Insonorizare ce ziceti??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Insonorizare ce ziceti??

    Ma gandeam la urmatoarea cascadorie )

    2 pachete asa http://www.car-sound.ro/insonorizare...hmat-a200.html
    pentru usi fata+spate

    1 pachet asa optional + inca 1 pentru usi daca nu ajunge

    pentru tot interioru de la bancheta spate in bord , cu datu scaunelor banchetei spate jos si pus.

    pt tot portbagaju sper sa ajunga astea 2 avand in vedere cat e de mare + spatiu de la roata de rezerva


    Daca vad eu bine in cea dea 2 poza este chiar un logan sau seamana mullt portbagaju si rezerva si tot

    Intrebarile mele sunt :
    1.Se merita investitia ?
    2.Ajuta la sound ?
    3.Oare imi ajunge pt toata mashina ?
    Tremura peretii Din club pana-n Penitenciare
    Boxele de bass din portbagaj sunt date tare
    Intri pe bulevard , se aude din distanta
    Muzica pentru baietii , nu pentru orice zdreanta.

  • #2
    @Darky19 - la cat costa foliile alea, imi iau role de aluband care costa 15ron rola, si cred ca sunt acelas material. Iar ca rezultat , de izolare fonica.... au acelas efect. Parerea mea.
    , sunt cu ochii pe voi !
    :thumbsup:

    Comment


    • #3
      Mai bine insonorizezi cu Dynamat cum e asta de aici si faci toata masina http://www.car-sound.ro/insonorizare...-bulk-pak.html

      Comment


      • #4
        SUPERCAR Dynamatu din link-ul oferit de tine ajunge pentru toata mashina?
        Sau trebe 2-3 seturi ?
        Tremura peretii Din club pana-n Penitenciare
        Boxele de bass din portbagaj sunt date tare
        Intri pe bulevard , se aude din distanta
        Muzica pentru baietii , nu pentru orice zdreanta.

        Comment


        • #5
          usile fata si portbagaj iti ajung cu astea dar e cam scumpa 550 ron,dar sunt cele mai bune din domeniu,ai calitate maxima

          Comment


          • #6
            Aha si usile spate si interiorul ajung cu inca 1 pachet ????
            Am auzit lucruri bune de firma asta si zic ca ar merita bani de insonorizare 1100ron toata mashina avand in vedere ca bag 3500-4000 in muzica
            Tremura peretii Din club pana-n Penitenciare
            Boxele de bass din portbagaj sunt date tare
            Intri pe bulevard , se aude din distanta
            Muzica pentru baietii , nu pentru orice zdreanta.

            Comment


            • #7
              da si usile spate sa le faci,tot interiorul.
              ps.si eu o sa le fac la fel pana in iarna,toata masina insonorizata complet cu folii dynamat

              Comment


              • #8
                Originally posted by darky19
                ...merita bani de insonorizare 1100ron toata mashina avand in vedere ca bag 3500-4000 in muzica
                clar merita! fara insonorizare o sa sune ca o cutie de saibe si suruburi.

                @SUPERCAR: cred ca mama ta te iubeste foarte mult, nu-i asa?
                Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                Comment


                • #9
                  Originally posted by crististreulea
                  @SUPERCAR: cred ca mama ta te iubeste foarte mult, nu-i asa?
                  da,probabil din cauza ca numai am frati si sunt singur

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by darky19
                    Ma gandeam la urmatoarea cascadorie )

                    2 pachete asa http://www.car-sound.ro/insonorizare...hmat-a200.html
                    pentru usi fata+spate

                    1 pachet asa optional + inca 1 pentru usi daca nu ajunge

                    pentru tot interioru de la bancheta spate in bord , cu datu scaunelor banchetei spate jos si pus.

                    pt tot portbagaju sper sa ajunga astea 2 avand in vedere cat e de mare + spatiu de la roata de rezerva


                    Daca vad eu bine in cea dea 2 poza este chiar un logan sau seamana mullt portbagaju si rezerva si tot

