Insonorizare ce ziceti??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    sa sti ca ai sonorizare daca iti faci loganu din cartonca si trabantu....

    Comment


    • #17
      este un misto facut de tine sau vb serios ca nu-mi dau seama ?
      cred ca nu intelegi la ce ma refer si la ce materiale am spus ca pot fi eficiente la fel de bine ca si cele originale si al bani mai putin dar fiecare isi face masina cum vrea am dat doar o sugestie
      "cromul este placerea mea"
      "cui nu-i place , valea"

      Comment


      • #18
        Scuze n-am vrut sa supar pe nimeni dar mi sa parut cam deplasat postul ala . Oricum eu zic ca daca vrei sa faci ceva klumea si bagi approx 4000 poate peste in muzica se merita 1000 insonorizare.
        Tremura peretii Din club pana-n Penitenciare
        Boxele de bass din portbagaj sunt date tare
        Intri pe bulevard , se aude din distanta
        Muzica pentru baietii , nu pentru orice zdreanta.

        Comment


        • #19
          Originally posted by darky19
          Scuze n-am vrut sa supar pe nimeni dar mi sa parut cam deplasat postul ala . Oricum eu zic ca daca vrei sa faci ceva klumea si bagi approx 4000 poate peste in muzica se merita 1000 insonorizare.
          nu trebuie sa te scuzi a fost o intrebare pur si simplu ,noi am dat raspunsuri mai bune sau mai putin bune,fiecare isi face masina cum vrea si in functie de bani oricum folia aia nu stiu cat de buna este care spuneai tu ,mi se pare subtire ,nu stiu este parearea mea
          oricum daca o sa faci asa , iti doresc spor la lucru
          "cromul este placerea mea"
          "cui nu-i place , valea"

          Comment


          • #20
            Cofragele de oua sunt foarte bune pt sonorizare;)

            Comment


            • #21
              Originally posted by [.....:::::G3G3:::::.....
              Cofragele de oua sunt foarte bune pt sonorizare;)

              mai am un umor foarte interesant ,tu ai pune asa ceva?
              "cromul este placerea mea"
              "cui nu-i place , valea"

              Comment


              • #22
                Originally posted by [.....:::::G3G3:::::.....
                Cofragele de oua sunt foarte bune pt sonorizare;)
                In caz ca nu ai observat pe acest topic se discuta despre insonorizare. Daca tot sti ceva despre cofrajele de oua (se foloseau imediat dupa revolutie si prin discoteci) poate ne explici si noua cum le folosesti intr-un autoturism.
                Nici eu nu am crezut ca o folie asa de subtire poate sa faca o asa mare diferenta. Pretul ni se pare mare doar noua, in state cu 500 USD iti imbraci toata masina in dynamat, si la salarul lor mediu nu li se pare mult.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by [.....:::::G3G3:::::.....
                  Cofragele de oua sunt foarte bune pt sonorizare;)
                  Le pui cu tot cu oua?
                  http://www.loganclub.ro/forum/vand_m...or-t35360.html

                  Comment


                  • #24
                    deci sa inteleg ca alubandul ala e doar termoizolant nu si insonorizant ?
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      multe chestii de pe acest thread sunt expuse gresit !
                      nici unul din materialele enumerate de dumneavoastra nu sunt dedicate car audio ... ( dynamatul prima data insonoriza tevi , conducte si aparate de aer conditionat industriale ) ...

                      in sensul acesta am completat un topic pe acest forum la aceeasi sectiune I.C.E. & Security ... daca mai aveti nelamuriri nu ezitati sa intrebati !!!

                      dacia logan In Car Entertainment- boxe, head unit-uri, amplificatoare, DVD-uri, alarme si alte gadget-uri,woofer dacia logan


                      Evolution noi 2 ne cunoastem de mai demult ( decand cu jantele .. puteai sa ma intrebi pe mess ca te ajutam cu draga inima ) ... toate materialele care contin si folii de aluminiu .. e normal sa fie si termoizolante ...
                      in genere materialele insonorizante contin bitum , cauciuc , aluminiu ...

                      numa bine all !!!
                      LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                      LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                      LOCUL1 143.9dB (nCID)

                      Comment


                      • #26
                        Eu am cumparat 4 role de aluband 20cm x 10m, abia astept sa vina primavara sa dau tot jos din masina,in prima faza izolez usi,portbagaj si plafon daca mai ajunge pun si pe podea.Am vazut la unul cu un Clio Bicorp si am ramas masca la cum se auzea muzica si nu avea cine stie ce scule,si folosise tot aluband desta care se pune pe casa,toata treaba este sa cureti bine si apoi sa incalzesti locul unde lipesti.
                        LOGAN--> <--TOYOTA

                        Comment


                        • #27
                          Dane la fel am hotarat si eu am luat aluband si astept caldura.
                          http://www.loganclub.ro/forum/vand_m...or-t35360.html

                          Comment


                          • #28
                            aluband - unde se gaseste si ce e(mai multe detalii)

                            Comment


                            • #29
                              gasesti la metro
                              nu stiu sa spun ce e. Poate se pricepe altcineva
                              http://www.loganclub.ro/forum/vand_m...or-t35360.html

                              Comment


                              • #30
                                pai e un fel de schoch din aluminiu ,o banda din aluminiu ce izoleaza
                                Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google