Circulatia Rutiera In Calarasi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @gusi - Multam pentru raspuns. Sunt convins ca m-ati fi ajutat, dar sincer nu m-am gandit la acest lucru, adica nu m-am gandit sa va cer ajutorul. Acum stiu ca sunteti acolo si ajutati pe oricine si va multumesc pentru asta. Data viitoare cand ajung prin oras o dau de veste, mai ales ca am avut multi colegi in armata de acolo.

    Comment


    • Misto acu', dupa ce s-au topit zapezile si gheatza, au iesit cocosii! Toti aia care au tinut masinile ingropate in zapada sau pitite prin garaje, au iesit pe sosea. La mine juma' de strada si-a tinut masinile pe dreapta pana ieri!
      LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

      Comment


      • Pe langa aia care si-au tinut toata iarna masinile in troian, au aparut si motociclistii, mopedistii si alte paraitoare pe 2 roti!
        LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

        Comment


        • Astia sunt cei care au ascultat indemnul primarilor ca pe timp de "iarna nu-i ca vara" sa circule cu transportul in comun, presupun.

          Comment


          • @Dion- Da, zmei vara, bagati in barlog iarna!
            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

            Comment


            • @Gusi - Nu-i condamn, mai bine decat sa incurce circulatia pe la intersectii

              @Gusi - eu am un vecin care a dat vina pe masina, ca e proasta, ca usoara, ca are garda jos, ca ......, nu ca nu este in stare sa conduca pe zapada, iar masina este un mertan A clase sau ma rog ce clasa o fi ca nu ma pricep, e ala care seamana cu Matiz-ul.
              Last edited by Dion; 25 February 2010, 23:25. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • @Dion- azi mi-a iesit si mie un teribilist dasta in fata cu multi caii putere sub fund.Cred ca au uitat regulile de circulatie in iarna asta
                Logan PH2 - 1.6,16v
                Logan PH1 - 1.6 MPi

                Comment


                • @Laur-ZCL - O intamplare banala in Bucuresti. O doamna (nu era blonda, culmea) vorbea linistita la telefon. Nimic neobisnuit, nu? Numai ca ea, pardon doamna, oprise masina pe ambele sensuri de circulatie la iesirea/intrarea intr-un sens giratoriu si vorbea foarte linistita la telefon, iar noi, domni educati si cu bun simt, asteptam sa termine convorbirea. N-am rezistat decat 5 secunde si .............Ceva banal oricum, face parte din rutina zilnica a traficului.
                  Sa nu credeti ca sunt misogin sau ca am ceva cu soferitele, dar sa blochezi 2 sensuri de circulatie ca sa vorbesti la telefon este putin spus nesimtire. Era sa uit, masina era un jipan cat Casa Poporului.

                  Comment


                  • @Dion- doamnele au prioritate si in intersectii(chiar si pe doua benzii)
                    Logan PH2 - 1.6,16v
                    Logan PH1 - 1.6 MPi

                    Comment


                    • @Laur-ZCL - Am fost baiat cuminte, doar am atentionat-o ca 10-15 masini asteptau sa termine ea convorbirea, n-am folosit semne obscene sau cuvinte triviale, dupa cum am spus sunt un domn bine crescut (la propriu si la figurat) si evident i-am acordat prioritate sa circule pe sens interzis. Am renuntat de mult sa ma enervez inutil.

                      Comment


                      • @Dion - Bun asa,eu ma enervez foarte repede in trafic.desi orasul nostru e foarte mic de ceva vreme e foarte aglomerat,mai bn mergi pe jos
                        Logan PH2 - 1.6,16v
                        Logan PH1 - 1.6 MPi

                        Comment


                        • @Laur-ZCL - Am vazut cum este circulatia in oras la voi, am fost prin decembrie 2009 prin Calarasi cu putine treaba si am ametit pana am gasit unde trebuia sa ajung. N-am fost inspirat sa va cer ajutorul, ramane pentru data viitoare.
                          In alta ordine de idei, patanie astazi in parcare la Cora Pantelimon. Cum poti uita unde ai parcat masina? Doua doamne isi cautau masina de zor prin parcare. No comment. In rest numai de bine si mii de km fara evenimente si gropi.

                          Comment


                          • Dion - daca mai ai treaba prin calarasi poti sa ma suni la orice ora ca sunt aproape toata ziua prin oras.doamnele sa isi lege un cablu de volan si de gat dar sa fie de vreo 3- km.DRUMURI BUNE
                            Logan PH2 - 1.6,16v
                            Logan PH1 - 1.6 MPi

                            Comment


                            • Pastrativa calmul baieti ,tara geme de (ingineri).....

                              Comment


                              • mi s-a intamplat si mie o data sa nu gasesc masina in parcare la Mall Vitan cand m-am dus prima data dupa ce s-a deschis aripa aia noua

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google