ET Sau OFFSET Jante Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am lamurit situatia sunt et 50. si inca ceva loganurile cu jenti de aliaj pana in 2007-2008 au suruburile de la roti care merg si la jentile de tabla. cele dupa perioada asta au suruburi cu o saiba care am inteles ca nu merg la jentile de tabla. informatie primita de la un mecanic din reprezentanta din targoviste (mavexim). o zi buna

    Comment


    • Acel H de care spui tu e "cocoasa" jantei. si da, 50 e ET-ul

      Comment


      • Et 45 6jx15 h2, merg pe logan ph1 sau mai trebuie vreun inel de centrare?
        Prezoanele stock se potrivesc?

        Comment


        • ca sa aflii daca merg trebuie sa aflii distanta intre prezoane, loganul are 4x100 si gaura de centrare sa fie 60.1. daca e mai mica se ia la strung si daca e prea mare se pune inel de centrare.

          Comment


          • Am pus jenti aliaj Et 38 7jx15 h2 cu anvelope 185/65/R15. Stabilitate mult mai mare in curbe. Nici nu inchipuiam cat de mult conteaza cativa cm out.

            Comment


            • Nu sunt "cativa cm. out" ci doar unul si un pic adica 12 mm.

              Poti sa pui o poza sa vedem cum arata cauciucul cu latime de 185mm pe janta cu latime de 7 inch?

              Comment


              • Dar trebuie sa pui in calcul si latimea jantei marita de la 6J la 7J. Si asta conteaza la stabilitate pentru ca, cauciucul nu mai "flexeaza" asa mult pe janta.

                Iar daca avea PH2 iesirea in exterior a cauciucului (nu si a jantei unde se mai adauga inca 0.5 inch adica 1.27mm) datorata ET-ului e de doar 5mm 43->38. ;)

                Comment


                • Originally posted by Cromatic View Post
                  Nu sunt "cativa cm. out" ci doar unul si un pic adica 12 mm.

                  Poti sa pui o poza sa vedem cum arata cauciucul cu latime de 185mm pe janta cu latime de 7 inch?
                  Iata niste poze de pe roata din spate.
                  1
                  2
                  3

                  Comment


                  • Vrei sa ma virusezi? Pe site-ul indicat nu pot vizualiza - HTML/Scrinject.B.Gen Virus.

                    Incarca te rog pozele aici cu atashamentul forumului.

                    Comment


                    • 185/65/15 /7j et 35
                      Attached Files
                      Last edited by romeo-alex; 3 July 2013, 17:39.

                      Comment


                      • Merci frumos - nu pare un strech prea evident...
                        Mai ai poze si din pozitii mai convingatoare?

                        Comment


                        • intra pe logan club barlad pe sectiunea intalniri
                          eu nu prea imi pozez ligheanu

                          Comment


                          • nu e sesizabil strech, e spre deloc. Tu ca stii despre ce e vorba observi dar un om normal nu observa diferenta. Va arata putin aiurea cand sunt rotile desumflate, vezi poza cu roata din dreapta. Si la eventuale mici cratele, daca le vei lua cu marginea rotii te va arunca in lateral, adica aluneca in lateral.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Originally posted by Cromatic View Post
                              Vrei sa ma virusezi? Pe site-ul indicat nu pot vizualiza - HTML/Scrinject.B.Gen Virus.

                              Incarca te rog pozele aici cu atashamentul forumului.
                              Eu am Kaspersky si nu gaseste nici un virus...
                              Hai ca pun si aici:


                              Comment


                              • ce gume recomandati pe jantele astea: 4*100 r 15 Et 49? 195/65 sunt ok?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google