Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • in urcare alex ,nu se compara puterea de la un mot de 90 cp,cu unu de 75cp pe urcare,vad ca nu deschide sry discutia sa spuna chiar el cum de si-a luat batatie

    Comment


    • Stiu ca e urcare la VTM insa ma refer ca nu stiu configuratia, dificultatea... a fost ud a fost uscat? Dumitru cunoastea traseul bine? Si mai sunt o gramda de factori care pot influenta timpul. De asta cel mai bine ar fi daca ar scrie chiar el cateva detalii de acolo.

      Cam asta ar fi traseul

      Comment


      • Nu-l cunosc, nu cunosc masina dar eu zic ca aici cineva minte: ori nu l-a facut ori daca l-a facut masina nu e stoc. Cu 1.4 stoc nu te atingi nici de 1.6 8v d-apoi de 16v. Sunt totusi 30 de cai si diferenta si 36nm oricat de talentat ar fi soferul, diferenta e prea mare.

        Comment


        • nustiu daca are cont pe forum....si in ziua aia, a fost o vreme ff urata a plouat toata ziua.. da restu nustiu daca stia bine traseu....

          e un logan rosu pe taxi nr BHL, iuli stie daca minte careva
          Last edited by grutzz; 4 November 2010, 17:47. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Nu e adevarat un 1.4 stock nu bate 1.6 16 V sigur. Daca e ceva facut la masina si nu spune altfel stau datele problemei.

            Originally posted by grutzz View Post
            in ziua aia, a fost o vreme foarte urata a plouat toata ziua..
            Acum depinde cu ce gume a fost incaltat loganul care a fost mai rapid cu 4 sec pe km

            P.S. @grutzz nu mai scrie cu prescurtari
            Last edited by alex86; 4 November 2010, 18:06.

            Comment


            • Alex si cand zici "ceva"... trebuie sa insemne umblat grav grav la motor, nu un filtru de aer sport un soft si gata. M-am uitat pe topicul tipului cu MCD-ul, ala da... dar un 1.4 stock sau chiar cu modificari minore, n-are nicio sansa.

              Comment


              • da alex incerc sa numai scriu cu prescurtari....

                va spun eu cate masini, imi da( dupa ora 1 noaptea)
                Last edited by grutzz; 4 November 2010, 18:10. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Daca ar fi vorba de filtru si soft ar aveam maxim 8-9CP in plus

                  Asteptam si noi lamuriri de la cine cunoaste masina si soferul.
                  Last edited by alex86; 4 November 2010, 18:49.

                  Comment


                  • i-a luat o masina pe plecare si apoi la spart, masina e stoc plus un turbo electricmana de sofer bun si mai mult nu va mai spun ...
                    Schimb lumini la bord ... logan si alte modele de masini,in general, dupa 2003 ...activez computer bord logan 0784807907

                    Comment


                    • Nu e stock fi tu sigur. As vrea sa o vad si eu cum pleaca.

                      Comment


                      • ce are ma iuli??) turbo electric? doamne frate) traii sa o aud si pe asta koko nu da bani pe asa cv, ba frate)

                        Comment


                        • are motoru modificat....scobite pistoanele si nush ce mai are
                          pleaca bine rau imi i-a o masina pe plecare si recuperez o jumate pe 400m
                          daca ar fii mai mult l-as lua..
                          asta e se mai intampla recunosc ca e bun

                          asa ca grutz nu te mai agita...sincer nu ai auzit cat de frumos ii face motoru in ture
                          Last edited by speed_shock; 5 November 2010, 01:10. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Vreau si eu sa vad masina in chemati la intalnire saptamana viitoare cand cred ca ajung si eu.

                            Comment


                            • SEREY-ule ai uitat chiuloasa luata la strung si volanta usurata cu "polisidiu"

                              o sa vorbesc eu cu el sa vad daca vine
                              Last edited by iulyancosty; 5 November 2010, 09:20. Reason: Automerged Doublepost
                              Schimb lumini la bord ... logan si alte modele de masini,in general, dupa 2003 ...activez computer bord logan 0784807907

                              Comment


                              • Pana la urma ne spui daca e stock sau nu?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google