                    Intrebarile mele sunt :
                    1.Se merita investitia ?
                    2.Ajuta la sound ?
                    3.Oare imi ajunge pt toata mashina ?

                    omuleeeeeeeee la cat costa mai bine cumperi o masina straina sonorzata

                    nu face prostia asta este enorm de mult

                    vezi ca exista folie de burete cu aluminiu pe ea in practiker si are vreo 3 -4 mm si o lipesti cu adeziv

                    iesi mult mai bine decat cu alea

                    poti sa o folosesti si la toata podeaua ,eu asa intentionez sa fac la podea

                    in praktiker o gasesti la sul din ala mare ,este sonorizant de apartament dar merge foarte bine si in masina si da rezultate garantat

                    la izolatii este folia in pracktiker
                    "cromul este placerea mea"
                    "cui nu-i place , valea"

                    Comment


                    • #11
                      @FLORYN Spune-mi si mie unde gasesti aluband cu 15 lei rola ca eu in Arad am gasit la 40 cel mai ieftin si numai de 10 cm latime( de 20 nu am gasit de loc)
                      @SUPERCAR Iti trebuie cel putin 3 seturi ca sa antifonezi toate masina, cu un set de Dynamat extreme (bulk) am reusit doar usile din fata, polita din spate pe care sunt boxele si aripile din spate (deci mai putin de jumatate de portbagaj).
                      Daca aveti de cind sa va faceti un sistem audio "ca la carte" atunci merita o asa investitie, daca nu merge foatre bine si alubandul sau orice alta folie bituminoasa cu adeziv. Faza cu buretele cu folie nu se merita deoarece nu impiedica tabla sa vibreze deci zgomotele se vor transmite in continuare, folia aia din practiker este pt izolare termica nu fonica.
                      Citeodata regret ca am bagat atitia bani in muzica si insonorizare, dar cind vede(a se citi aude) cineva cit de clar se poate asculta muzica si intr-o dacie parca nu mai regret asa de tare.
                      Am de gind luna asta sa scot scaunele si mocheta sa "imbrac" podeaua in aluband cu scopul de a diminua zgomotele produse de trenul de rulare, si daca mai am timp si bani incerc si usile din spate si portbagajul complet.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Miky 48
                        Am de gind luna asta sa scot scaunele si mocheta sa "imbrac" podeaua in aluband cu scopul de a diminua zgomotele produse de trenul de rulare, si daca mai am timp si bani incerc si usile din spate si portbagajul complet.
                        asta da insonorizare,sa ne zici cat aluband iti intra si cat te costa ca sa faci toata podeaua.

                        Comment


                        • #13
                          daca tu cu 12mil cat costa insonorizarea unui logan iti cumperi o mashina straina gt facuta esti tare sau esti fan trabant ca fiind facut din carton e insonorizat din fabrica
                          Tremura peretii Din club pana-n Penitenciare
                          Boxele de bass din portbagaj sunt date tare
                          Intri pe bulevard , se aude din distanta
                          Muzica pentru baietii , nu pentru orice zdreanta.

                          Comment


                          • #14
                            SUPERCAR poate faci si u niste poze detaliate cand te apuci de munca. Daca te apuci inaintea mea

                            Daca vrei uite id meu este darkyflorin86 poate mai schimbam o vrb doua, as avea nevoie de niste sfaturi si la isonorizare si la sistem . Salut tot respectu.
                            Tremura peretii Din club pana-n Penitenciare
                            Boxele de bass din portbagaj sunt date tare
                            Intri pe bulevard , se aude din distanta
                            Muzica pentru baietii , nu pentru orice zdreanta.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by darky19
                              daca tu cu 12mil cat costa insonorizarea unui logan iti cumperi o mashina straina gt facuta esti tare sau esti fan trabant ca fiind facut din carton e insonorizat din fabrica

                              deci poate ca am exagerat putin dar este enorm 12 mil
                              ti-am zis poti sa iesi mult mai ieftin dar treaba ta ,masina ta banii tai

                              succes
                              "cromul este placerea mea"
                              "cui nu-i place , valea"

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google