Discutii Generale Craiova

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • lasa ca de alea gasesc EUROPA,daca nu vrei sa ma ajuti.

    Comment


    • Am avut si eu probleme cu sonda de servo,sunt la a treia acum,cea originala a masinii m-a lasat cam pe la 85000 km,pe care am inlocuit-o cu una de origine,pentru care am platit 110 lei. Acum am 93000 si am constatat ca pierde ulei si cea de-a doua,am cumparat alta tot de origine si am inlocuit-o. Ciudat este ca m-a lasat dupa 8000 km,cred ca sondele astea nu sunt de origine. Pe sonda a treia scrie la fel ca pe a doua Made in italy,iar ca producator Bitron. Pe sonda masinii nu am citit fiindca nu i-am dat importanta,nu ma gandeam ca asta o sa imi faca probleme asa repede.
      RbN tu ce sonda ai cumparat,poti sa imi spui ce scrie pe ea,pe cea originala o mai ai? Sunt foarte curios daca cele cumparate de mine sunt cele de origine. Cand am cumparat pe prima era ambalata in punga cu eticheta renault pe ea,asta de acum am cumparat-o la recomandarea unui prieten dar a fost fara ambalaj. Deci nu stiu ce sa cred despre originalitatea lor.
      Last edited by cosminel; 17 February 2013, 19:00.
      sigpic
      Stiu ca sunt prost,dar cand ma uit in jur prind curaj

      Comment


      • Salut Cosminel, cred ca te-a contactat Silviu pentru butoane, i le-am lasat alalteieri, daca o sa ai nevoie de detalii pentru montaj "suntem aici" !!

        Comment


        • Da,am vorbit cu el. Pana la montaj mai dureaza 2 saptamani
          Multumesc
          sigpic
          Stiu ca sunt prost,dar cand ma uit in jur prind curaj

          Comment


          • Cu mare placere, si altadata ...

            Comment


            • si eu tot ca tine am cerut originala si vad ca nu sunt probleme pana acum. Numai tin minte cum era sau ce scria pe ea. Iti recomand doua magazine bune pentru piese Dacia Logan

              1. Magazinul Dacia situat vis-a-vis MOL la interesctia semaforizata de la Regia de apa
              2. Magazinul Dacia situat exact in intersectia la semafoarele de la parc.

              Da o fuga la unul dintre ele si spune de sonda. Cel putin pe mine ma intreaba de care vreau srl sau original. Cele mai bune magazine. Recomand.
              sigpicLoganClub Craiova #TIC

              Comment


              • Ciudat cosmine, 3 sonde , inspecteaza pe la conducta filetul si etanseitatea. Pe unde anume curge ?!
                Mai este mult pana departe ...sigpic

                Comment


                • Exact din bresti de la mol am cumparat-o pe a doua si a tinut 8000 de km
                  Ambele au pierdut pe la imbinarea plasticului cu aluminiul,nu pierde pe la filet.
                  Sper ca ce-a dea doua a fost defecta din constructie si cu asta sa nu mai am probleme,oricum 100lei nu e o suma mare.
                  Se poate sa cedeze si din cauza ca merg cu jante mari de mai mult timp?
                  sigpic
                  Stiu ca sunt prost,dar cand ma uit in jur prind curaj

                  Comment


                  • da clar ca e vb de calitatea pieselor de "origine". este o parere nu sariti!!
                    nu cred ca are legatura cu jantele !
                    Mai este mult pana departe ...sigpic

                    Comment


                    • Ma gandesc ca poate fi si din cauza jantelor pe 17' fiindca o janta+anvelopa cantareste 19kg iar una de otel+anvelopa cantareste 15 kg. Eu am avut 215 iar originala este de 185,una este sa vireze pe asfalt o suprafata de 185 si slta este o suprafata de 215. Este o parere,nu sunt sigur de asta. Cat despre calitatea pieselor sunt sigur ca nu sunt ca cele originale ale masinii,deduc asta dupa durata vietii lor. Tot ce schimbi cade mai repede,stiu cazuri in care au rupt si distributia foarte repede
                      sigpic
                      Stiu ca sunt prost,dar cand ma uit in jur prind curaj

                      Comment


                      • La piesele de "origine" enumerate de tine asi mai adauga 2 seturi de placute de frana....
                        Interesant ar fi sa ne zica cineva care are alte jante si cauciucuri o parere, si desigur multi km pe ceas cu ele. Dupa parerea mea primele care cedeaza sunt bieletele de directie....dar la tine monocontactul ala.
                        Sa vedem ce mai zic colegii!
                        Toate Bune!
                        Mai este mult pana departe ...sigpic

                        Comment


                        • Crezi ca bielete nu am schimbat,alea au fost primele
                          Silviu a avut pe 17 aproape de cand era masina noua si cam pe la 50-60mi a cedat
                          In fine,sa speram ca totul va fi bine
                          sigpic
                          Stiu ca sunt prost,dar cand ma uit in jur prind curaj

                          Comment


                          • Eu am 135.000 km si nu am avut astfel de probleme... bine, in ceea ce priveste jantele nu am avut niciodata mai mari de 15''

                            Comment


                            • are cineva silencer de toba sport de vanzare ?????????

                              Comment


                              • Gasesti pe OKAZII sau ... poti da un search pe google ... costa putin cam mult daca n-ai luat toba cu tot cu silencer !! Ti-am spus eu .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google