Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • informatii utile, scuze daca l-am pus la bancuri, dar n-am stiut unde in alta parte...
    http://www.permise-auto.info/
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • 10+, ca numai babuinii cred ca Politia Romana poate face poze ca lumea la actele de identitate si permisele auto
      sigpic
      Ambition 1.5 dc

      Comment


      • Un betiv suna la farmacie dupa miezul noptii:
        - Aveti lipitori?
        - Da, raspunde farmacistul.
        - Bine, atunci puneti-le in apa ca altfel or sa moara.

        - Sa-ti fie rusine Mitica, zice nevasta. Iar ai venit beat acasa!
        - Ca sa respectam adevarul nu eu am venit, m-au adus vecinii.

        O femeie facea cumparaturi la supermarket-ul din colt. Cumpara ea o cutie de lapte 1,5%, un carton de oua, o cutie cu suc de portocale, o cutie cu cafea, o salata si niste costita afumata. In timp ce le descarca la casa, vine un > tip beat in spatele ei si se uita lung la produse. Apoi spune:
        - Tu esti mai mult ca sigur singura.
        Femeia se uita contrariata la produsele de la casa si nu intelege de unde a tras betivul concluzia.
        - Ai perfecta dreptate, sunt singura, dar de unde ti-ai dat seama?
        Betivul raspunde clatinandu-se:
        - Pentru ca esti urata!
        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

        Comment


        • Vine un tip cu un copil la doctor:
          -Doctore, copilul meu are un an, dar pana acum inca nu a deschis ochii.
          Doctorul:
          -Cred ca ochii trebuia sa-i deschideti d-stra. Copilul e chinez.
          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

          Comment


          • off-topic : vand magar turbo diesel urechi rabatabile,sistem audio iha iha tractiune 4x4 sistem alimentar apa paie si bataie cacaniu in dungi,servo abs,18 airbaguri,bici 7+1 trepte ,pret 2500 euro accept la skimb catar full option+diferenta )
            sigpic

            Comment


            • ai si tun de bass la sistemu ala de sunet iha iha??? am eu un ponei cu nos , culoarea dudei perlata , servo-hidraulico-penumatico-electrica frana si fara directie in viata... vrei? facem schimbu???

              sigpic

              Comment


              • Un cuplu casatorit are un accident in urma caruia fata femeii ramane foarte arsa. Doctorul ii spune sotului ca nu poate lua piele de pe corpul ei, pentru ca este prea slaba. Prin urmare, sotul se ofera sa doneze piele de la el. Dar singura parte a corpului pe care doctorul o considera adecvata este fundul. Cei doi se hotarasc sa nu spuna nimanui de unde au luat pielea si i-au cerut si doctorului sa pastreze secretul. Dupa operatie, toata lumea se mira cat de frumoasa era femeia si cat de tanara arata. ntr-o zi, sotia se emotioneaza si-i spune sotului: - Dragul meu, vreau sa-ti multumesc pentru tot ce ai facut pentru mine. Nu stiu cum as putea sa ma revansez vreodata. - Iubito, raspunde el, nu te mai gandi la asta. Sunt supermultumit cand o vad pe soacra-mea ca te saruta pe obraz
                In tara momentan.

                Comment


                • Discutie despre cit de fiabile sint masinile lor:
                  Americanu cu Ford: eu pina la 50.000 km nu schimb decit cartile de vizita cu baietii de la service, just in case
                  Neamtu cu VW: eu pina la 50.000 nu schimb decit uleiu
                  Francezu cu Citroen: eu pina la 50.000 schimb filtre, bujii, nimicuri
                  Romanu cu Logan: eu dupa 2.000 imi schimb parerea, dupa 5.000 imi schimb un rinichi si la 50.000 fac deja pomana de 10 ani dupa ce mi-am schimbat soacra pe transfagarasan

