Alarmistul Va Raspunde

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sau poti vedea detalii despre alarme si AICI- alarme viper, daca doresti se pot pune la dispozitie si manuale de instalare de la alarme.

    Comment


    • cobra AT

      Salutare tuturor,
      De curand am intrat in posesia unei alarme care se activeaza\dezactiveaza pe cheia masinii. Pe ea scrie :
      RENAULT 4B7887R1A, COBRA AT 7887 (SH) si nu am schema de montare.
      Ma poate ajuta cineva un manual de instalare?
      Multumesc!
      Toate Bune

      Comment


      • Incearca aici, poate te ajuta cu ceva.
        Mai mult n-am reusit sa gasesc momentan.
        GL-22-TOF

        Comment


        • @danielliviu asta e modelul cu pin, e mai complicat deacat asta a mea si nici nu seamana....oricum thx!poate reusesti sa gasesti ceva

          Comment


          • greu o sa gasesti pe cineva cu asa ceva,numai daca mai are cineva cutia cu cartile!
            Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

            Comment


            • ...chiar nimeni nu are asa ceva?!?!

              Comment


              • poate doar sa se potriveasca la cei ca mine, care au deja tot cobra din fabrica si sa fie plug&play. in rest, sanatate...

                Comment


                • Maat 679 si senzor de perimetru universal

                  Am achizitionat o alarma Maat 679 extreme 2 pentru un amic. Am montat-o pe Logan, merge OK. Apoi, negasind senzor original de perimetru (MW302) si-a achizitionat un senzor "universal" cu 2 zone (reglaj separat pe fiecare zona). Conform schitei de montaj am montat senzorul in paralel cu senzorul de soc, unind cele 2 fire care ies din senzorul de perimetru cu firul senzorului de soc (bineinteles am legat si plusul-firul rosu si minusul-firul negru). Problema este ca desi alarma face preavertizare in caz de soc usor, senzorul de perimetru pentru zona exterioara nu face preavertizare, face direct alarmare. Cum as putea pastra functia de preavertizare a senzorului de perimetru ? Daca "despart" cele doua fire de semnal ale senzorului de perimetru prin 2 diode, oare obtin efectul dorit ? Aveti cumva alta solutie ? Pe un forum de profil alarme auto am citit ca intre senzorul cu microunde "universal" si alarma MAAT trebuie montat un modul... Daca se monteaza alarma intr-un anume service, modulul este gratuit. Aveti cumva idee ce este/ce contine acel modul ? Orice sugestie este binevenita ! Multumesc anticipat !!!
                  Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                  Comment


                  • Alarma este achizitionata de la auto100.ro ; au refuzat sa mai raspunda la mailuri dupa ce le-am prezentat problema de mai sus. Vad ca nici aici nu-si mai bate nimeni capul (ma refer la initiatorul topicului) cu astfel de probleme...Banii i-am dat, ce mai conteaza ...
                    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                    Comment


                    • Am intalnit aceeasi problema. Senzor de perimetru Maat vad ca nu se mai gaseste. Poti folosi un senzor universal cu acel modul de care vorbesti care practic se inseriaza pe firul de preavertizare al senzorului. In lipsa modulului mai poti folosi senzorul de perimetru Viper, merge pe alarmele Maat.
                      Loganul Meu !

                      Comment


                      • Multumesc de raspuns !
                        ...dar eu tocmai asta intrebam : ce este/ce face acel modul ? EXISTA DEJA MOTAT senzorul de perimetru universal, in paralel cu cel de soc, dar functionarea nu este corespunzatoare ...
                        Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                        Comment


                        • salut
                          am si eu o intrebare.
                          am pus pe loganul meu o alarma fighter
                          am cumparat-o noua din magazin
                          e buna de ceva?
                          voi avea probleme cu ea sau ceva de astea?

                          si alta probl...
                          mi-a dat la ea o sirena cam mica
                          scrie pe ea parca 12 v ceva de genul asta
                          si vad ca alarma se aude cam incet....
                          pot sa-i pun o alta sirena mai mare?
                          cu o putere mai mare....
                          cam cat de puternica suporta alarma asta?
                          astept un raspuns
                          multumesc

                          Comment


                          • uff mai postez si aci manual pt discovery AS500 pe unde gasesc cel care era in cutie nu era bun pt modelul meu de pager..acolo erau prezentate vreo 3...
                            sandero 1.4 owner

                            Comment


                            • Originally posted by Fratello View Post
                              Multumesc de raspuns !
                              ...dar eu tocmai asta intrebam : ce este/ce face acel modul ? EXISTA DEJA MOTAT senzorul de perimetru universal, in paralel cu cel de soc, dar functionarea nu este corespunzatoare ...
                              Salut,
                              Incearca sa izolezi iesirile de la senzorul de perimetru cu diode 1n4004 cu catozii spre senzor. De asemenea si masa senzorului.

                              Comment


                              • Ce parere aveti de alarmele cobra cu si fara telecomanda in comparatie cu hornet 740t?
                                Pe maine o sa-mi monteze la sandero o alarma cobra facuta cadou de dacia/renault si nu stiu care din cele doua modele cu si fara telecomanda sa aleg si daca este mai valabila decat hornet 740T.
                                ps.nu am retinut modelul alarmei cobra

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google