Spalatoria Oficiala Logan Club Ploiesti-Str Rudului nr 186-188 La Portile Portocalii

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pela podu de lemn treci intri faci stanga pe la rbc pe urma faci stanga in capat pe urma derapta si stanga
    vopsitorie preturi bune

    Comment


    • Wazu e unicat
      Dar are omul dreptate
      Sau sa explicam altfel .. cum vii pe rudului dinspre centru spre sud .. treci de puscarie si spital .. si la vreo 500-700m pe dreapta sunt niste porti portocalii si o sa vezi o curte mare ..

      Comment


      • da dar omu vine de la batesti
        vopsitorie preturi bune

        Comment


        • am fost si eu de dimineata la spalatorie pt prima data,treaba buna.

          Comment


          • in mare parte am inteles oricum fac dreapta pe langa rbc si pe urma vad eu ma descurc..ms waz si mihai
            Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
            Cine este interesat ma poate contacta pe privat
            sigpic

            Comment


            • am fost zilele astea de data asta mai de dimineata nu era aglomerat deci nu am stat sa astept,cand sunt mai liberi isi dau mai mult interesul,ca de obicei multumit de serviciile oferite...numai bine!

              Comment


              • Ii intreb si eu pe cei care mai frecventeaza aceasta spalatorie...Din cate imi aduc eu aminte inainte de a da cu spuma, dadea de cateva ori cu jetul pentru a inmuia murdaria....acum la ultimile 4-5 spalari am observat ca nu mai fac acest lucru...cum o bag in boxa,dau direct cu spuma.Nu este normal sa dea mai intai cu jetul pentru a inaltura mizeria si pe urma "spuma"?

                Am o culoare foarte pretentioasa...si dupa ce am imperfectiuni,mai mi le accentueaza si astia de la spalatorie ...

                Comment


                • am observat si eu acest lucru,dar stiu ca spuma are proprietati de indepartare a murdariei,poate ne lamureste patronul mai bine...

                  Comment


                  • A face prespalare unei masini este un lucru gresit.Puterea jetului va plimba particulele de mizerie pe caroserie si o va zgaria.Spuma Activa are rolul de a sparge aceste particule si a le departa de caroserie.Nu cred ca la spalatoria noastra s-a facut vreodata prespalare.Cred ca ati prins una din zilele foarte calduroase de vara si v-a fost udata masina cu un "puf de apa" pentru a raci un pic vopseaua si a nu se usca spuma pe ea.
                    Explicatia cu spuma mi-a fost data de cei de la Fra-Ber la SAB unde acestia au avut stand.Nu este inventie proprie.Se poate verifica:

                    Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


                    Pentru alte nelamuriri nu ezitati sa ma contactati.Va multumesc

                    Comment


                    • Si eu votez pt ramanerea spalatoriei, si o tragere la sorti, macar o data pe luna a unei spalari, doar exteriorul, ar fi atragatoare pt membrii clubului.

                      Comment


                      • Spuma trebuie aplicata pe caroseria uscata din 2 motive:Aceasta sta mai bine pe masina,iar daca ar fi aplicata pe masina umeda,spuma se dilueaza cu apa care este pe ea si nu mai are putere mare de curatare.
                        Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

                        Comment


                        • Colegi, exista in Ploiesti vreo spalatorie sau persoane care sa foloseasca urmatoarele etape: prespalare (spuma activa->jet apa) ,pe urma metoda 2 BM (2 galeti :una cu sampon+apa si cealata doar apa pentru clatire) si uscare cu lavete microfibre (nu mizeria aceea de "piele de caprioara") ??....Stiu ca si pretul este pe masura ,dar mai bine o duc la o luna la spalatorie decat la 2 saptamani si stiu macar ca vopseaua nu va mai fi atat de plina de panza de paianjeni .
                          La primavara o sa supun masina la un detailing exterior (decontaminata,polish,ceara) si pe urma trebuie sa o intretin, daca o duc iar la spalatoriile de cartier nu fac nici o afacere.


                          Harold (de langa Kaufland) stiti cumva care sunt etapele prin care trece masina pentru a fi spalata? am vazut mereu cand treceam pe acolo ca sunt prespalate afara si pe urma sunt bagate in interior dar nu stiu ce se intampla..

                          Multumesc!!!

                          PS: Acest post nu este antireclama Spalatoriei oficiale dar pur si simplu eu tin la masina si vopseaua ei....

                          Comment


                          • pe 31 de dimineata e la datorie echipa de la spalatorie ?

                            Comment


                            • coloana de masini la supersplalatoria de pa Rudului si oferta 19 lei int+ext pt loganclub. Bv .

                              Comment


                              • Am fost si eu pe 31 12 2012 dar nu am fost mulțumit.au rămas părți neatinse pe caroserie!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google