Legislatii,taxe,amenzi,itp-uri,politisti,informari Din Trafic,radare.....etc.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by viorelu View Post
    ...l-am vazut pe CIA astaseara la stirile PROTV de la 19.00.Radea de bietii oameni cu rotile zobite in groapa mare de pe soseaua spre Campulung...ori o fi dat si el?
    din fericire eu am scapat, dar nu si fratele meu care a taiat o anvelopa si a strambat janta intr-un crater imens . Si ca un frate adevarat i-am sarit in ajutor ca sa-l scap de cameramanii care sarise pe el cu interviuri.
    sigpic

    Comment


    • ce crater imens era acolo unde filmau...

      Comment


      • ...pai sunt pe alese pe pitesti c-lung
        Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
        prost.

        Comment


        • gresit. sunt pe alese in rromania

          o veste buna... (?)
          Asiguratorii din Romania vor fi supusi unei noi reguli de plata a despagubirilor in cazul politelor RCA. Astfel, acestia sunt obligati sa plateasca despagubirile in cazul unui accident rutier in termen de maxim 15 zile de la depunerea dosarului de dauna.
          Last edited by costyn955; 20 January 2010, 12:03. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • dintre cei cu jenti mari a schimbat cineva talonul vechi cu cel nou unde nu sunt trecute dimensiunile rotilor pentru a scapa de avatari(politzai)?

            Comment


            • ...parca dany_av avea talonul schimbat...

              Originally posted by costyn955 View Post
              ...bine ar fi sa fie asa,dar teama imi e ca o sa tragi de ei ca si pana acum...mai ales de unii dintre asiguratori care or sa gasesca nush ce conditii...

              Comment


              • danni stai linistit ca nu scapi nici asa...singuru mod sa scapi e sa le treci in talon...daca baietii in verde nu aveau logan atunci puteai s mergi cu talonu nou
                low....&.....slow

                Comment


                • cu dedicatie pt noi cei care ne bucuram de minunatele drumuri de pe plaiurile tiganite ale minunatei si jegoasei noastre patrii
                  Last edited by costyn955; 22 January 2010, 10:20.

                  Comment


                  • doamne astia nu stiu cum sa mai faca bani...pe bune...macar daca erau drumurile bune si nu aveau cratere mai ziceam s-o platim da asa...da dekt sa le dau lor bani 250 mai bine platesc eu 1 mil sa stau linistit
                    low....&.....slow

                    Comment


                    • ar trebui facut un protest impotriva guvernantilor sa nu mai platim rovinieta sau orice alceva atragand privirile asupra drumurilor din romania.....daca nu am avut autostrazi si nici nu vom avea cine stie ce, macar sa intretina drumurile pe care le au....cel putin in pitesti sapa in mijlocul drumului ,pun pamant si lasa asa 2 3 saptamani ,intre timp gaura se adanceste si asa avem crater....

                      Comment


                      • Poi se intampla in seara asta cam pe la 21.00...Marsul/protestul a fost anuntat demult la radioZU....undeva pe A2...

                        Comment


                        • daca lasa doar 2 - 3 saptamani e bine. pe aici s-au apucat de spart soselele toamna tarziu si acum arata de parca ar fi araturi de toamna...
                          Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                          Comment


                          • Semneaza petitia: "DN 73 (Pitesti-Cimpulung) REPARATIE CAPITALA"
                            Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                            prost.

                            Comment


                            • Cred ca drumul are mai multe gauri decat numarul de semnatari ai petitiei.Sa speram ca va avea efect ca e pacat de traseul ala...unul important dealtfel.

                              Comment


                              • da, felicitari diesssel!, adevarul este ca majoritatea celor care au logan(adica preturi accesibile tuturor) intodeauna cad victime"cunosc cazuri" iar cei care au super masini sunt cei care majoritatea nu cunosc legislatie si nici macar semnele de circulatie, scapa usor cu pile, cunostinte si relatii iar din cauza lor cadem si noi victime, ei au banul noi avem loganu! si in alt caz de exemplu..tu ai culoare verde iar cel din stanga trece pe rosu si intra in tine(fiind regulamentar) iar politistul da vina pe cel care a plecat de pe verde...precum ca a plecat foarte repede....e de plans dar si de ras!, banu frate diesssel, banu!

                                apropo de taxe...imi vine impozitul pe masina 1.5 diesel 180 de lei, cand la casa platesc 84 de lei, nici eu nu inteleg, nici altii
                                Last edited by Bleizer; 15 February 2010, 17:22. Reason: Automerged Doublepost
                                lipsa text

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google