Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O bandă de hoţi opreşte un autocar. Şeful bandei dă sarcini oamenilor săi:
    - Bărbaţii să fie jefuiţi, iar femeile să fie violate!
    Un bandit mai milostiv spune:
    - Şefule, măcar pe femei să le lăsăm în pace!
    La care se aude o voce de femeie:
    - De ce te amesteci în treburile şefului tău?
    sigpic

    Comment


    • De ziua soacrei mele i-am luat un boxer.
      In ciuda faptului ca are nasul turtit, ochii bulbucati si valurile alea de grasime atarnandu-i, totusi cainele pare s-o placa…
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • M-am dus la bunaciunea asta in bar, si dupa ce am servit-o cu un pahar, i-am zis, printre altele:
        - Cu ce te ocupi?
        - Sunt asistenta.
        - Suna incitant...
        - Ma rog, daca zici tu...
        - Imi dai si mie numarul tau de telefon?
        - Desigur...imi raspunse, zambind misterios.
        Dupa ce imi scot emotionat telefonul din buzunar, imi zise:
        - Scrii?
        - Da, spune, te rog!
        - 1...
        - Asa...
        - 1...
        - Da...
        - 2.

        Comment


        • Muma Pădurii iese la plimbare prin ţinutul proaspăt înverzit, cu un corb aşezat pe umăr.Pe drum, vrăjitoarea întâlneşte un tânăr rătăcit şi pătrunsă de valul primăvăratic, îi spune acestuia:
          - Dacă recunoşti făptura care şade la mine pe umăr, îţi voi dărui o noapte de dragoste.
          Tânărul vede cât de urâtă este, se "concentrează" şi zice:
          - Un bou?
          La care vrăjitoarea:
          - Bou eşti tu, dar treacă de la mine...

          Comment


          • - Am impresia ca deseara noul meu prieten vrea sa-mi faca o surpriza si sa ma duca la Polul Sud… zise o blonda unei prietene.
            - Nu pot sa cred… Ar face el asta pentru tine?
            - Desigur. Mi-a zis chiar cu gura lui: "Deseara iti dau sa te joci cu pinguinul!".


            O blonda se plange unei prietene:
            - Sotul a zis ca, nu-mi mai da voie la volan, pana nu invat sa ingrop motociclisti....

            Comment


            • "Doi romani, pentru prima oară în SUA, se plimbau pe Wall Street şi se mirau de înălţimea clădirilor. La un moment dat, se aude un ţipăt şi cade de la etaj o femeie blondă cam de 40 de ani! Unul dintre ei spune:
              - Ia uite, mă, ce aruncă ăştia, noi o mai foloseam inca vreo 20 de ani!"

              .........................
              Directorul apelează la psihologul firmei ca să-l ajute la alegerea unei noi secretare. Psihologul profită de ocazie pt. a demonstra eficatitatea metodei sale moderne. Aceasta se rezuma la a pune candidatelor o simplă întrebare:

              - Cât fac doi si cu doi? Prima fată răspunse promt:
              - Patru. A doua se gândi o clipă înainte de a răspunde:
              - Cred că douăzeci si doi. A treia răspunse imediat :
              - Poate să fie patru sau poate să fie douăzeci si doi. După ce candidatele iesiră, psihologul se întoarse triumfător către boss.
              - Acum puteti vedea si dumneavoastră câte ati putut afla de la fiecare dintre candidate în urma întrebării mele.
              Prima fată a dat răspunsul evident fară să mai stea prea mult pe gânduri. A doua este mai subtilă, însă a avut ezitări.
              A treia a actionat cu hotărâre si s-a gândit la ambele posibilităti. Si-acum, pe care o preferati? Bossul n-a stat mult să se gândească :
              - O angajez pe blondina înaltă cu fusta mini.
              Last edited by popavlm; 27 November 2013, 23:35. Reason: Automerged Doublepost
              Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

              Comment


              • Reclama "Volvo" cu Vandana
                dedicatie zonala pentru mr. K fara alte aluzii.
                videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă

                Comment


                • tare aia !

                  Un acuzat scrie catre tribunal:
                  "Ieri mi-ati pus la dispozitie un avocat. Ati putea sa imi gasiti si un martor bun?"...
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • Un militian se plimba pe Calea Victoriei si lovea cu bulanul in garduri.
                    - Mai militianule, nu ma mai lovi, ma doare! Uite, daca nu ma mai lovesti, iti indeplinesc trei dorinte!.
                    - Care vreau eu?.
                    - Care vrei tu !.
                    - As vrea sa fiu acum in America. Nici nu termina bine vorbele si se trezi pe strazile New York-ului. Se uita ca boul pe sus la zgarie nori.
                    - Hai zi repede si a doua dorinta!.
                    - Vreau si eu o masina din astea mari cum au astia pe aici. Nici nu termina bine spusele, ca un Cadillac negru opri langa el si se deschise usa sa se suie.
                    - Hai zi-o repede si pe a treia dorinta , ca ma grabesc!.
                    - Bai bulanule, daca tot sunt eu acum in America, daca tot am o masina tare ca astia pe aici, as vrea sa stau toata ziua degeaba si sa-mi pice banii din cer fara sa fac nimic.
                    Nici nu tremina bine cuvintele, ca se trezi pe Calea Victoriei....
                    sigpic

                    Comment


                    • I: S-a nascut in Anglia, a crescut in Brazilia si a murit in Romania .. ce e ?
                      R: Fotbalul ...
                      Last edited by mr.K; 29 November 2013, 13:45.

