Circulatia Rutiera In Calarasi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Circulatia Rutiera In Calarasi

    M-am gandit sa prezentam problemele intalnite referitoare la circulatia rutiera din municipiu si din judet. Nu cred ca nu ati observat lipsa unor indicatoare si/sau marcaje in zone aglomerate sau periculoase, drumuri blocate de obstacole etc., atat in municipiul Calarasi cat si in Oltenita, Lehliu-Gara sau Budesti. Sau chiar pe drumurile asa-zis nationale, unde semnalizarea rutiera nu este facuta de primarii ci de ditamai reprezentantii Ministerului transporturilor in teritoriu.
    Pentru inceput sa semnalez lipsa oricarui indicator(STOP sau Cedeaza trecerea) de pe straduta din spatele Tribunalului. Daca te duci spre Prefectura, exista "cedeaza trecerea", dar daca vii spre Bdul.Eroilor, sa faci stanga spre spital, inainte pe Flacara sau sa faci dreapta, poti sa te duci ca...Bula. Majoritatea calarasenilor cunosc situatia dar ce fac cei care vin prima data in oras?
    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

  • #2
    Cum am fost eu prima oara in Calarasi, sambata trecuta ...noroc ca am fost cu cineva care locuieste acolo si aveam si Gps, dar sunt obisnuit cu jungla din Bucuresti asa ca mi s-a parut ok....si iar un lucru ciudat, in drumul spre si dinspre Calarasi, cateva curbe destul de periculoase nesemnalizate.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      @darksid3- Ai dreptate, si pe DN 31 Calarasi-Oltenita sunt cateva curbe destul de periculoase nesemnalizate,si pe DN 3 Bucuresti- Calarasi. Am discutat azi cu cei de la cotidianul local "Observator", sa initiem o campanie comuna de trezire a celor platiti din banii nostri sa faca treaba asta cum trebuie.
      P.S.Puteai sa dai un semn daca ai ajuns la Calarasi...Victor(Gusi)-0729.754.100.
      LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

      Comment


      • #4
        Stiam ca esti la Sibiu
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #5
          Mai nou s-a umplut orasul de "limitatoare de viteza". Problema e ca sunt puse in mare parte in intersectii doar pe drumul cu prioritate. Oare o sa constate cineva intr-o zi ca sunt ilegale?
          INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

          Comment


          • #6
            da au pus o gramada de limitatoare, astea noi sunt mai mari ca cele vechi.
            si pentru cine nu a aflat vedeti ca trecerea peste calea ferata de la intrarea pe strada grivita( "la frana" parca se zice) nu mai sunt bariere! mai nou au pus indicator stop si "crucea sf andrei", si trebuie sa opriti sa nu cmva sa stea g----a la bifurcatie acolo.

            Comment


            • #7
              da ,foarte bine ca ati sesizat stopul de la inteare pe str.grivita la calea ferata dar stopul este foarte putin vizibil este mic de jucarie nu este cel legal oare nu au bani sa puna unul omologat?!
              Last edited by Fane; 31 July 2009, 04:49.

              Comment


              • #8
                Azi am trecut p-acolo fluierand
                O sa fie mina de aur pentru "baieti" trecerea aia.
                INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                Comment


                • #9
                  Eu am observat din perioada in care faceam scoala de soferi ca la gara cand venim dinspre Lukoil la 30-40m de sensul giratoriu lipseste indicatorul de ocolire al gardului acela din mijloc. Cine este prima data in oras intra pe contrasens.
                  Attached Files
                  ... restu' e logan

                  Comment


                  • #10
                    @marius_frt01- Uite, vezi de ce am zis sa posteze fiecare lipsurile din semnalizarea rutiera? Chestia asta eu n-am observat-o pana acum! Bine de stiut pentru viitor!
                    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                    Comment


                    • #11
                      eu sunt din bucuresti dar ma duc relativ des la tara la neamuri in galbinasi.faceti stanga de la budesti inspre vasilati-galbinasi-cucuieti-frunzanesti si o sa dati de cel mai prost drum posibil din romania!este incredibil cum tampitii astia de la putere fura!s-a interesat varamiu ce fel de drum e,cine se ocupa si am inteles ca e drum judetean si este treaba celor de la calarasi sa-l asfalteze!s-a asfaltat acum 10ani cred ca ultima oara si atunci in "stil romanesc"!sa-l dea macar primariilor si s-or ocupa ei de el!ma uit la cei de la sohatu,au asfaltat tot satul+drumul care il leaga de asta!daca aveti drum pe acolo va blestemati zilele!mai ales ca este asa pana la iesire din fundeni-frunzanesti!asa ca va sfatuiesc sincer,ocoliti zona aia!
                      Last edited by odorog; 31 July 2009, 14:08.
                      "CAND VIATA E PREA GREA....LAS-O JOS!"un batran logan de 1.4!:drunk

                      Comment


                      • #12
                        Situatia descrisa le postul 1 s-a schimbat in bine, cred eu. M-a sunat ieri CL-02-YSA(Marian) si mi-a spus ca s-a facut sens unic dinspre Prefectura spre bulevard, pe langa Tribunal, si exista semna"Cedeaza trecerea". S-a facut sens unic si dinspre bulevard spre Prefectura (aleea de pe langa CEC, care fusese mult timp inchisa).
                        LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                        Comment


                        • #13
                          In tot judetul este o problema cu preanuntarea prin indicatoare a traseului catre anumite localitati in special pe drumurile judetene. Indictoare exista dar acestea sunt mici si in dreptul intersectilor.
                          Deasemenea pe drumul judetean Manastirea -Luica lipseste indicatorul drum denivelat exista o portiune de 3 km nereparata plina de gropi in schimb este un indicator "Lucrare facuta de Consiliul Judetean " dee au tras tare pana la alegerile parlamentare pentru repararea drumului respectiv ,iar dupa alegeri nu au mai facut nimic pe cei 3 km.
                          Kiss Fm Gris Platine DC

                          Comment


                          • #14
                            @alx1978- Multumim! Am uitat de bucata aia de drum, dupa ce am trecut pe acolo in iunie. Ai dreptate, au asfaltat tot drumul Luica-Manastirea, mai putin 3 kilometri. S-a stii ca au facut economie la asfalt, ca sa termine A2!
                            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                            Comment


                            • #15
                              stati linistiti se lucreza si la urmatori 3 km din sursa sigura iar pe cei din urma ia turnat la 5 cm grosime.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google