mult decat il aveam si caut trasee din ce in ce mai dificile) ...

            Comment


            • nu ati observat ca am fost pe transalpina )
              e topic vechi...poate acuma sa mearga alta generatie , continuand pe acesc trhead

              Comment


              • superb
                prea frumos

                Comment


                • Eu o sa merg sigur si data viitoare... cu bicicleta e mai greu putin... cel putin pentru cei nepregatitt cu suporti de bicicleta, biciclete, echipamentele necesare... este o investitie prea mare de facut de-o data. In schimb cu masina este ok. Eu as vrea sa merg cu una de teren sa fac si traseele adiacente.

                  Poate in vara il facem iar... a fost frumos, desi am fost doar 2 masini. Compania a fost placuta Detail si Fofu.
                  sigpic

                  Comment


                  • pt. npower - 2 zile, tu credeai ca mergem la pas de greier? trebuie sa ai amortizore pe spate si pe fatza, altfel dintzii tai se duc la remaiat iar poponetzul tau se duce la muzeu, la vara imi iau bikla pe masina si daiiiii(asta in caz de ne strangem mai multi bikeri), portiuni abrupte?? ai glumat colegule iar cu masina e mai dureros sa mergi, sunt portiuni foarte nasoale pt.masina, daca ai jeep esti mare acolo. Iar Balea lac noi il facem din Bucale pe bikla, Pitesti-ul in 8 ore"desi nu avem voie dar in grup nu are ce sa-ti faca politzia...doar mustrare" si mergem chiar pana in Sibiu. pe bikla colegule, pe bikla!, dar sa ai un salariu in buzunar
                    lipsa text

                    Comment


                    • mie mi-a placut masina cu care s-au dus astia in reportaj
                      ce vremuri, ce masini ... ce consum isi permiteau (cateodata)
                      Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                      Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                      Comment


                      • eu am fost pe Transalpina acum 2 ani cu un papuc diesel 4x4 pe care l am bagat in reparatie dupa ce am terminat. este criminal drumul. un killer de masini. este indradevar superb din toate puncetle de vedere. si nu se va asfalta niciodata pentru ca nu ne pasa de asa ceva. banii se duc in autostrada transilvania. trebuie sa castige nazistii al 9 rezboi mondiala ca sa se gaseasca bani sa se asfalteze acest drum, de o frumusete rara.

                        in a doua parte a drumului cand te duci in spre Sebes/Sugag, te intalnesti pe drum cu tot felul de stane. sunt foarte primitori ciobanii cu ciobanitele. ne au dat slanina cu paine si ceapa, branza cascaval si ne au facut bulz. aer curat, racoare, soare, o usoara briza de munte si un peisaj de nedescris. credeam ca am ajuns in rai. nu stiu de ce naiba m am mai intors. de prost.

                        ps: si berceanu probabil ca a consumat deja banii de asfaltari pe urmatorii 4976328462746273468917819 ani asa ca ...
                        Last edited by alessandro; 19 February 2010, 16:49.

                        Comment


                        • de unde se intinde drumul asta pana unde mai exact?
                          Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                          Comment


                          • Originally posted by marx View Post
                            eu am fost pe Transalpina acum 2 ani cu un papuc diesel 4x4 pe care l am bagat in reparatie dupa ce am terminat. este criminal drumul. un killer de masini.
                            Ei bine afla ca tocmai se asfalta drumul. In 2 ani eu zic ca o sa fie tot drumul asfaltat... Nu mai da informatii gresite daca nu stii sigur cum sta treaba... nu de alta dar poate citeste cineva care vrea sa se duca pe acolo si se sperie.

                            Drumul a fost ok si nu am atins deloc cu masina pe dedesubt. Pietroaie, cretere, etc., sunt doar aberatii.
                            sigpic

                            Comment


                            • deci citeste bine ce am zis si incearca sa intelegi textul. acum 2 ani am zis. eu am vorbit despre ce am patit eu acum doi ani. cat despre asfaltare am mari dubii. eu am rude in zona aia. sebes sugag si an de an ii intreb ce mai e cu asfaltare pt ca vreau sa fac ceva pe acolo.

                              Comment


                              • nu vreau sa fiu rau, dar intr-un fel (meschin, recunosc) nu prea imi doresc sa ajunga transalpina o chestie plina de vile, vilute si cabane, si asta se va intampla in mod sigur odata cu "reamenajarea" zonei. sper sa ajung pe acolo inainte de a se intampla asta cu toate neajunsurile drumului. transfagarasanul e frumos, dar de multe ori nu mai vezi peisajul din cauza aglomeratiei, a fumului de gratarele de la tarabe si/sau a gunoaielor aruncate prin diverse locuri. devine tot mai mult o zona comerciala si mai putin turistica. cel putin asta e parerea me.
                                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google