                      Comment


                      • Nu stiu ce este mai nasol: faptul ca mi-a trimis un SMS "Hai sa ne despartim” sau faptul ca doua minute mai tarziu mi-a mai trimis unul: "Scuze, nu era pentru tine"?!
                        Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                        Comment


                        • Un scotian avea gardul stricat si se hataraste sa si-l repare singur, intrucat era "scump" sa plateasca pe altcineva.
                          Numai ca pentru asta avea nevoie, in primul rand, de un ciocan. Asa ca il cheama pe fiul sau si ii spune:
                          - Mergi la vecinul de vis-a-vis si roaga-l sa ne dea imprumut un ciocan pentru jumatate de ora... Se intoarce fiul, bineinteles fara nici un ciocan:
                          - Tata, nu mi-a dat. A zis ca tocmai acum are si el nevoie de ciocan, insa maine te-ar putea ajuta.
                          - Al draqului de zgarcit. Du-te la vecinul de alaturi si roaga-l pe el, zise scotianul nostru.
                          Se intoarce fiul cu un raspuns similar...
                          - Tata, nu mi-a dat. A zis ca ciocanul sau l-a imprumutat lui Mr. Tupper din capatul strazii...
                          Se enerveaza scotianul la culme:
                          - Mama draqului de zgarciti, cu tot cu natia asta, ca m-am saturat. N-am vazut asa ceva. Atata zgarcenie la un loc.. Fir-ar ei sa fie... Fiule, mergi in hambar si adu ciocanul nostru !!!
                          Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                          Comment


                          • Un tip vine la doctor să-l vindece de bâlbâială.
                            - Dar cu ce te ocupi dumneata?
                            - Eeeu!! Eu cresc gă-gă-ini!
                            - Pentru asta nu-i nevoie să vorbeşti cursiv, merge şi-aşa.
                            - Dda, dda, ddar, ddar eu chem di-dimineaţa gă-găinile să le dau boabe: pi-pi-pi, pi-pi-pi! Şi vin cinci mii de gă-găini...
                            Seara iar: pi-pi-pi, pi-pi-pi şi mănâncă.
                            Apoi, le zic să plece la cul-culcare. Se duc toate, afară de una. Îi zic: Du-du-te de te culcă! Nu vrea.
                            Iar: Du-du-du-te la culcare, şi tot nu vrea. Ma enervez şi-i zic: Du-du-te-n pi-pi-pi...Şi vin cinci mii de găini...

                            Comment


                            • Un bărbat se înscrie la un select club de nudişti.
                              În prima zi acolo, îşi scoate hainele şi începe să se uite prin jurul său. O tipă blondă, superbă, trece pe acolo şi bărbatul are imediat o erecţie. Femeia observă, se apropie de el şi îl întreabă:
                              - M-ai chemat?
                              Bărbatul răspunde:
                              - Nu, ce te face să crezi asta?
                              Blonda răspunde:
                              - Tu trebuie să fii nou pe aici. Lasă-mă să-ţi explic, e o regulă aici care zice că dacă ai o erecţie, înseamnă că m-ai chemat.
                              Zâmbind, ea îl conduce spre marginea piscinei, se întinde pe un prosop, îl trage nerăbdătoare spre ea şi îl lasă să o “facă” cum vrea el.
                              După ce termină, bărbatul continuă să exploreze facilităţile clubului. Intră la saună şi, la un moment dat, scapă un vânt zgomotos.. În câteva clipe un uriaş păros iese din saună, vine la omul nostru şi îl întreabă:
                              - M-ai chemat?

                              Comment


                              • Base catre Boc in campania electorala, trecand pe langa un sat in zona Clujului:
                                - Boc ia sa te vad daca faci rost de bautura.
                                - Lejer domn prejedinte…
                                Peste o ora vine Boc fara nimic.
                                - Si bautura, intreaba Base?
                                - Sunt saraci, amariti nu au nimic si postasu nu a mai trecut pe aici de juma de an.
                                - Ehhhhhhh, zice Base, tineret, tineret, hai cu mine.
                                Ajung ei la prima casa.
                                - Sa traiesti, tataie! (zice Base) catre un mos.
                                - Sa traiti!
                                - Venim din parte puterii sa schimbam situatia in tara, vad ca ai casa veche si mica?
                                - Vai ce veche este si si mica si se darima.
                                - Noteaza Boc, casa noua + 1 hectar pamint din partea puterii sa inteleg ca si baba e batrina si nu mai e cum a fost?
                                - Vai, asa este e batrina, cicalitoare. ma si bate…
                                - Noteaza Boc, sotie noua din partea puterii.
                                Mosu plin de bucurie si recunostinta ii invita in casa pune pe masa de mancare o sticla de vin una de tuica.
                                Au stat, au baut s-au distrat si la plecare se intoarce Base catre mos:
                                - Tata, pai sa inteleg ca si p**a o ai batrina si nefunctionala?
                                - Vai, dragilor (lacrimand) spune mosul si asta e adevarat.
                                - Noteaza Boc, o p**a din partea puterii.
                                Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google