Hai Pe Transalpina ....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    nu am pretins ca sunt off-road pozele, am sute de poze, am pus doar cateva care am crezut ca ar putea sa ii intereseze pe cei care nu au mai fost.

    inca un filmulet cu aceeasi baltoaca pacatoasa:

    Comment


    • #77
      Da, da, da
      e-mail: office@stickere.info

      Comment


      • #78
        Originally posted by DomnulK View Post
        in general masinile de teren au tendinta sa topaie mai mult decat o masina de strada, datorita anvelopelor cu balon mare, si suspensiei conceputa special pentru a amortiza socurile dure.
        din filmuletele lui alexyno , eu zic ca drumul e practicabil si cu suspensie sport. eu o s ama risc fara sa ma gandesc de 46.9 ori inainte :P

        si banuiesc eu asa ca dumul nu trece prin bolovani pe care e cocotat "gipanul".
        de asta se cheama drum, deci definitia lui iti confirma banuiala.

        imi cer scuze ca nu am fost cu loganul, nu credeam ca o sa starnesc atatea reactii deci posturile mele nu isi mai au rostul pe threadul asta.

        Comment


        • #79
          @k : e practicabil drumul...

          Acum 2 sapt, lucrau la largire si terasare...

          Sa zic, ca au fost cca 300 m, de drum cu bolovani mai mari...dar pana la garda normala a masinii, mai erau vreo 2 cm.

          Daca au continuat lucrarile...ar trebui sa fie o portiune mai mica...de drum naspa, si ingust.

          Nu, nu trece prin Bolovani... Aia era o portiune la intrarea in padure...dar era si un drum care ii ocolea)

          @playmo: eu anul trecut, am fost pe 31.08....si era un "convoi" de gipane...erati voi?
          Last edited by alexyno; 19 August 2009, 14:31.
          e-mail: office@stickere.info

          Comment


          • #80
            in romania orice se poate numi drum....poate in tarile unde curge apa calda un drum este asa cum scrie in definitie.
            Fuarte Nervos !!!

            Comment


            • #81
              Nu, nu....

              In Alpi, aproape de tunelul dintre Franta si Italia...am gasit o Transalpina...

              In Grecia, Sithonia...o alta...

              Au si aia unde curge apa calda )...Iar la unguri...unde curge apa calie...au niste drumuri nationale...de te doare inima
              e-mail: office@stickere.info

              Comment


              • #82
                deja o dam in offtopic, dar ce mai conteaza. acolo unde ai zis matale cum sunt restul drumurilor?

                in bucurestiul secolului 21 iti arat niste transalpine de te doare mintea. deci sa nu comparam exceptiile de la ei cu regula de la noi.

                Later Edit: ai grija ce spui de unguri, rromi , negri si evrei...ca poti fi acuzat de antisemitism, rasism, sovinism si voi fi nevoit sa aplic regulamentul.
                Last edited by NerviiMei; 19 August 2009, 15:28.
                Fuarte Nervos !!!

                Comment


                • #83
                  Wow, am vazut ce pietroaie erau in unele portiuni de drum din pozele postate. K-ule, sper sa termini cu bine expeditia, chiar sunt curios cum se va comporta masina (cu arcuri sport) pe asemenea drum, sa revii cu impresii!
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • #84
                    clar , vin cu impresii si cu o nota de plata frumusica la service... :
                    Fuarte Nervos !!!

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by playmo View Post

                      o trecere prin baltoaca? o masina de teren topaind in halul ala? da normal, zilnic vezi asa ceva. chiar si loganul mergea lejer sa intre cu viteza in baltoaca si sa iasa cu toate cele intacte. prefa-te totusi ca nu era pentru tine postat filmuletu' si gata :P
                      Deci ma faci sa rad... nu te cunosc personal asa ca sper sa nu o iei in nume de rau...
                      Loganul merge 100% prin acea balta si nu numai... poate trece si prin unele mult mai dificile... Cand spui ca s-ar putea sa iasa cu toate cele intacte la ce te referi? Putine explicatii ne-ar fi de ajutor... noua astia care nu ne pricepem chiar asa de bine la off-road si mergem cu masinile personale DACIA pe trasee accesibile doar gip-urilor.
                      Parerea mea este urmatoare:
                      Varianta 1: Oamenii aia nu prea gandesc si se arunca cu masina in viteza intr-o groapa acoperita de apa... fara a stii ce ii asteapta. In acest caz imi pare rau pentru ei...
                      Varianta 2: Deja au trecut incet prin baltoaca aia si stiu ce si cum... sau eventual au vazut pe altii inaintea lor ca au trecut fara probleme. In cazul asta nu e decat un filmulet cu regie... si sincer nu vad nimic impresionant, doar cateva figuri ieftine de off-roaderi, fitze, etc. Baltoaca aia puteam sa o trec si cu bicicleta.
                      sigpic

                      Comment


                      • #86
                        Se poate face cu aproape orice masina decenta transalpina. . trebuie doar putina rabdare si repet, sa nu te doara sufletul de masina.. Eu cand am fost am vazut o groaza de dacii 1310, cielo,vectra A etc. Era cineva chiar si cu un TICO...
                        am gasit pe alt forum chiar si poza de mai jos. e vorba de un fiat din 1965 cu vreo 30 de cai putere ...
                        Attached Files
                        Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                        Comment


                        • #87
                          se pare ca va veni si florin GFL, cu un sx4 4x4 cu noi...si-a anuntat intentia aseara cand vorbem pe messenger. ;)
                          Fuarte Nervos !!!

                          Comment


                          • #88
                            Bun... deja ne conturam incet, incet.
                            sigpic

                            Comment


                            • #89
                              Cand ajungeti in Novaci poate dati un telefon sa ne intalnim.

                              Comment


                              • #90
                                daca ne lasi un numar de telefon,te sunam.
                                Fuarte Nervos !!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google