Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Reuseste playerul stock sa le miste p-astea cat de cat? plus ca am zis ca vreau pt spate deci nu pe 2 cai ci coaxiale.

    Comment


    • / difuzoare coaxiale, 2 cai diametru: 16,5 cm putere: 60W RMS (120W max) raspuns in frecventa: 60 Hz - 21 Khz impedanta: 4 ohmi sensibilitate: 93 dB//

      Comment


      • imi poate recomanda cineva un player la vreo 500 de lei? prefer cu ipod, cu sau fara cd ( nu ma intereseaza BT sau telefon) sa se potriveasca cat de cat la logan ( sa nu fie ca nuca-n perete)
        Casa moara fetilii!

        Comment


        • boss, la logan se potriveste orice cu afisajul de alta culoare decat albastru si cu taste rosii/portocalii. cel mai bine se integreaza ala original

          Comment


          • salut,
            vreau sa mut boxele de pe fata ( sistem crounch de 13") pe spate si sa imi pun ceva mai bun pe fata . ce imi recomandati pentru fata,in combinatie cu Crounchurile, mentionez ca HU este Alpine.

            Comment


            • Tu alegi firma in functie de buget . Dar ca si caracteristici sa te axezi pe 16.5cm si neaparat sistem .

              Comment


              • din punctul de vedere al cunoscatorilor care sistem de 16.5 cm ar fi mai ok pentru Logan, intr-un buget de 400 Ron?

                Comment


                • Originally posted by troglodea View Post
                  salut,
                  vreau sa mut boxele de pe fata ( sistem crounch de 13") pe spate si sa imi pun ceva mai bun pe fata . ce imi recomandati pentru fata,in combinatie cu Crounchurile, mentionez ca HU este Alpine.
                  Ce Crunch ai pe fata de 33 cm diametru?
                  Ce HU Alpine ai?

                  Comment


                  • Originally posted by Octavian View Post
                    Ce Crunch ai pe fata de 33 cm diametru?
                    Ce HU Alpine ai?
                    Salut,

                    Crunch-urile de pe fata au 13 cm diametrul ( am gresit mai sus cum am scris );
                    Alpine CDE - 9882 RI.

                    Merci de sfaturi la toata lumea.

                    Originally posted by Octavian View Post
                    Ce Crunch ai pe fata de 33 cm diametru?
                    Ce HU Alpine ai?
                    Salut,

                    Crunch-urile de pe fata au 13 cm diametrul tip GTS ( am gresit mai sus cum am scris );
                    Alpine CDE - 9882 RI.

                    Merci de sfaturi la toata lumea.
                    Last edited by troglodea; 10 November 2012, 21:51. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Salutare. Este vreun coleg din Bucuresti care se pricepe la montajul unui sistem de difuzoare componente, mai exact Pioneer TS-A130Ci. Mentionez mai am montate deja o statie si un subwoofer. Multumesc.
                      Asigurari RCA cu livrare gratuita in Bucuresti. Partener Destine Broker.

                      Comment


                      • Salut,

                        Crunch-urile de pe fata au 13 cm diametrul tip GTS ( am gresit mai sus cum am scris );
                        Alpine CDE - 9882 RI.

                        Merci de sfaturi la toata lumea.[/QUOTE]

                        Am o intrebare cunoscatorilor, este o regula ca pentru un anumit tip de boxe este nevoie de a folosi amplificator iar pentru un alt tip de boxe nu este nevoie de amplificator? strict boxe fara subwoofer.
                        Ma luminati va rog si pe mine.
                        Merci!

                        Comment


                        • Oricând este binevenit un amplificator.
                          Dar ar fi bine ca dacă nu foloseşti un amplificator să ai nişte difuzoare su sensibilitate mare, dacă eşti interesat de decibeli mai mulţi, dar cum cei mai mulţi producători exagerează când exprimă sensibilitatea, regula de aur rămâne banul. Cu cât e mai scump cu atât mai bine, mai ales până la un anumit nivel de calitate.
                          http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                          Comment


                          • Corect, banul spune multe.

                            Dar daca stii ca nu vei pune statie, mai bine cauti niste difuri de calitate de putere mica (35-40W max) decat pe bani mai multi difuri de 80-100W.
                            Deci asta in ideea ca nu pui statie.

                            Alpine-ul ala mi se pare super OK

                            Comment


                            • Am un mp3 player Pioneer si cei de la reprezentanta mi-au zis ca trebuie sa trag un fir de masa la player (se prinde firul cu surub direct pe racitorul player-ului). Aveti idee ce culoare ar trebui sa aiba firul de masa? Sau daca pot sa trag eu un fir in mod estetic din alta parte? Cumva merge sa fac legatura cu antena radio?

                              Comment


                              • ceeee????
                                de ce?
                                da ce ai patit de iti trebuie o masa pe radiator? ce miodel de pioneer ai?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google