Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ca sa poti face ultima parte (completarea) trebuie sa ai provizii de caltabosi si palinca.
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • Un elefant si o furnica isi petrec o noapte intreaga in desfatarile trupului. A doua zi, elefantul moare. Furnica: "Bai sa fie... o noapte de placere, si acum tre' sa-mi petrec tot restul vietii sapand..."
      In tara momentan.

      Comment


      • Un elefant si un purice se plimbau intr-o zi pe strada...Venind din contra sens unul fata de celalat la un moment dat elefantul era sa calce puricele...Nervos acesta ii striga..."Ba da' nu te uiti pe unde mergi?"..."Imi cer scuze!"...zise elefantul.."Ce cerut scuze ba? Tu nu te uiti cat esti de mare si nu te mai incape strada? Uita-te la dimensiunea mea si tot nu mai incapi de mine?"..."Dar v-am zis....imi cer scuze!"....Puricele si mai nervos..."Bai tu nu vezi ca esti ditai matahala? Nu incapi de mine mai? Ca acum imi chem gasca si te batem de te kci pe tine!" La care elefantul nervos:"I-a cheama-ti ma gasca..." Fluiera puricele, vin cativa prieteni de-ai lui si se urca pe elefant...Acesta se scutura o data bine si ii da pe toti jos in afara de unul....Acum puricii de jos strigau la ala de pe elefant "Sugruma-l Jimmy...sugruma-l!"


        Intr-o zi leul se plimba linistit prin jungla...La un moment dat se intalneste cu o furnicuta super grabita...Leul foarte calm o intreaba ce mai e nou..."Vai cum nu ai auzit?" zise furnicuta..."Nu...ce sa aud?" zise leul..."La intersectia cu raul principal din jungla s-a intamplat un accident teribil...S-au tamponat rau dar rau de tot un elefant si un rinocer...Mama sa vezi ce tragedie e acolo ... jale mare nu asa..." La care leul spune..."Si nu inteleg de ce esti asa grabita?"... "Ma duc sa donez sange!" ... zise furnicuta
        I don't drive fast...I fly low !!!

        Comment


        • Originally posted by csebalyn
          Idei de afaceri si Modele de management:


          completare personala Ioan Donca
          ASOCIATIE FAMILIALA PRAHOVEANA
          N-ai nici-o vaca. Contractezi doua cu statul si faci vila cu fonduri U.E. pe care o declari staul.
          Reziliezi contractul pe motiv de regiune defavorizata calamitata. O iei de la capat.
          Ceilalti se uita ca vitelu la poarta noua a vilei.
          si..te oftici?

          Comment


          • Intr-o benzinarie, o blonda se uita derutata la pompe si murmura: - 95? ... 98? ... 95! ... 98! ... Vazand-o pierduta, un angajat al benzinariei se apropie si o intreaba: - Cu ce va pot ajuta? Cu o raza de fericire in privire, blonda raspunde: - Benzina din 2007 aveti?

            >>Nu stiu daca postez bine aice da vreau sa va povestesc doua faze din trafic:

            1) Un taximetrist a oprit in intersectie (a pus avarile) si trece unu pe langa el si ii zice taximetristului:
            -F*teuai pe mata... , la care taximetrisu (trecut de 50ani):
            -Da f*teo tu ca mie nu mi se mai scoala (eu traversam pe trecerea de pietoni)

            2) Asta mi-a povestito un prieten care ii distribuitor prin oras:

            O domnisoara se chinuia sa parcheze masina pe o strada ingusta si vazand ca nu poate il roaga pe prietenu meu sa io parcheze (masina)), in spate se facuse deja coada...si un sofer mai grabit ii zice:
            -Tuuuuuuu, cata p*la ai supt pentru masina??? , la care domnisoara:
            -Nu-i treaba ta (tare ca nu sa pierdut domnisoara)
            Last edited by mishu_wrc; 22 November 2007, 21:25.
            ...de doi lei :p

            Comment


            • Intamplare reala. La o trecere de pietoni una s-a apucat sa traverseze si un prieten de-al meu a franat violent pentru a nu o lovi. Deschide geamul si-i spune: "Femeie asta-i masina, calca nu f**te". La care tipa senina: " Cumpara-ti una care f**te atunci". A ramas tipul cu gura cascata.
              Si inca una reala: In Galati la o trecere de pietoni o cunostinta o injura pe una care traversa pe trecerea de pietoni(mergea ca la plimbare si s-a enervat asta).
              Consecinta:La iesirea din Galati spre Braila la postul de control il trage politia pe dreapta, apare tipa si-i pune sub nas legitimatia " Capitan xxx politia". Si s-a ales cu amenda in chip de premiu.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • FORMULA PT A FACE SA SUNE TELEFONUL :
                1. intra sub dus.
                2. samponeaza-ti bine parul.
                3. numara pâ na la 3.
                IN ACEL MOMENT VA SUNA TELEFONUL !
                REZOLVARE (avem 2 posibilitati)
                A) Daca raspundem - era o greseala.
                B) Daca nu raspundem - dupa cateva zile vom afla ca era o veste foarte importanta!