                  Comment


                  • Patru prieteni in vacanta. La hotel, neavand prea multi bani, hotarasc sa doarma cate doi in camera. Unul din ei se stia ca sforaie atat de cumplit, asa ca au convenit sa doarma in camera cu el pe rand, fiecare cate o noapte.
                    A doua zi dimineata, vine primul care a avut "onoarea", cu ochii rosii, parul ravasit etc. "N-am putut dormi toata noaptea, am stat in fotoliu si m-am uitat la el".
                    A doua zi, urmatorul, rupt de somn si el: "Cum sa dormi, se clatina acoperisul de la sforaitul astuia, am stat toata noaptea in fotoliu si m-am uitat la el".
                    A treia zi, vine al treilea fresh, odihnit, bine dispus. Ceilalti mirati: "Cum ai reusit sa te odihnesti?!?"
                    "Simplu. Inainte de a ne baga in pat, l-am strans in brate, l-am sarutat dulce si i-am spus noapte buna. N-a inchis un ochi toata noaptea."

                    Comment


                    • Originally posted by boris View Post
                      off-topic : vand magar turbo diesel urechi rabatabile,sistem audio iha iha tractiune 4x4 sistem alimentar apa paie si bataie cacaniu in dungi,servo abs,18 airbaguri,bici 7+1 trepte ,pret 2500 euro accept la skimb catar full option+diferenta )
                      Completare: aprindere prin bataie si evacuare puturoasa.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • Vecinii lui Bula au un nou nascut. Din nefericire acesta s-a nascut fara urechi.
                        Cand familia lui Bula este invitata la vecini pt. a vedea copilul, tatal lui Bula il ia de-o parte si-i explica:
                        - Copilul asta este marea lor bucurie, il doresc de mult! Daca spui ceva despre urechile lui te bat de te rup!
                        - Am inteles, zice Bula.
                        Cand ajung in casa vecinilor si dau cu ochii de copil, Bula zice entuziasmat mamei copilului:
                        - Vai ce copil frumos! Mama rasufla usurata.
                        Bula continua:
                        - Ce manute dragalase, ce picioruse frumoase…si ce ochi frumosi! Ce-a zis doctoru’, vede bine?
                        - Da, vede bine, de ce intrebi?
                        - Pentru ca daca va trebui sa poarte ochelari, a belit-o!

                        Comment


                        • La scoala invatatoarea le cere copiilor sa-si invite la scoala
                          bunicii si strabunicii daca acestia au fost martori la Rascoala din 1907.
                          A doua zi la ora de istorie apare Bula cu bunicu-sau
                          - Povesteste-ne bace Bula cum o fost atuncea, zice invatatoarea.
                          - Pai fata mea eu pe atuncea eram in putere...sedeam eu pe-acasa cu
                          lucrul cand numai ce vine vecinul Petre in fuga: ma Bula ia repede o sapa
                          un topor, ce ai , si vino repede ca-i tara in primejdie.
                          Luat-am eu securea din sura si haida' cu vecinul in centrul satului...
                          Colo satu'n par...Da nu zici c-or venit altii mai tari ca noi, ne batura
                          bine si ne bagara in dube...
                          - Bace Bula, zice invatatoarea, ceva nu se potriveste. Pe-atuncea nu
                          erau dube...m'netale precis nu-ti amintesti de ce trebuie. ia mai gandeste-te
                          o ti^ra.
                          - Fata mea, zice Bula seniorul, cred ca ai dreptate...amu' i^-mi
                          amintesc cum o fost...
                          Sedeam eu cu vecinu' Petre in cri^sma la un toi de tuica. Si numa' ce vine
                          la noi ci^rciumaru' si ne zice: Ma Petre, ma Bula mereti repede pe la casele
                          voastre si luati-va ori coasa ori furca , ce-ti avea , si mergeti la
                          adunare ca-i bai de tara!
                          Merseram noi pe-acasa, luaram furcile si haida' in centru' satului...
                          Colo tat satu' cu catel si purcel...Da' nu zici ca venira altii mai buni ca noi
                          , ne batura bine si ne suira in dube...
                          - Bace Bula iara nu-i bine. Mnetale le cam incurci si nu-ti mai
                          amintesti corect tot ce-a fost, zice invatatoarea.
                          - Iertati-l, zice Bula jr., tovarasa invatatoare pe bunicu, ca el
                          intotdeauna incurca rascoala cu cooperativizarea...


