Concursuri...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ... daca nu, folositi-va de ce puteti

    E totusi macro, nu nocturn. Nu cred ca e cazul
    Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

    Comment


    • trepiedul e ok..ca sa nu fie miscata poza..si poti focaliza manual , ptr o mai buna calitate a imaginiii
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • La un timp de expunere gen 1/500 s e destul de greu sa-ti iasa o poza miscata. Eu n-am reusit. Iar focalizarea... nu cred ca se clatina nimeni intr-atat incat sa nu poata mentine cam aceeasi distanta de obiect Si daca gresesc, se poate selecta o diafragma mai mica, si astfel sa creasca profunzimea imaginii, dar asta vine, zic eu, impotriva efectelor artistice. Plus ca cu asta va creste automat timpul de expunere si atunci poate chiar va fi nevoie de-un trepied. Subiectiv... subiectul Vreau sa zic ca trepiedul nu e strict necesar decat in cazul ametelilor puternice (pe langa cazurile in care timpul de expunere o cere)
        Last edited by ReBe; 22 October 2009, 13:53.
        Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

        Comment


        • nu am zis ca e necesar...dar la coaja mea de aparat ajuta mult...adica iese poza mai bine....

          banuiesc ca nu o sa participe numai cei cu aparate bunicele la concurs nu?

          uite...eu am facut o poza la o frunza...am vrut neaparat sa se vada 'parul' ala de pe ele...si cu trepied se vedeau mai clar.
          Last edited by mumus; 22 October 2009, 13:55.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • eu folosesc un junghi de sony w120
            sigpic

            Comment


            • Eu am aparat performant si nu-l exploatez. Rusinica. Nu-l merit.
              Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

              Comment


              • Domnilor, doamnelor si domnisoarelor...

                Concursul trecut s-a incheiat... Castigatorul fiind Andreea_13.
                Va astept cu propuneri ptr tema urmatorului concurs...

                Juriul va fi format din:

                1. Andreea_13
                2. XXXX
                3. XXXX

                P.S.: Vreau sa particip
                e-mail: office@stickere.info

                Comment


                • Bun, avem o treime de juriu. Dar tema?
                  V-ar coafa o PANORAMA?
                  Fara a spune mai mult, panorama din orice domeniu!
                  sigpic

                  Comment


                  • Pentru ca a venit iarna eu propun ca tema sa fie IARNA.....
                    Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari

                    Comment


                    • n-a venit iarna, in braila inca e toamna ploiasa . in nici un caz iarna.
                      iar panorama doar unele aparate sunt in stare de asa ceva.
                      alta tema?
                      sigpic

                      Comment


                      • Domnu' Bogdan. O panorama nu se face din aparat. Ai un topic dedicat subiectului;).
                        Imi doresc o tema accesibila tuturora, deci pica panorama.
                        Sebi, daca vrei o iarna britanica, da! La cata ploaie e in Constanta...
                        sigpic

                        Comment


                        • panorama pot sa fac si in paint, cu un unghi de 360 grd
                          sigpic

                          Comment


                          • Deci, e accesibila tema? Succes in lucru cu paint-ul
                            sigpic

                            Comment


                            • Pai la noi in Botosani ieri venise iarna....dimineata era zapada de vreo 5 cm....dar pana azi s-a mai topit un pic...deci tema propusa de mine ar merge prin decembrie ca sa fie iarna in toata tara....

                              As veni cu alta propunere...COPII OBRAZNICI, sau ceva legat de copii. Nu toti au copii, dar poate au surprins vreun copil intr-o ipostaza buna de prezentat.....

                              PS. Pentru mine panorama e o nebuloasa si oricum nu prea am timp sa invat cum se face...
                              Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari

                              Comment


                              • interesanta tema propusa de sebyup.
                                se mai poate organiza concurs si cu tema sportiva. nu e vorba neaparat de sport de performanta sau fotbal, ci de fotografie din care sa reiasa miscarea, energia.
                                Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google