Ce V-ati Cumpara Dupa Logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    @ursache daca spui ca inainte ai avut tot Logan si cu toate astea ti-ai mai luat unu', atunci nu mai am ce sa zic...
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • #92
      Cei nemultumiti de Logan: optati pt un sh pana in 11 000 euro...Sa vezi satisfactii maxime.
      PS: si eu voi opta pt un sh, insa pana in 30 000 km, nu sute de mii. Dar deh, mai bun un BMW 525 de 300 000 km, decat un logan nou, nu?

      Comment


      • #93
        Este pe forum vreun sondaj daca ar mai cumpara cineva inca o data logan ? Adica sa fi avut logan un an de zile si pe urma sa aiva bani sa cumpere altu sa faca aceasi investitie ? Poate sunt off-topic sau nu e pusa in locul corect intrebarea va rog sa ma scuzati dar sunt in situatia sa ma gandesc daca mai merita sa mai bag bani intrun logan sau nu
        Degeaba gandesti daca esti prost!

        Comment


        • #94
          Nu se merita. Iti spun eu sigur. Eu am facut prostia asta si regret enorm.

          Comment


          • #95
            Originally posted by csebalyn View Post
            Nu conteaza, orice ban in plus tre sa se reflecte in cateva secunde mai putin pana la suta, viteza maxima mai mare si confort in plus. Fratilor, daca le vreti pe toate 3, vorbim de bani multi, nu de 11000 de euro. Masinile incep dupa 20000. Pana acolo sunt autovehiculele noastre si mai cateva low-cost-uri de la kia, hyundai, reno, pejo, bemweu din 1990 si alte harburi.
            Vad ca esti tot cu Prestige... Chiar esti multumit de cei 11000?? Eu refuz sa cred asta... Si cum spunea un mare clasic in viata "plasticele zdrangane..." serviciile celor de la Dacia sunt de toata jalea, o nenorocire de lampa-aripa costa 63 de lei in conditiile in care sunt doar doua plastice pe care scrie Renault, barele mi s-au lasat...Sa iti mai zic??? Si cand te gandesti ca suntem posesorii celui mai scump model de la ei...

            ps-> si ca tot veni vorba de bani... Daca este sa urmam calculul... 1.4 v max cca 170, 1.6 16v v max cca 190 si daca pentru 20 kmh dau aproapre dublu ... No more comment si te mai pui ca cresterea este exponentiala... Vai mama noastra daca scot astia de la Dacia masina care prinde 220
            Oamenii normali invata din propriile greseli; oamenii destepti invata din greselile altora.sigpic

            Comment


            • #96
              Inteleg ... Eu am fost multumit de masina in sensul ca sia facut treaba si km fara nici o problema tehnica,dar nu sunt multumit de preturile la intretinere si de pretul unui logan dupa 2 ani de zile ..Adica i scade prea mult valoarea ..Devalorizarea este prea mare ..La astea ma gandesc si atarna greu in balanta
              Degeaba gandesti daca esti prost!

              Comment


              • #97
                O masina care s-a devalorizat destul de putin, este Dacia Berlina.
                Pt un astfel de autovehicul, fabricat in 2004, se cere 2500. In conditiile in care, masina a costat aproximativ 3500-4000 euro.
                Toate se devalorizeaza, inclusiv super masina BMW.
                @g3o: opteaza pt un sh BMW, iti va aduce f multe satisfactii, si sa nu uitam ca iti va aduce acea prestanta, la care toti visam. In 11 000 euro, poti lua un 320 d, cu ceva km la bord ( peste 150 000), care merge brici, sabie, cutit, bisturiu. Bafta la cumparaturi.
                Acum revenind la topic: eu unul, pt mers in oras, voi achizitiona un logan diesel. Motivul: pret achizitie redus, consum redus, nu mi se rupe sufletul daca il pocnesc.

