Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • andu_4all, salut

    Pe scurt. Poti pune linistit acele ovale pe spate fara sa fi nevoit sa tai tabla, exista inele adaptoare din mdf. Daca planuiesti sa pui si woofer si in spate nu ai taiat mocheta, lasa ovalele, suna mai bine wooferul daca este intr-un mediu inchis. Daca vrei sa amplifici si boxele fata (pe care daca nu sunt de 13cm, tot cu un inel adaptor mdf, le poti prinde linistit) schimba-le, astea coaxiale si mai ales acele sony nu merita. Nu uita nici de insonorizarea usilor.
    Alta treaba, daca intr-adevar abea in 2 ani vei primi masina, pana atunci vei invata multe si sunt ferm convins ca nu-ti vei mai bate capu pentru linia asta sony. Pana atunci poti sa te pui sa strangi bani
    Spor...

    Comment


    • cat mai ai de asteptat oricum sistemul tau va fi depasit.... andule

      Comment


      • o parere

        Am un Alpine CDE-111RM(sper ca e o alegere bune...am stat departe de sony,panasonic,jvc,etc)momentan pe fata am MTX-uri de 13 coaxiale si am achizitionat recent o pereche de dif-uri Mac Audio Revolution de 16,5 tip sistem si vroiam sa stiu daca e vre-o diferenta intre inelele adaptoare din MDF si cele din plastic....baietii care o sa le instaleze(de la un magazin si service de gen),dupa ce antifoneaza portierele fata au spus ca nu au inele MDF ci doar din plastic,care le vor modifica,pt ca nu sunt inele speciale pt logan(asa au zis,nu sunt cunoscator).Vroiam sa stiu daca vor fi probleme acustice din cauza inelelor din plastic....vad ca toata lumea foloseste MDF-uri

        am uitat sa mentionez ca as vrea sa amplific difuzoarele,un amplif de la Mac Audio ar fi ok?
        Last edited by stefan_blue; 20 January 2011, 15:48. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • radu cornel: imi dau si eu seama ca o sa fie depasit ... dar pt moment pe ka e super .. cat de timp am ajuns sa nu ma mai gansesc ca imi fac rau singur )

          Comment


          • @stefan_blue - cele mai bune sunt cele din MDF sau lemn normal,vorbeste cu un tamplar,eu asa am facut,si ala ti le face perfect,ii duci carpacea aia de plastic sau cum o cheama.

            @andu_4all - atata timp cat tu esti multumit de cum se aude,e bine,nu te lua dupa altii,si eu am un sony in masina . . . Nu-i chiar asa de aruncat pe cum se zice ....
            Last edited by dorinionel; 20 January 2011, 18:33.
            http://i298.photobucket.com/albums/m...stouserbar.png
            Everything sounds better . . .

            Comment


            • Știu ca nu e de aruncat , ținând cont ca atunci când l-am achiziționat și ala de la garanție a zis ca dacă pun Sony cu boxe Sony e OK dacă pun Sony cu alte boxe nu mai are același sonor . Dacă e ceva o sa îmi achiziționez niște boxe de 17 pe spate(asta pt a nu mai tăia din tabla, păcat ca nu e carton ca la Ka .. acolo cu un cuter în 10 minute nu aveam ce sa fac ) ) , ținând cont ca cele de pe fata au 13 cm și sunt cu 3 canale ca și cele ovale numai ca mai trece multa apa pe Dâmbovița pana intru în proprietatea mașinii .....

              Comment


              • si eu tot sony cu boxe sony am si se aud bine tinand cont ca nu am antifonat nimic pe masina

                Comment


                • Ale mele nu-s sony difuzoarele si tot se aud bine.
                  deja avem aici-sa un fan club sony )
                  http://i298.photobucket.com/albums/m...stouserbar.png
                  Everything sounds better . . .

                  Comment


                  • vi se pare ca se aude bine sony, asta ca nu ati auzit altele, sau macar un sistem de difuzoare! bine cu reglajele de rigoare!
                    on topic - si eu caut de mult timp si inca mai am nervi, panouri de ph2, iar cand le voi avea ma apuc de insonorizat, si de inele mdf si toate cele! inca nu sunt hotarat dar oscilez intre focal si dls, pentru usile fata, iar daca voi pune pe panoplie ar fi ovale alpine.dar nu cred!
                    MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                    Comment


                    • Mircea, tu ce amplificator ai?
                      Cumpar volan de Duster

                      Comment


                      • Originally posted by soboBN View Post
                        Mircea, tu ce amplificator ai?
                        Sony ) , glumesc

                        No offence !
                        Nu mai fac offtopic,gata.
                        http://i298.photobucket.com/albums/m...stouserbar.png
                        Everything sounds better . . .

                        Comment


                        • Stai linistit. Are un Mac din cate am vazut in poze, dar are Alpine TypeR 500w si eram curios cu ce-i amplifica
                          Cumpar volan de Duster

                          Comment


                          • Aseara mi-a ajuns playerul! Pioneer DEH-4200SD + Card 2 GB inclus.

                            Intre timp au venit si cablurile.Sunt Ground Zero de 20.
                            Astazi montez playerul si sper ca tot astazi sa dau fetele de usa jos si sa le izolez si sa montez tweeterele.

                            Apropo, cum pot da gaura in panoul de usa? Cu o freza ceva? Dati-mi niste sfaturi va rog ca sa nu gresesc.

                            O sa pun poze si dupa ce termin cu toate lucrarile.
                            Attached Files
                            Cumpar volan de Duster

                            Comment


                            • O întrebare - aveţi idee HU-ul de pe Loganul Blackline (acelaşi cu cel de pe Duster) care e puterea maximă pe care o poate scoate? N-aş vrea să pun boxe de 90W şi el să poată doar 15W, vă daţi seama ce prost s-ar auzi.

                              P.S.: nu vreau să schimb HU pentru că am satelitul cu comenzi audio lângă volan, la care nu aş vrea să renunţ.

                              Comment


                              • Am o problema cu playerul. Nu intra in locul lui, in sensu ca nu sta fixat.Are ceva pe margine de fier, un fel de lamele cum sunt la DVD-rom sau CD-rom si cica in alea s-ar fixa dar nu am idee cum se face ca alea au o dunga si nu intra de tot.

                                Cum trebuie sa fac?
                                Cumpar volan de Duster

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google