Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Traian asediază Sarmizegetusa...
    După căteva săptămâni de asediu - romani morţi nenumăraţi.
    Traian iese în faţa legiunilor şi strigă spre cetate:
    - Decebal, dacă eşti bărbat vino să luptăm între noi, să cruţăm vieţile soldaţilor!
    O dată, de două ori, de trei ori repetă împratul provocarea, până când se deschide un oblon şi iese un cap bărbos, cu cuşmă, care strigă la el:
    - Te, Trojan! Mit csinalsz? Meny haza, te, hulygan!
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • tradumi si mie ultimu rand ca-s mai blond si sa inteleg bancul :d

      sigpic

      Comment


      • csebalyn vorbeam serios cu tradusul :d

        - Dv. l-aţi accidentat? îl întreabă agentul de circulaţie pe automobilistul care, ieşit din maşină, priveşte buimac la omul întins pe trecerea de pietoni. - Nu l-am accidentat, ferească sfîntul, nici nu l-am atins! Voia să treacă, i-am cedat trecerea şi el, de uimire, a leşinat!

        Un poliţist coboară din dubă, se uită în jos, ia pe deget, gustă: - Hmmm, căcat, bine că n-am călcat în el!

        sigpic

        Comment


        • @sonykel si altii ce nu inteleg maghiara:
          "Tu, Traiane. Ce faci? Du-te acasa, tu, huliganule! "
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Cu ce va pot servi?

            - Doua kilograme de cartofi, dar fiecare impachetat separat.

            Urmeaza o moaca expresiva a vanzatorului.

            - Altceva?

            - Un kilogram de portocale. Dar fiecare impachetata separat.

            Vanzatorul ii indeplineste dorinta vizibil nemultumit.

            Omul se uita prin aprozar si la un moment dat intreaba:

            - Ce este aia alba acolo?

            - Fasole, cretinule, dar nu-i de vinzare.
            In tara momentan.

            Comment


            • În căsuţa din pădure... aveau casă 3 pitici... vine Cioakă şi le spune: E Elodia p'aici?
              Last edited by 2fast4u; 5 December 2007, 00:03.
              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

              Comment


              • Anunt la MATRIMONIALE :
                "Baiat cuminte, ma culc la 22:00, ma trezesc la 06:00, nu beau , nu fumez, nu ma droghez, nu-mi insel gagica, nu ma duc la discoteca...dar si cand oi iesi de la parnaie....."
                -----------------------------------------
                La o farmacie se prezinta un barbat si ii spune farmacistei:
                -Doamna, am o problema, p...sul imi sta tot timpul in sus, chiar si daca fac sex 12 ore pe zi. Ce imi puteti oferi? Farmacista se duce in spate, se sfatuieste cu colegele apoi se intoarce si spune tipului :
                - Cazare, mancare si 300 de euro e bine?
                -----------------------------------------
                -Domnule doctor, zise femeia, disperata, ati uitat ca de trei minute stau cu limba scoasa?
                -N-am uitat, dar vreau sa scriu reteta in liniste.
                ----------------------------------------------
                Doi politisti intra intr-o librarie. Dupa un moment de ezitare, vinzatoarea ii intreaba:
                -Ce-i baieti, ploua afara?
                -----------------------------------------------
                La serviciul "Personal" se prezinta un barbat.
                -Va rog sa ma angajati, zice el, am 9 copii!
                -Bine, bine, i se raspunde, dar ce altceva mai stii sa faci?
                ----------------------------------------------------------------
                Daca Adam si Eva ar fi fost chinezi, am fi inca in paradis, deoarece ei ar fi ignorat marul si ar fi mincat sarpele.
                ------------------------------------------------------------------
                Inaintea unei operatii, chirurgul isi intreaba pacientul:
                -Ce vârsta aveti?
                -Peste o luna voi implini 40 de ani.
                -Bravo, bravo, spune chirurgul, imi place tare mult optimismul dumneavoastra!
                -------------------------------------------------------------------
                -Vecine, sunt distrus. Nevasta ma insala! Mi-a zis aseara ca a dormit la Nuti.
                -Si?
                -Pai la Nuti am dormit eu!
                -----------------------------------------------------------------
                Patru barbati stau de vorba la o sticla de vin. Se ajunge inevitabil la performantele sexuale.
                Primul: Eu fac sex cu nevasta-mea o data pe luna.
                Al doilea: Eu de doua ori pe luna.
                Al treilea: Eu o data pe saptamana.
                Al patrulea: Eu de doua-trei ori pe saptamana.
                Primul catre al patrulea: Da' tu nici n-ai nevasta!
                Al patrulea: Aah, pai nu despre a ta era vorba?
                ---------------------------------------------------------

                Comment


                • Un copilas ii scrie lui Mos Craciun:
                  - Trimite-mi un fratior. Mos Craciun raspunde:
                  - Trimitemi-o pe mata ......
                  ...de doi lei :p

                  Comment


                  • offtopic si-mi astept warn: bah, care m-ati depunctat pt faza cu traian si decebal ? avem si sovini aici? ce dracu cauta aia care nu stiu de gluma ?

