Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oricum nu te astepta ca cei de la be-loud sa aive toate difuzoarele de pe site . Eu am comandat de 2 ori cate o pereche de difuzoare si orice am cerut spuneau ca nu au si imi bagau pe gat mac audio . Eu pana la urma am luat mac pt ca nu luam cv foarte scump deci oricum diferenta mare nu este intre cele low cost.

    Comment


    • nu o sa le cumpar de la ei pt ca le gasesti si in alta parte mai ieftin...
      cred ca o sa merg pe mac audio,sper sa nu.mi para rau

      Comment


      • ia-ti helix sau MTX sau Coustic...le-am avut pe toate si stiu cum suna....ordinea cam asta ar fi.

        Comment


        • Originally posted by marius_b81wbm View Post
          vroiam si eu o recomandare la un sistem de boxe pe 16 pt usile fata dar fara amplificare deocamdata.eu chiar nu ma pricep si nu prea as vrea sa depaseasca 300 de lei.pun si niste variante...
          .......................................
          pe mine ma incantau mac-urile ca le-am gasit si mai ieftin dar vroiam o parere de la un cunoscator.
          multumesc
          Daca esti dispus totusi sa dai peste 300 lei, uita-te si la astea

          Difuzoare auto HERTZ Dieci Be Loud! Din pasiune pentru sunet: boxe  masina audio


          Pe mine m-au incantat peste masura cum se aud, desigur sunt subiectiv, depinde de ce HU ai, insonorizare etc...

          Comment


          • Salut! Sistemul audio original de pe Logan (Blaupunkt cu 4 boxe) are si iesire pentru subwoofer?

            Comment


            • nu, cd playerul nu are! Ai neoie de un adaptor hi-low pe care sa il prinzi pe firele boxelor din spate sau fata!
              MY CLA

              Comment


              • Da am vazut hertz.urile alea dar sunt cam scumpe si chestia e ca vreau sa le pun direct pe cd player...am un sony gt 630ui si nici insonorizare asa ca nu prea cred ca se merita.oricum multumesc pt informatii

                Comment


                • Originally posted by PRESTIGE View Post
                  nu, cd playerul nu are! Ai neoie de un adaptor hi-low pe care sa il prinzi pe firele boxelor din spate sau fata!
                  Asta dacă nu are deja amplificatorul intrare HI-IN.
                  http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                  Comment


                  • Mac Audio Revolution X 2.16 am eu pe fata amplificate de cd-player si se aud destul de tare. Oricum orice boxe ti-ai lua sa antifonezi usile ca altfel o sa-ti bazaie rau fetele de usi !

                    Comment


                    • Pana,la urma am mai pus ceva si an luat hertz.urile...

                      Comment


                      • Buna seara. In urma unei vizite neplacute am ramas fara casetofon si vreau sa imi cumpar altul dar nu stiu de care , nu prea ma pricep Anul asta vreau sa imi pun si subwoofer cand dispun de bani , dar momentan sa imi cumpar casetofonul. ... Ma ajutati si pe mine va rog ? Pe masina am, atat fata cat si spate, boxele Sony XS-F1325 cu carectesticile:
                        -Difuzoare coaxiale pe 2 cai
                        -Diametru 13cm
                        -Putere maximă de 150 W
                        -Putere nominală de 35 W
                        -Diafragmă conică HOP
                        -HDLD (High Density Layered Diaphragm - Diafragmă cu straturi de înaltă densitate)
                        Bugetul se invarte in jurul sumei de 350lei.

                        Comment


                        • eu zic sa mergi pe pioneer, modelul este alegerea ta...
                          MY CLA

                          Comment


                          • In banii astia ai max 5 modele din care poti alege . Iar ca diferenta nu este foarte mare intre ele ca si sunet pt ca sunt cele mai slabute . Cauta si tu cel care are cele mai multe setari filtru hpf lpf eventual ..

                            Comment


                            • slabute nu sunt... Asta iti garantez...
                              Depinde de tine ce vrei de la el. Poti sa te uiti si la alpine, este o oferta bunicica pe beloud.
                              MY CLA

                              Comment


                              • Din ce am citit pana acu, am inteles ca pionner e mai bun la claritatea sunetului. Ma gandeam la sony fiindca am boxele tot sony si cred ca se aude bine cu toata linia de aceeasi marca , doar ca mi-a spus cineva ca cd-playerele sony nu ar mai fi la fel de buna ca inainte , acu is vand doar firma .... Am sa ma uit putin mai tarziu la unele modele, ca acu sunt la munca si imi spuneti ce sa aleg. Va multumesc pentru ajutor

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google