Alarmistul Va Raspunde

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by auto100ro View Post
    sigur invatatrea telecomenzii se face cu ajutorul butonului valet, "butonul valet este un butonel cu revenire cu capacel rosu sau negru" de obicei se monteaza sub bord sau in tabloul de sigurante, mai cauta... exista probabilitatea sa nu fost montat.

    extras din instructiunile alarmei privin invatarea telecomenzii

    To program transmitters, open door, turn vehicle ignition on, step on foot brake, turn key ON and OFF 5 times, finally keep it to ON position, siren will sound once, press button once, siren will sound twice, in 10 seconds press button to program another transmitter.....

    acum eu ma gandesc ca daca firul ala nu e legat la frana nu am cum sa programez..daca vreau sa leg firul de ce ma leg la frana, de care fir ca la contactorul ala de la pedala sunt vreo 3 fire am impresia.

    multumesc anticipat.
    fara linkuri externe in semnatura

    Comment


    • #32
      Salut. Am o alarma Hornet 736T montata de cei de la Dacia, daca imi poti spune unde trebuie legat firul pentru deschidere portbagaj (nu mi-au dat nici o schema) si daca trebuie setata aceasta functie ( nu am gasit-o la setari in foaia pe care am primit-o de la alarma).
      Alarma trebuie oprita inainte de a deschide portbagajul sau va stii sa nu declanseze cind este deschis din ea?

      Comment


      • #33
        Originally posted by DRN View Post
        extras din instructiunile alarmei privin invatarea telecomenzii

        To program transmitters, open door, turn vehicle ignition on, step on foot brake, turn key ON and OFF 5 times, finally keep it to ON position, siren will sound once, press button once, siren will sound twice, in 10 seconds press button to program another transmitter.....

        acum eu ma gandesc ca daca firul ala nu e legat la frana nu am cum sa programez..daca vreau sa leg firul de ce ma leg la frana, de care fir ca la contactorul ala de la pedala sunt vreo 3 fire am impresia.

        multumesc anticipat.
        la contactorul de la pedala trebuie sa masori cu un aparat de masura sau o sonda, cand pui contactul sa ai 12V, din ce stiu ar trebui sa fie firul galben dar este bn sa masori

        Originally posted by mcxc View Post
        Salut. Am o alarma Hornet 736T montata de cei de la Dacia, daca imi poti spune unde trebuie legat firul pentru deschidere portbagaj (nu mi-au dat nici o schema) si daca trebuie setata aceasta functie ( nu am gasit-o la setari in foaia pe care am primit-o de la alarma).
        Alarma trebuie oprita inainte de a deschide portbagajul sau va stii sa nu declanseze cind este deschis din ea?
        salut, firul ptr deschidere portbagaj este rosu/alb, iesire 200mA, trebuie pus releu, nu trebuie setata
        Last edited by auto100ro; 12 July 2010, 13:09. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #34
          Multumesc pentru raspuns am reusit sa o fac functioneaza. O singura mare neplacere si nedumerire: cind deschid portbagajul alarma se declanseaza! Asa este normal su nu este legata bine?!

          Comment


          • #35
            Originally posted by mcxc View Post
            Multumesc pentru raspuns am reusit sa o fac functioneaza. O singura mare neplacere si nedumerire: cind deschid portbagajul alarma se declanseaza! Asa este normal su nu este legata bine?!
            intai trebuie sa dezarmezi alarma

            Comment


            • #36
              Daca imi permite Auto100 am sa fac o precizare legat de alarma Hornet.
              La Logan intrerupatorul de la portbagaj este legat impreuna cu intrerupatoarele de la usile din spate. Alarma ta are legata intrarea de usi si pe firul care vine de la intrerupatoarele de la usile din spate si portbagaj (nu toate modelele au intrerupatoare la usile din spate ).
              Ca sa nu se mai declanseze alarma la deschiderea portbagajului din telecomanda trebuie sa legi firul albastru de la alarma pe firul care vine de la intrerupatoarele descrise mai devreme si firul verde de la alarma il lasi pe intrerupatoarele de la usile din fata. Daca faci acest lucru in momentul in care deschizi portbagajul din telecomanda alarmei si alarma primeste minus pe firul albastru va anula zona respectiva si senzorii pana in momentul inchiderii portbagajului.
              Last edited by ecu_tuning; 20 July 2010, 10:49.
              www.tuningOBD.ro
              www.racingclub.ro
              www.racingshop.ro