                    to pt ala sovin, ca sa-i arat ca nu-mi pasa; si eu am sange de ungur, dar si simtul umorului...
                    si-acuma, bancul:
                    janos si gheorghe, vecini. urla gheo intr-o dimineata: bah janos, bah, trezeste-te !
                    ce vreti tu, gheo?
                    mah, f...t pe muma-ta !
                    tu, gheo, urat vorbesti la mine! rusine tie!
                    a doua zi se repeta faza, a treia zi la fel, a patra zi se trezeste janos primul si striga: te, gheo, f...t pe mama la tine !
                    iasa gheo pe fereastra si cu o fata adormita ii zice: f...te-o mah, la tine, n-o mai adu pana aici!
                    Last edited by Seba; 1 May 2008, 23:31.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • ) bravo esti tare man super tare bancu... ca si cel al lui mishu

                      sigpic

                      Comment


                      • Un elev roman isi intreaba tatal:
                        -Mai tata,la noi in clasa elevii romani zic ca ei au fost primii in Ardeal ,iar ungurii zic ca ei au fost, care e adevarul?
                        Tatal:
                        -Ma copile, tu stii ca eu nu prea stiu carte dar bunicul tau mi-a spus o legenda care zicea cam asa:
                        A fost odata un mare conducator de osti pe nume Attila .Intr-o zii a plecat cu armata sa in expeditie.Si a tot mers el pana a ajuns pe aici pe la noi.A trecut de Crisuri,a tot mers dar nu vedea nici un om .Dupa un timp a ajuns la Somes. Apa era limpede,afara cald, asa ca Attila a zis:
                        Dragi ostasi, acum facem baie!
                        S-au dezbracat toti, au lasat hainele si caii pe mal si au intrat in apa.Cand au iesit nu au mai gasit nici haine nici cai.
                        -No,acum ai inteles cine au fost primii in Ardeal?
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • bah, aveti grija cu bancurile cu maghiari...hai ca pun faza lui rocri in versuri (primita acu' 2 minute pe mail):

                          Ghicitoare:

                          Attila mergand calare,
                          Intalni o apa mare;
                          Oparit la c..r, la c..aie,
                          Vrea si el sa faca o baie.
                          Cand sa iasa sus, pe mal,
                          P..la haine, p...la cal...
                          ....................................
                          Cine-a fost primu-n Ardeal?
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • sa trecem din nou pe misoginisme

                            O femeie modeleaza un barbat din fiu in 20 de ani, in timp ce alta il prosteste in 20 de secunde.

                            Sotia, nervoasa, ii deschide usa sotului, care traznea de la o posta a
                            alcool:
                            - Presupun, urla ea, ca ai un motiv foarte serios sa vii acasa la 6
                            dimineata!
                            - Da, am, raspunde sotul. Micul dejun!

                            Seful ii spune angajatului:
                            - Faci totul atat de incet! Gandesti incet,
                            scrii incet, vorbesti incet, te misti incet!
                            Faci vreun lucru repede?
                            - Da, obosesc repede


                            Intrebare:
                            - Ce credeti, cine sunt mai inteligenti: femeile sau barbatii?
                            Raspuns:
                            - Desigur, femeile! Ati vazut vreodata o femeie care sa se casatoreasca cu
                            un barbat numai pentru faptul ca alesul sau are picioare lungi?
                            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                            Comment


                            • S-au adunat intr-un loc trei francezi. Au baut sampanie, cognac, etc. Au fumat un trabuc, au mai baut o cafea. Intr-un cuvant, s-au relaxat civilizat si au plecat acasa in liniste. S-au adunat intr-un loc trei rusi. Au baut vodka si alcool dublu rafinat. S-au luat la bataie, dupa care s-au dus fiecare la casele lor. Intr-un cuvant, s-au relaxat civilizat si au plecat acasa in liniste. S-au adunat intr-un loc trei arabi. Au aruncat in aer o masina, un hotel si-un supermarket, au deturnat un avion, l-au ciocnit de un zgarie-nori, au detonat 3.000 kg TNT, etc........ total 3.458 victime. .....Ce face omu' cand n-are voie sa bea !

                              Comment


                              • "Zalutam cu rezbect, jefu'.

                                Aderizat la Romania cu bomba la valiza ascuns bine; dragut fara problem control aerobort, fiindca mai gasit un bagaj pierdut pe
                                drum. Pastrat dolar american blestemat, pentru construit aigea bomba noua; dat jumadate la daxi, jumatate furat tigan din
                                buzunar.

                                Indilnit frate Ahmed, patron magazin, ajudat la mine. Discutat cu el la cafenea plan bomba, consumat egler proaspat, intoxicat
                                zalmonel, noi ajuns spital, doctor roman durut la c*r.

                                Jefu', gu bomba praf antrax nu putut facut la Romania, deci ingergat plan bomba cu bum-bum!

                                Mutat apartament frate Ahmed, adus mult frumos aminde tara mia, fara apa la robinet. Urmarit emiziuni explozia camion azotat,
                                facut frica la mine. Astia romani are tupeu nu gluma! Trebuie recrutati, jefu! Bomba cu azotat mare efect aveam!

                                Inderesat pilotat avion pentru lovit gladire la roman; vazut delevizor aparat zbor MIG prabusit singur in ogorul taranului, plus roman
                                stricat singur gladire, adormit beat, tigara aprinsa, murit zoagra, facut chef mare la ei.

                                Draga jefu', gineva furat la mine gas pastrat bentru bus la bomba, iar azeara, gind iesit cumparat baglava, exblodat budelie la
                                parter. Aicia la Romania , mult cretin! Zberiat, zguibat la zin, ***** pe mine de frica! Jefu, ma indorg agaza! Asta romani nu are
                                nevoie de terorism, face singur treaba noastra.''
                                I don't drive fast...I fly low !!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google