ET Sau OFFSET Jante Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Piroman22: Cat are E la janta ta de aliaj? Sta cam afara janta. Sau e pusa numai langa butuc?

    Comment


    • Nu stiu la ce E faci tu referire. Daca te referi la ET nu stiu cat este. Nu sta in afara janta, sincer am pus o singura janta de proba pe masina cand le-am luat dar am si uitat de atunci cum sta. Astept sa se faca vremea buna sa le schimb.

      Comment


      • Originally posted by piroman22 View Post
        ........185/65/15 iar latimea jantelor de aliaj ce le-am luat este 7J iar tablele mele au 6J, merg gumele 185/65/15 pe janta de 7J? Am posibilitatea sa iau jantele cu gume cu tot doar ca sunt 195/65/15,iar gumele nu au o uzura foarte mare, si diferenta de bani este mica...
        Ideal ar fi sa montezi anvelope 205/60/15 pe jantele 7J si sunt foarte foarte aproape ca diametru de 185/65/15. Nu iti recomand nici 195/65/15 si nici 195/60/15.

        Poate iei anvelopele alea ieftin si reusesti un schimb cu 205/60/15.

        Comment


        • Salut! Am o intrebare pentru cei experti in tema.
          Am jante aliaj 7JX15 cu ET38. Cum am inteles recomandatipe el cauciucuri 205/60/15.
          Nu fac probleme cauciucurile astea diferite de cele din carte?
          Probleme RAR de exemplu, sau si mai mult: ceva probleme mechanica la fata?

          Nu ma pricep, deci sorry daca intreb prostii...

          Comment


          • stai linistit, poti pune fara probleme si 185 65 r15 (dimensiunea trecuta in cartea de identitate)

            Comment


            • Daca pui 205/60/15 o sa traga masina ta ca si cum ai avea 100 kg bagaje in portbagaj. Pui 185/65/15 fara probleme, dar, pentru ca exista si asta, o sa fie janta mai in afara cauciucului si o sa dai cu ea in borduri.
              recomandare personala 195/50/15.
              sigpic

              Comment


              • Cu 195/50/15 este prea mare diferenta in circumferinta: -7,32%.
                Atunci mai bine ar potrivi 195/60/15 cu dif. in circ.: -1,05% (-2km/h)

                Oare si cu 195 se simte ca trage mai greu?

                Daca da, atunci poate ca in final mai bine raman la anvelopele cu marimile originale 185/65/15.

                Comment


                • Care dintre voi imi poate arata si mie o poza cu un logan cu jante de aliaj cu et mic ex. 12 13 15. As vrea sa-mi fac o parere despre cum arata daca sunt iesite mai mult inafara.

                  Multumesc.
                  low?!
                  Stima,
                  dmn

                  Comment


                  • Originally posted by yrman View Post
                    Daca pui 205/60/15 o sa traga masina ta ca si cum ai avea 100 kg bagaje in portbagaj. Pui 185/65/15 fara probleme, dar, pentru ca exista si asta, o sa fie janta mai in afara cauciucului si o sa dai cu ea in borduri.
                    recomandare personala 195/50/15.
                    Nu cred ca 205/60/15 influenteaza atat de mult, fata de 185/65/15. Atunci cei care pun pe 16 sau 17 n-ar mai pleca de pe loc.

                    Comment


                    • Pe 16 volti al tau nu simti asa tare diferenta, dar pe 1.4 o sa se resimta. Nu detin adevarul absolut asa ca fiecare face ce vrea. Eu doar am atentionat...
                      sigpic

                      Comment


                      • Ar fii bine sa spune "adevarul" cineva care a si probat...
                        Totusi multumesc pentru toti raspunsul.

                        Comment


                        • Vb cu -geo- . O sa iti zica el diferentele intre 205/50, 195/50, 185/65, 195/65/15. A avut astea toate in ultimul an de zile. 1.4 ca si tine. 205/60 sunt si mai grele decat 205/50 ...
                          sigpic

                          Comment


                          • sunt interesat de un set de jante Brock B2 715 4x100 7j et 25.Se potrivesc?

                            Comment


                            • se potrivesc 6,5j x15 et 38. Pus sambata dimineata la vulcanizare cu anvelope 185/65/15
                              ​​​​​​

                              Comment


                              • pe jantele mele de aliaj sinaia scrie 4ch50 sa inteleg ca au et 50. ???

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google