              Comment


              • #37
                Am o alarma wintec ls 625. De curand am schimbat bateria, insa pagerul nu imi functioneaza. Cand apas orice buton, se aprind toate indicatoarele din ecranul pagerului. Am urmat instructiunile cu invatarea telecomenzi. Insa niciun efect. Ce ma sfatuiti sa fac? Se poate reseta in vreun fel? Multumesc.

                Comment


                • #38
                  Am un fir care atarna sub bord in partea stanga am fost la dacia si mi-au spus ca este antena alarmei in cazul asta o pot lega cumva la antena radioului ?ma gandesc ca acolo sub bord nu are asa raza de actiune mare!!! Si asa cand o caut in parcare tre sa trec la 5 m de ea sa vada telecomanda(alarma este guard 411 dar din pacate nu am poze la schita,ceva)

                  Comment


                  • #39
                    Am legat firele cum a spus ecu_tuning si a functionat perfect. Reprezentantul Dacia, care a legat alarma, a pus pe firul verde toate firele si pe cel albastru doar cel de la capota. Multumesc tuturor pentru ajutor!

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by auto100ro View Post
                      Tinand cont ca dupa ce am vizionat atatea thread-uri cu sfaturi si intrebari puse de membrii forumului , unde raspunsurile nu sunt tot timpul cele asteptate sau cele corecte , am decis sa deschid acest thread unde astept cu interes intrebarile legate de : alarme , xenoane , instalatii sunet , statii cb si cam tot ce tine de instalari ... .

                      Va stau la dispozitie si voi raspunde in scurt timp intrebarilor.
                      Salut,

                      Cat m-ar costa un sistem de alarma pentru un cavou? Se pot monta si senzori de miscare pe cuiele scriului? Dar buton de panica in incinta sicriului?

                      Comment


                      • #41
                        vezi sa aiba si functia "cautare in cimitir."

                        vezi sa aiba si functie de localizare in cimitir.
                        Last edited by nicu014; 31 July 2010, 09:12. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #42
                          am vazut pe site ul dvs. alarma carscop cc 116-120 si thunder ca103 si 106 pe care dintre ele mi-o recomandati?la cele 4 modele carscop ce difera intre ele si cat ar costa montajul cu si fara senzor de perimetru pt. a nu pierde garantia?multumesc!

                          Comment


                          • #43
                            O intrebare as avea si eu...am o alarma nu stiu exacct firma, pe telecomanda pe spate scrie ID:OARTXAM01 si as dori sa stiu daca se poate lega pe uch si sau comanda prin telecomanda originala din cheie.Multumesc anticipat.

                            Am gasit acuma modelul este Astra A10.
                            Last edited by flavinho; 16 October 2010, 11:10. Reason: Automerged Doublepost
                            Vand cotiere Speed cu intaritura metalica la super pret!

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by flavinho View Post
                              O intrebare as avea si eu...am o alarma nu stiu exacct firma, pe telecomanda pe spate scrie ID:OARTXAM01 si as dori sa stiu daca se poate lega pe uch si sau comanda prin telecomanda originala din cheie.Multumesc anticipat.

                              Am gasit acuma modelul este Astra A10.
                              salut, alarma este cu telecomanda separata, se pot face legaturile si in UCH, nu poate fi comandata de telecomanda de pe cheie, daca vrei o astfel de telecomanda iti recomand: http://www.auto100.ro/auto-maat_9_al...eme-2_468.html

                              Comment


                              • #45
                                Salut, as avea si eu o intrebare sa-ti adresez. Am montata o alarma "Black Widow" care are functia si de deschidere a portbagajului. Cum trebuie sa fac pentru a lega actuatorul? Se duce firul de plus al actuatorului la canalul aux al alarmei iar masa se pune pe caroserie, sau mai trebuie si un releu? Daca da, ce tip de releu si cam cat costa unul? Multumesc !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google