Discutii Generale Craiova

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca zici u asa o fi, dar nu uita ca din cauza cui a czut alternatorul?!
    Pesa e buna, nu are ca sa pice la ea daca e corect exploatata. Baga si u cva poze sa vada si ochiul nostru ...
    Uleiul nu avea cum sa ramana in alternator, curgea, nu cred ca are rol coroziv, rulmentii cum sunt?

    Toate Bune!
    Mai este mult pana departe ...sigpic

    Comment


    • Azi am primit coletul cu butoanele de aragaz !!

      Le-am si montat...dar dupa o mica ajustare, si anume:


      1. Dupa ce se scot butoanele existente de pe consola, cu ajutorul unui CUTTER se elimina un mic " pinten " care se afla pe axul unde vine prins butonul.

      2. Operatiunea 2, se slefuieste butonul in partea care vine prinsa pe ax pentru a reduce din lungime (se poate observa in poza atasata)

      Apoi pur si simplu le pozitionati si le impingeti pe ex.

      Vine 98 % perfect !

      Cine mai doreste, mai avem un set disponibil.
      Attached Files

      Comment


      • rulmentii sunt buni, nu am cum sa fac poze ca e dus la tata la servici. Dar el imi zisa ca unul din carbune numai avea pe ce sa frece si cand l-a desfacut a gasit ca un somoldoc de ulei. Oricum cauza este uleiul. Acum fusei sa duc un alternator la service sa mi-l monteze. Vedem cum merge cu asta. SH Bosch original de logan 330 lei !
        sigpicLoganClub Craiova #TIC

        Comment


        • poze

          la loganul ph2 nu este nevoie de nici o modificare poze cu butoanele cele noi pe loganul meu
          Attached Files

          Comment


          • frumos. am adus masina acasa - rezolvat .
            sigpicLoganClub Craiova #TIC

            Comment


            • nUT - Frumos, frumos... am asistat la montaj, sunt gelos ca la PH2 vin ca turnate.., oricum si pe PH1 se "astern" bine.

              Tic- inseamna ca o sa ajungi duminica, asa e ?!

              Anuntati-va, o sa vina si colegul cel nou de la ORADEA!

              Comment


              • m-am anuntat ca vin, eu asa zic.
                sigpicLoganClub Craiova #TIC

                Comment


                • Te-am vazut in lista, normal ... dar nu erai sigur, acum c-ai rezolvat problema nu ramane decat sa fii prezent !

                  Comment


                  • Sa mai zica cineva de logan acum ca are butoane de aragaz....ia uite ce frumos ii sta!

                    Comment


                    • Azi le-am montat si pe ale lu' Dow !
                      Attached Files

                      Comment


                      • Am gasit o vaianta mai simpla si mai eficienta pentru iluminat in mers inapoi si de ce nu chiar si pentru day light / inlocuire proiectoare.

                        Sunt niste leduri foarte puternice (plasma led) care se pot aplica foarte usor, le-am postat in ideea ca poate cineva ar avea nevoie de asa ceva si este foarte simplu sa le achizitioneze.

                        (atentie : nu le comercializez, le-am postat pur si simplu)

                        Pretul lor ajunge undeva la aproximativ 70 lei cu tot cu transport !
                        Attached Files

                        Comment


                        • da nu merg mai bine niste lanterne dalea cu baterii patrate agatate cu sarma decat sa gauresti bara.arata ca luminitele de sarbatori.

                          Comment


                          • Sa incerci tu, apoi sa ne spui si noua cum o sa-ti vina lanternele pe masina !

                            Vad ca esti pe aici cu colindu' dar sarbatorile au trecut de mult, canta in altaparte !!

                            Comment


                            • cant eu in alta parte dar vad ca tu esti cu aprinsul luminitelor.astea tin de sorcove si altele.
                              poti sa faci un bec sa se aprinda in mai multe nuante?daca da dami si mie pontul.

                              lasa pm-urile,facem cu becurile de trei culori?
                              Last edited by gioconda; 17 February 2013, 02:01. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Nu am cum sa te ajut, vrem doar noi sa avem sorcove!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google