                Comment


                • #98
                  Si daca mai iei in considerare vandabilitatea lui...
                  Cezar -> ar trebui sa iei in considerare ce spunea need4speed... Intretinerea unui diesel...
                  Caci despre pocneli... Te doare oricum inima ca doar nu l-ai furat... Asta daca nu ai in parc vre-o doua trei si nu conteaza una in plus sau minus... Si btw nu sunt de principiu motorinar... Si nici 11000 nu erau cam tot ce puteam da pe o masina... Si la anul cei din cauza carora am luat logan nu mai au 2 luni de permis...
                  Oamenii normali invata din propriile greseli; oamenii destepti invata din greselile altora.sigpic

                  Comment


                  • #99
                    Nu mi se rupe sufletul ca-l pocnesc, pt ca piesele sunt relativ usor de gasit, si la preturi accesibile.
                    E o problema de perceptie: noi vedem masina in 2 moduri diferite: Din punctul meu de vedere, aceasta masina are un sg scop, acela de a ma transporta din A in B, cu minimum de costuri.
                    Daca vreau mai mult confort, si mai multa siguranta, ma indrept catre alt model ( nou, sau SH).
                    "Si la anul cei din cauza carora am luat logan nu mai au 2 luni de permis..." - te-a obligat cineva sa iei masina asta, de ii ameninti?

                    Comment


                    • Nu am amenintat pe nimeni... Nevasta-mea avea permis de doar 2 luni... Asa ca este lesne de inteles de ce am optat pentru masina in garantie...
                      Oamenii normali invata din propriile greseli; oamenii destepti invata din greselile altora.sigpic

                      Comment


                      • Avertisment :
                        Valabil tutoror ce au postat in ultimele 24 de ore ( n-are rost sa dau userii ca este prea mare lista si in plus se stiu ) Sunteti offtopic
                        Cititi titlul topicului si poate o sa intelegi ce spun.

                        Comment


                        • Pai daca palesti un logan si nu e casco iti spun eu ca ti se rupe sufletul si buzunarul tau sufera cumplit , piesele de logan sunt scumpe!! Parca ar fi unicate ...Chiar daca nu esti tu de vina si vine altu cu un junghi de masina si fara asigurare de loc ...Ce faci stai 1 an 2 pana il dai pe ala in judecata sa iti repari masina ? Poate am mai zis pe forum eu cu full casco am platit o baie de ulei la logan care a trebuit scimbata datorita prostiei sau nestintei unui angajat din servis reprezentanta verbita, arad si care mia stricat filetul de la buson la o simpla revizie ! Ce puteam sa zic ca la urmatoarea revizie cei din servis mau chemat miau aratat busonul siliconat in baia de ulei ? Am facut proces verbal si cam atat am platit din buzunar suma de 9 mil nu conteza restu de cifre .. Cu cine sa te lupti pe cine sa dai in judecata ?
                          Ps: suntem offtopic am luat warning
                          Last edited by need4speed; 21 October 2008, 13:53.
                          Degeaba gandesti daca esti prost!

                          Comment


                          • @g3o, eu am dat 9500 pe logan si, da, la banii astia, sunt multumit de el. Trage bine, consuma decent, e confortabil, isi face treaba. Inca nu zdrangane plasticele, desi are suspensie sport. La 12000 imi luam kia ceed dar nu cred ca dadeam in ea fara mila ca in logan. Iar urmatoarea, daca se pune problema de bani, cred ca tot logan, desi sper sa-mi permit ceva mai bun. Eu ca idee n-as da mai mult de 12000 pe-o gramada de tabla doar pt ca scrie skoda sau kia pe ea, daca merge la fel ca loganu. Plasticul maole de pe bordul alora ma lasa rece, am mai zis odata ca nu stau cu curu' pe bord zilnic sa fiu nevoit sa-l simt comod la pipait
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Ce le-ati facut la masina de nu va zdrangane?Logan=masina scumpa si proasta.Barca pe uscat.Daca o busesti si nu ai Casco ai pus-o.
                              Eh a trecut chestia asta si la mine cu masina noua,altceva,miroase a nou etc.Dai o gramada de bani si dupa regreti alegerea facuta.Asta e.Next nu va mai fi Logan.Sigur SH.
                              sigpic

                              Comment


                              • Ia-ti Kia, Hyundai, Fiat, Opel, Chevrolet sau oricare alta masina peste Logan, mergi cu ea fara casco, buseste-o si apoi ai sa vezi ce masina buna si ieftina e Loganul. M-au spart frate astia cu "Loganul este o masina scumpa si proasta".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google