Spalatoria Oficiala Logan Club Ploiesti-Str Rudului nr 186-188 La Portile Portocalii

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Va propun un test! Duce-ti masina (nu foarte mizerabila,dar nici foarte curata) la spalatorie(nu neaparat la aceasta), dupa ce va da cu spuma si o clateste .sa o lasati asa sa nu vi-o sterga cu acele minunatii de carpe(o lasa-ti sa se usuce la soare). Veti vedea cam cum ramane masina dupa aceasta spalare(corect spus prespalare) ....Poate incearca cineva si o sa imi spuna cum se prezinta masina !!

    Comment


    • din pacate tu vei avea mereu probleme cu orice spalatorie din cauza culorii destul de pretentioase a masinii
      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

      Comment


      • Oameni buni cel ai bn iti speli masina singuri ca e mai bn nu mai critici pe nimeni mai aman si bani de o placinta sau de un suc sa ti duci gagica in oras
        vopsitorie preturi bune

        Comment


        • vara. iarna ce te faci ?
          Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

          Comment


          • Stiu Razvan ca voi avea mereu probleme.Dar nu imi place sa laudam o spalatorie(oarecare, care da cu spuma si clateste) cand ea defapt ar trebui sa se numeasca Prespalatorie.
            Am citit si am vazut ca spuma aceea care se da pe masina(in unele cazuri cei care vor sa iasa in profit mai mare, baga soda), nu curata mare lucru din mizerie si restul este intins cu laveta.(exemplu : au uitat cei de la spalatorie sa imi sterga plafonul si cand am ajuns acasa zici ca nu fusese spalata zona aceea si zona pragurilor) .Deja m-am interesat si urmeaza sa imi comand cateva produse care nu necesita mai mult de 20 l apa si este recomandata de cei care se ocupa cu detailingul..Asa imi pot spala si eu masina la bloc si daca este nevoie de jet de apa dau o fuga la OMV .

            Ca un sfat: va recomand lavetele/manusile din microfibre sa stergeti/spalati masina ...Nu mai folositi aceea imitatie din piele de caprioara pentru ca va zgarie lacul.Stim cu toti ce fel de lac are Loganul.

            Waz : NU critic pe nimeni ,dar eu cred ca in acest thread putem vorbi si altceva (cu referire la spalarea masini)..nu numai despre aceasta spalatorie de pe Rudului .

            Comment


            • spalatul la bloc este cu dus intors. daca sesizeaza careva garda de mediu te poti alege cu o amenda destul de serioasa.
              dar nu o sa fi tocmai tu ghinionistul
              Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

              Comment


              • @Cristyano - topicul acesta nu a fost facut sa laudam aceasta spalatorie , DAR patronul de acolo a dat la aniversarea din 2011 spalari gratuite ptr Logan Club , pret special ptr membrii Logan Club si daca maine i-as zice ca fac nu stiu ce chestie si sa ajute clubul sunt sigur ca ar face-o . Asa ca inainte sa vorbesti intereseaza-te de trecutul clubului si de oamenii care au ajutat in promovarea lui sau pur si simplu au vrut sa faca un bine comunitatii noastre . Nu vreau sa te intreb ce aport ai avut tu in clubul asta , ca oricum nu ai avea ce sa imi raspunzi ..

                Comment


                • Nu sunt inscris de ieri, ca sa nu stiu trecutul clubului. Nu vreau sa intru in contraditoriu cu tine asa ca, ori de cate ori voi avea vreo problema sau vreo solutie pentru autoturismele noastre voi posta fara sa ma sfiesc..

                  Comment


                  • Asta e ideea topicului .. sa spui ce probleme sau ce solutii ai in cosmetizarea masinii .. ca-i facem reclama (oricum prea putin importanta ) lui Octavian e doar de bun-simt .. nici eu nu vreau sa intru in conflict cu nimeni , dar poate unii din voi nu stiti fiecare lucru ce s-a intamplat in clubul asta si e de datoria mea sa va dau niste explicatii . Eu am drept de moderare pe sectiunea noastra si fiecare chestie administrativa eu am facut-o si mi-am asumat-o , dar nu am facut nici un abuz . Eu unul chiar nu am avut niciodata nici un fel de beneficiu material , doar moral .