                          Bula moare sa o reguleze pe o colega de clasa. Problema e ca ea nu vrea
                          sub nici o forma. Nestiind ce sa-i mai spuna, Bula ii zice:
                          - Sa stii ca am auzit ca daca faci sex scapi de cosuri.
                          Cum fata avea ceva acnee, consimte imediat.
                          Bula se apuca de lucru de zor, si in culmea pasiunii ii suge cu
                          salbaticie fetei sfircurile sinilor.
                          Se scoala fata dupa aceea si se uita in oglinda.
                          - Mai Bula, stii ca ai dreptate? Am avut doua cosuri pe sini si au
                          disparut!


                          Bula la scoala o-ntreaba pe invatatoare:
                          - D-na invatatoare , e adevarat ca pe mine m-o adus barza?!
                          - Da mai Bula!
                          - Aia ce are pene albe si negre?
                          - Da Bula!
                          - Cu picioare lungi si ciocul rosu?
                          - Da Bula!
                          - Apoi sa ma iertati ,da tata nu f... asa ceva.
                          In tara momentan.

                          Comment


                          • Intr-un autobuz, pe aceeasi bancheta stateau un barbat si o femeie cu un bebelus in brate. La un moment dat, femeia scoate un san sa-l alapteze pe cel mic. Bebelusul intoarce nasucul intr-o parte si nu vrea sa suga. Femeia, suparata ii spune:
                            -Mananca, altfel ii dau lui nenea!
                            Ajung ei la Ploiesti , aceeasi scena: femeia scoate un san sa-l alapteze pe cel mic. Bebelusul intoace nasucul intr-o parte si nu vrea sa suga. Femeia din nou:
                            -Mananca, altfel ii dau lui nenea! Bebelusul, nimic. Ajung ei la Brasov ....scena se repeta, bebelusul iar nu vrea. Femeia iar spune:
                            -Mananca, altfel ii dau lui nenea! Autobuzul pleaca mai departe. Domnul care statea langa femeie pe bancheta izbucneste:
                            -Dar hotarati-va doamna odata, ca eu trebuia sa cobor la Ploiesti !!!

                            ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

                            O femeie goala se priveste in fata unei oglinzi si ii spune sotului:
                            - Mi se pare ca arat groaznic, asa de grasa si plina de riduri... Am nevoie de un compliment...
                            - Ai o vedere extraordinar de buna!

                            Comment


                            • Un turist crestin merge pe munte si se intalneste cu un urs.. Nestiind ce sa faca, incepe sa se roage tare: -Doamne, Te rog sa dai ursului ganduri crestine!!!! .. La care ursul isi impreuneaza labele si zice: -Doamne, binecuvanteaza aceasta masa!
                              In tara momentan.

                              Comment


                              • E intamplare reala de ieri dar pentru mine a fost amuzanta. Vine taica-meu (care spre deosebire de fecior-su e antiloganist) cu o veste. Vezi ca uite x (un prieten de-al lui) si-a luat un WW Passat (din Germania) din anul 2000 cu motor de 1,9 TDI cred eu(mie mi-a spus de 2000 de cmc) cu 9000 de euro. Si acum vine BOMBA cu 85.000 de km. Ca ce teapa mi-am luat cu Loganul. Replica mea: din 2000 cu doar 85 000 de km da sigur si a fost al unei babe care facea doar piata cu el, fugi cu prostiile tale de aici. Bineinteles s-a suparat (e cam suparacios de felul lui) si s-a ajuns la din care replica mea finala "cumparati si tu unul la fel si mai vorbim dupa 1 an".
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google