                FORMULA PT A FACE SA PLOUA :
                1. spune la cateva persoane:"ce vreme frumoasa, sa speram ca va continua asa..."
                2. spala-ti masina si lustruieste-o.
                3. uda gradina.
                4. spala-ti rufele si atarna-le afara.
                5. organizeaza o excursie cu gratar in aer liber.
                6. pleaca la plimbare fara umbrela si fara geaca.

                FORMULA DE FACUT SA VINA AUTOBUZUL:
                1. vino punctual in statie.
                2. asteapta cel putin 20 minute fara sa te asezi.
                3. aprinde-ti in fine o tigara... si la al treilea fum va aparea autobuzul !
                Nota: exista cazuri in care au aparut chiar si 3 autobuze unul dupa altul !
                FORMULA PENTRU A NU PUTEA PARCA APROAPE DE CASA:
                1. invarte-te cel putin de 3 ori in jurul casei, cautand cu atentie un loc in care sa-ti poti parca masina.
                2. mai continua inca 20 minute invartindu-te pe stradutele invecinate cu locuinta ta.
                3. cind deja esti cu nervii la pamint, parcheaza in cartierul vecin, la 30 de minute de mers pe jos de casa ta !
                4. astfel, cand ajungi acasa vei vedea cel putin 2-3 locuri libere de parcare direct sub fereastra ta !
                LEGILE VIETII :
                "Atunci cand ai nevoie sa descui o usa, cu mainile ocupate de zece pungi mari si grele... cheia se va afla in buzunarul opus maini pe care cu greu ti-ai eliberat-o"
                (Legea Degeabasuni)
                "Singura data cand poarta se inchide singura e atunci cand ai lasat cheile pe dinauntru". (Legea Futuipastelemasiidecheie)
                "Cand ai mainile pline de unsoare incepe sa te gadile nasul"
                (Legea Nasuvreauntura)
                "Cand ti se pare ca totul merge foarte bine, e pentru ca ai trecut cu vederea ceva important"
                (Legea Imitragpalme)
                "Daca reusesti sa-ti pastrezi calmul cand toti din jurul tau sint disperati... e pentru ca nu ai priceput pe deplin gravitatea problemei".
                (Legea Incanapicatfisa)
                "Problemele nu se creeaza, nici nu se rezolva, ele doar se transforma!".
                (Legea Astanueviata)
                "Vei ajunge fugind grabit la telefon exact cat sa mai auzi cum cineva inchide receptorul".
                (Legea Ghicicineafost)
                "Mereu sunt doua filme bune pe doua programe diferite la televizor...dar mereu la aceeasi ora".
                (Legea Isibatjocdenoi)
                "Probabilitatea de a te pata in timpul mesei creste direct proportional cu necesitatea de a-ti pastra haina curata!
                (Legea Numaiflescai)
                "Orice corp omenesc scufundat intr-o vana facand o baie relaxanta cu spuma face sa sune telefonul!".
                (Legea Cinedracusunaloraasta)
                "Orice corp omenesc asezat pe WC face sa sune soneria de la intrare!".
                (Legea Nicisamacaclinistitnupot)
                "Viteza vantului creste direct proportional cu pretul coafurii recent facute!".
                (Legea Chelulnuseagita)
                "Daca, dupa multi ani, te decizi si arunci ceva ce nu ai folosit demult....nu vor trece nici trei zile si vei avea absoluta si urgenta nevoie exact de acel obiect!".
                (Legea Samibagpicioarele)
                "Mereu cand ajungi punctual nu va fi nimeni sa te vada, dar cind intarzii doar 5 minute... vor fi toti deja prezenti ... si toti se vor uita la ceas si vor clatina din cap!"
                (Legea Namaripilapicioare)

                "Nu lua asa in serios viata, la urma urmei, oricum nu scapi viu din ea !".

                Comment


                • ce tare spike... puru adevar

                  sigpic

                  Comment


                  • Miezul noptii. Un betiv se leagana din gard in gard, cind e oprit de un politist.
                    - Va rog frumos, actele dv. si sa-mi spunet! i unde mergeti!
                    Betivul se uita lung si raspunde:
                    - Ma duc la o conferinta despre efectele nocive ale alcoolului si despre
                    riscul betivilor de a deveni ratati. Politistul se uita la el fix si intreaba:
                    - La ora asta? Cine tine o conferinta despre asa ceva la miezul noptii?
                    - Nevasta-mea si mai mult ca sigur si soacra-mea

                    Comment


                    • Pisica si sobolanul...

