Discutii Generale Craiova

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am luat azi aripa, 90 lei. Am dus-o sa o pregateasca si luni sau marti o sa duc si masina, astept dupa autorizatia aia de reparatie. Vineri ar trebui sa fie gata.

    Se pare ca si usa trebuie vopsita, cand o indreapta o sa se deterioreze mai rau vopseaua acolo si daca tot e sa fac o treaba, sa iasa bine. Acum sa vedem daca lucrarea o sa fie pe masura asteptarilor. Baietii au cuptor si tot ce le trebuie, am vazut si cateva masini deja vopsite, totul arata bine.
    Attached Files
    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

    Comment


    • Toate bune ...pana la vopsea !!

      Eu sunt foarte dezamagit de " vopsitori " !!

      Sa-mi spui sincer cum o sa iese !

      Comment


      • Shakar eu asi zice sa pui intai aripa pe masina,sa ii dai forma si dupa sa o duci la vopsit,sau cel mai bine du masina cu totul,mai ales ca ai si usa de chituit si vopsit.Zic asta pt.ca toti am zis ca daca luam o aripa originala dupa o alta masina o sa vina perfect,uite ca nici la mine nici la CHT nu a venit si dupa daca nu se asaza cum trebuie nu mai ai ce-i face odata ce e vopsita!In materie de vopsit si la mine a lasat de dorit,deja a inceput sa iasa rugina in aripa schimbata,in cateva luni o vopsesc iar.Bafta sa speram ca la tine nu o sa fie probleme!Nu arunca aripa schimbata,la cum o vad eu in poza aripa se repara,partea e ca nimeni nu vrea chit in masina dar decat rugina mai bine chit,o poti vinde si recupera din banii dati pe cealalta aripa!
        Last edited by ionut_nut; 10 March 2013, 08:38.

        Comment


        • Azi am umblat la amortizoarele fata si am observat uzura la flansa de cauciuc din capul amortizorului (se vede fierul lucios). Nemultumirea este ca au mai putin de 10 mii de km devcand le-am schimbat. Sunt cumparate de la magazinul Dacia din Brestei,am cerut piesa de origine. La cele vechi dupa 80 mii nu se vedea fierul,le-am schimbat fiindca tot am desfacut acolo.
          Am postat sa vedeti si voi ca piesele din magazin sunt mult mai proaste decat cele puse de constructor,chiar daca zice ca sunt de origine
          Attached Files
          sigpic
          Stiu ca sunt prost,dar cand ma uit in jur prind curaj

          Comment


          • @cosminel - uelcam tu za club!!! - e greu sa gasesti piese cu adevarat originale, de curand am patit-o si eu cu filtrul de motorina (de origine - probabil rebut ) .
            Apropos, azi o sa operez alea dupa care ne auzim la telefon!

            Toate Bune!
            Mai este mult pana departe ...sigpic

            Comment


            • Ce parere aveti despre acest modul ?

              In special Mihai poate sa ne spuna o parere !

              http://www.ebay.com/itm/PedalBox-Dac...f82676&vxp=mtr

              Comment


              • Ideea nu-i rea, numai ca nu merita banii astia aruncati. Daca nu ai ce sa faci cu ei poti sa ii dai pe jucaria asta dar atentie, merge numai la cei care au acceleratie electronica, adica fara cablu, logan 1,2 , dieselurile si astea noi.
                Daca vrei parerea mea personala...o porcarie!!!

                Toate Bune!
                Mai este mult pana departe ...sigpic

                Comment


                • Nu vroiam sa cumpar ... oricum costa foarte mult, am gasit-o pe net si eram curios !

                  Merci de informatii !

                  Comment


                  • salutari revin si eu dupa ceva timp ( am fost banat)))))) ) cu o problema urata dupa putina zapada de pe aici m-am trezit cu asa ceva

                    daca a mai patit-o cineva si are vreun sfat de dat este foarte bine primit

                    Comment


                    • Ai schimbat parbrizul in ultima vreme ?!

                      Daca da, este posibil sa nu fi fost curatat bine in zona unde trebuie lipit si sa fi ramas cioburi de la cel vechi si posibil ca acestea sa fi provocat acea fisura... sau poate chiar de la vreo piatra, nu este ciublit deloc ?

                      Comment


                      • nu am mai avut probleme cu el pana acum si mi a mai aparut o dunga deranjanta care nu se vede in poza asta oricum are o cioblitura mica cam la mijlocu crapaturii e posibil sa fi luat ceva fara sa imi dau seama oricum sper sa tina pana la vara cum e acuma

                        Comment


                        • Mda, de la ciblitura este sigur !

                          Tine ...tine, eu am mers 2 ani cu el asa cum il ai tu ! ( la renault )

                          Comment


                          • Azi am schimbat serigrafia si ledurie din bord, inainte le aveam un alb cald ...am ales sa raman tot la alb ...dar RECE, am pus inele de Duster
                            Attached Files

                            Comment


                            • frumos...mie unul imi place cum arata acum bordul si imi plac si inelele!

                              Comment


                              • frate,e super tare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google