Ce V-ati Cumpara Dupa Logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Golf V .... sau Jetta
    sigpic

    Comment


    • Tot logan, dar cu AC si exclus 1.4 mpi. As gasi bani si pentru ceva megane, octavia, astra dar m-ar rupe intretinerea si costul pieselor de schimb.

      Comment


      • eu mi-as lua ceva monovolum wv sharan sau ford galaxy
        Last edited by lupulucian; 3 May 2009, 19:09.

        Comment


        • Nu cred ca are rost sa ma gandesc ce sa cumpar dupa logan inca mai am leasing 2,5 ani eu abia astept sa il tremin si pe urma mai vb!

          Comment


          • nu. apostroful inseamna " a lui" adica masinile cocalarilor. a drecu' de gramatica limbii inglezie...ii invatam si pe englezi ce inseamna cocalar, daca asta te nelinisteste...
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • dupa logan urmeaza bineinteles un superb Golf V portocaliu !

              Comment


              • Evo 8 mr fq400 sau gt500 1967.
                Last edited by Andrey RS; 4 May 2009, 00:41.

                Comment


                • sincer eu imi doresc acum logan MCV,dar pe viitor cine stie ce ofera piata si ce o sa imi pot permite ma bucur totusi ca loganul a fost si este pentru multi dintre noi masina actuala care ne satisface nevoile pentru ca e accesibila si ca pret si ca intretinere..............eu la serviciu am avut pe mina si octavia si laguna si hyundai si ford si kia si va spun aveti grija ce va doriti ca vi se poate intimpla dar costurile sa nu va ia prin surprindere dupa..ma refer la intretinere ca o masina daca ti-o permiti nu inseamna ca ai doar bani sa o cumperi,loganul e mai de treaba cu bogetul ca toate cele de mai sus,evident si calitativ..

                  Comment


                  • Preferance daca ai idee o revizie obisnuita la masinile enumerate mai sus cam cat ar costa ca tu ai condus aceste masini si poate ai fost cu ele la revizie?

                    Comment


                    • Imi propun sa imi iau un opel insignia . Am mers cu masinuta asta si stiu ce poate, dar parca tot pe una autohtona as merge mai ales cand am vazut cat sunt de sigure .

                      Comment


                      • Originally posted by radu2008 View Post
                        Preferance daca ai idee o revizie obisnuita la masinile enumerate mai sus cam cat ar costa ca tu ai condus aceste masini si poate ai fost cu ele la revizie?
                        La un megane 1.6 16V, o revizie partiala m-a costat 248 de lei. Aceasta revizie a constat in: 1. schimb ulei + filtru + garnitura
                        2. O constatare ceruta de mine - care a demonstrat ca sunt eu nitel paranoic.
                        Am spus revizie partiala, pt ca am vrut sa schimb uleiul la 10.000Km, chiar daca revizia trebuia sa o fac la 20.000km.
                        Peste alti 10.000km urmeaza sa aflu cat ma costa in plus toate filtrele care se schimba la revizie, dar sper sa nu sar cu prima revizie de 400Ron
                        Tot la megane am inteles ca revizia de 60.000 ar costa in jur de 3800Ron (din auzite).

                        sigpic

                        Comment


                        • in functie de masina de la 500-1000 ron pina la 1500ron depinde ce revizie adica la citi km la ce reprezentanta ca difera mult si asta ba chiar si la logan difera, in functie de service, la mine a fost 300ron ultima revizie la 28 000km si cu uleiul meu...nu e mult dar ma asteptam la mai putin...data viitoare am sa imi cumpar singur toate consumabilile

                          Comment


                          • DUSTER, daca se fabrica!

                            Comment


                            • avand in vedere ca o Skoda Octavia Tour Sport 1.8T 150cp este 12k euro, iar cu ceva mai multe dotari ajunge pana in 15k euro, si un prestige ajunge 11k euro...as opta clar ptr Skoda
                              "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                              Comment


                              • Preturile alea sunt fara tva... Octavia Tour Sport 1.8/150cp e ~13.000 euro fara tva

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google