                      Ori de cate ori Lenuta
                      Facea biata vreo greseala,
                      Maica-sa o dojenea
                      Si-i tinea cate-o morala:
                      Tu, Lenut-o fii cuminte
                      Ca de nu, cand vei fi mare
                      O sa-ti creasca drept pedeapsa
                      O pisica 'ntre picioare.
                      Vremea isi torcea fuiorul
                      Dar Lenuta n-avea frica
                      Caci vedea ca-ntre picioare
                      Nu-i crestea nici o pisica.
                      Dar veni o zi in care
                      Fu cuprinsa de-un fior
                      Caci vazu ca-ntre picioare
                      Ii crescu un pufusor.
                      Vai cat mai plangea saraca
                      Zi de zi, seara de seara
                      Caci vazu crescand pisica
                      Si-o va face de ocara.
                      Intamplarea-n cale-i scoate
                      Pe Ion, flacau din sat
                      Mai sus cu vre' doua case
                      Si cum se tanguia saraca
                      Povesti de-a fir in par
                      Intamplarea cu pisica
                      Si cumplitul adevar;
                      Nu mai plange tu, Lenuto,
                      Ca si mie acu un an
                      M-o fi blestemat maicuta
                      Ca-mi crescu un sobolan
                      Si sa vezi cat e de mare
                      Cand salta capul rebel
                      Cum din pantaloni imi face
                      Un adevarat castel,
                      Dar ce-ai zice tu, Lenuto,
                      Daca-m da noi sobolanul
                      Sa-l inghita pisicuta
                      Ne-am ami potoli amarul.
                      Vai de mine Ionica
                      Sa nu-mi faci cumva vre-un rau
                      Ca te-o blestema maicuta
                      Si te-o bate Dumnezeu.
                      Treaba nu fu prea usoara
                      Sobolanul mult prea mare
                      Cu sfortare mai putina
                      Reusi ca pe pisica
                      S-o vada cu gura plina.
                      Atunci Lenuta striga
                      Parca inebunita
                      Da-i sa-nghita, da-i sa-nghita!
                      Si moarala ne invata
                      Ca-ntr-o gura de pisica
                      Intra viu si iese mort
                      Orice sobolan ii pica!

                      Comment


                      • Un rus se scoala dimineata si vede tancuri cu steagul Americii in fata casei.
                        Iese afara urland: "Freedom, Freedom!!!!".
                        Un soldat iese din tanc si-l calmeaza: "Niet Freedom! HALLOWEEN!!!"
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Organul sexual masculin a cerut o crestere de salariu pe urmatoarele considerente:

                          1. lucreaza la mare adancime;
                          2. lucreaza cu capul in jos;
                          3. lucreaza in mediu cu umiditate ridicata;
                          4. lucreaza la temperaturi ridicate;
                          5. nu are ventilatie sau aer conditionat la locul de munca;
                          6. nu are weekend-uri si nici concedii de odihna;
                          7. nu are liber daca lucreaza ore suplimentare;
                          8. are un loc de munca cu conditii periculoase care de multe ori poate cauza boli profesionale!

                          Cererea i-a fost refuzata din urmatoarele motive:

                          1. nu are studii;
                          2. nu munceste 8 ore neintrerupt;
                          3. nu raspunde prompt la toate solicitarile;
                          4. dupa o scurta perioada de activitate adoarme la locul de munca;
                          5. nu lasa curatenie la locul de munca;
                          6. nu dovedeste fidelitate.
                          ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
                          YO2MKL
                          sigpic

                          Comment


                          • si daca-l freci mult la cap te scuipa intre ochi...
                            sac-sac pe asta n-o stiai :d:d:d

                            sigpic

                            Comment


                            • Un sofer de taxi in aeroport : se urca in masina un client. ii zice sa il duca in locu ...... zis- facut. la prima intersectie semaforul e pe culoarea rosie: taximetristul ii da jar .
                              Clientul: - Dom'le era rosu
                              Taximetristul: - Lasa nene ca sunt meserias
                              ............a doua intersectie tot rosu :
                              Clientul: - Dom'le era rosu
                              Taximetristul: - Lasa nene ca sunt sofer meserias
                              .........a treia intersectie la fel
                              .....a patra semaforul arata VERDE - soferul incetineste ...aproape opreste
                              Clientul: - Ce faci dom'le?
                              Soefru':- eeee dak mai trece vreun meserias ca mine? )
                              sigpic

                              Comment


                              • Un Trabant vrea sa iasa din parcare si vede ca in drum ii sta un mare
                                *****. Trabantul se rasteste:
                                - Da-te ba cacatule de-o parte, nu vezi ca o masina vrea sa treaca?...
                                Cacatul incepe sa rida cu pofta.
                                - Mai, pai daca tu esti masina, atunci eu sint inghetata "Profiterol"!!!


                                Care este cea mai lunga masina din lume?
                                Trabantul: trei metri masina, zece metri fumul.

                                Ce se intimpla atunci cind un proprietar de Dacia 1300 face plinul la
                                masina?
                                Se dubleaza valoarea masinii.


                                De ce are Dacia un mare magnet montat la tamponul din spate?
                                Ca sa se poata recupera piesele ce cad in timpul mersului.
                                In tara momentan.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google