                    Comment


                    • Mihai iti multumesc pentru faptul ca mi-ai luat apararea, dar nu prea aveai de ce. Daca Cristyano a fost nemultumit si a si enumerat ca nu i-a fost sters adecvat plafonul si pragurile , imi cer scuze . In fiecare zi am discutii legate de calitate, ba chiar mai mult am postat si un banner cu ce trebuie sa faca fiecare client care are nemultumiri legate de calitatea serviciului.
                      Imi cer scuze inca o data daca masina nu a iesit perfect, dar a fost foarte aglomerat de sarbatori pentru ca toata lumea a vrut sa spele masinile exact in perioada 23-31 decembrie.in rest toata luna a fost moarta. mai mult ca sigur erau obositi etc.dar nu e o scuza.si greseala se indreapta. din punctul meu de vedere , daca atrageai atentia pe loc angajatilor problema era rezolvata pe loc.

                      Legat de ideea ta cu spalatul la galeata si prespalare inainte eu am mai explicat.Daca vrei iti fac o demonstratie. Imi pare rau ca nu am pozat un BMW al unui amic spalat la harold la burete cum arata.Lavetele cu microfibra au toate sansele sa zgarie la fel de mult ca o LAVETA de Piele Sintetica , daca aceasta nu este curata. MANUSA este praf in ochi.Spuma folosita de mine este una speciala.O plic pe toate masinile de la BMW la Olcit fara nici o diferenta.Are proprietatea de a NU ataca lacul si ornamentele de crom.Poate ati observat ca , in cazul vostru , la LOGAN grila cromata din fata nu se curata perfect de la sarea de pe drum si angajatii mei mai dau de cateva ori cu laveta . Asta ptr ca spuma contine o cantitate f mica de soda.Legat de pusul sodei in spuma eu nu ma ocup cu asa ceva pentru ca 1.NU VREAU SA STRIC SI SA PLATESC MASINI/ 2.NU VREAU SA-MI STRIC PROPRIILE MASINI 3.NU AM TIMP DE ASA CEVA 4.NU VREAU SA AM CLIENTI NEMULTUMITI.ordinea e care o vreti voi.
                      Acele panze de paianjen se fac mai ales iarna de la perie sau matura.cand se curata masina de zapada.deci mare atentie cand curatati masina.am vazut posesori de autoturisme care le curata inclusiv cu Lopata.
                      Te invit intr-o zi normala de lucru , cand nu sunt -10 grade, sa vezi ca masina ta iese perfect.Si ca nu pleaca zgariata din cauza carpelor.
                      Inca o data imi cer scuze daca nu a fost stearsa / spalata masina corespunzator si va invit ca pe viitor sa va adresati imediat personalului pentru rectificarea masinii.In caz contrar puteti sa apelati numarul de telefon sau adresa de e-mail si imediat vom rezolva problema.
                      O seara buna

                      Comment


                      • si eu am spalat masinile pe 30 si 31 si stiu cand ai venit si le ai atras atentia sa nu se mai grabeasca ;) si daca a fost vreo problema le am spus si au remediat imediat,numai bine!










                        Fara limbaj mirc, te rog.
                        Last edited by vitriol; 18 April 2013, 12:42.

                        Comment


                        • Octavian, un nr de telefon se poate?

                          Comment


                          • nu ma poate ajuta nimeni cu numarul lui Octavian?

                            Comment


                            • suna-l si tu pe mihaitza , ca el il are

                              Comment


                              • Daca aveam vre`un Cadilac din 67 si nu era spalat corespunzator ,aveam de ce sa fac gura ..hai sa ne trezim`!! Eu am fost multumit de fiecare data de serviciile care le ofera aceasta sbalatorie !










                                Fara limbaj mirc, te rog.
                                Last edited by vitriol; 18 April 2013, 12:43.
                                TPN`u fuge nimeni nu`l ajunge

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google