Anvelope Resapate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu personal nu folosesc anvelope resapate.Cel mai rau caz as pune pe roata de rezerva.

    Comment


    • Eu am pus pe loganu lu" taticu, anu trecut, resapate din praktiker, pe fata.Nu am avut nici o problema si am fcut cateva drumuri Onesti C-ta, viteza medie 110.Cum dat caldura in martie le-am schimbat cu cele de fabrica.Anu asta le pun din nou.Vedem ce se mai intampla.Asa se mai intampla cand nu ai finante.Nu prea stiu ce sa fac acu ca mi-a venit loganu si nu pre stau bine cu banii, mai ales ca tre" s-o inmatriculez.

      Comment


      • De ce nu resapate ,le folosim maxim 4 luni pe an [cu caldurile astea nici atit],viteza maxima 50 si asta destul de rar , daca nu ar fi sigure nu s-ar folosii , producatorul sau vinzatorul au un certificat de conformitate si raspund penal [nu vorbim de cele luate din tirg]
        transportatori auto le folosesc la greu ,or fi stiind ei ceva ca doar le folosesc [daca nu ma insel] de peste 30 de ani
        baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

        Comment


        • Pana raspund ei penal s-ar putea sa raspunda familiile noastre la cateva intrebari puse de un popa in legatura cu biografia noastra.
          It's nice to be important but it's more important to be nice!

          Comment


          • Mai lasati-o naiba, ca nu-i chiar asa de grav. Daca mergi normal, nu patesti nimic. Numai sa respecti ce scrie pe talonul anvelopie, anume incarcatura maxima admisa si viteza maxima admisa. Scazi un 10-15% din valorile alea si nu ai probleme. Normal ca pt raliuri nu-s recomandate resapatele
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Cumnatul meu are o coaja veche de dacie si...L-am rugat sa isi puna pneurile de iarna pe masina.
              Le-a si pus...Faza e ca ii tremura toata masina urat de tot.
              ii zic sa mearga sa isi centreze rotile, s-a dus la service si ...Surpriza cei de acolo i-au zis ca are cauciucuri resapate si...Alea nu se pot echilibra...Acu' are 2 gume noi de iarna pe fata si 2-a allseazon deocamdata pe spate si nu mai dardaie masina deloc.
              O fi adevarat ca alea resapate nu se echilibreaza??
              Last edited by darksid3; 27 November 2008, 19:39. Reason: daca ar sti Pruteanu, s-ar rascoli in mormant :)))

              Comment


              • Si eu astept pe luni 2 gume resapate ca noi.
                le pun cat tine iarna , mai ales ca am drum la munte chiar de revelion.
                sper ca nu am prob cu ele , sa`mi dardaie masina.
                in rest..Nu depasesc 100 cu ele cat e sezonu .

                Comment


                • La cumnatul meu se simtea tare tare la 50

                  Comment


                  • Nu merita gume resapate,dar in caz de nevoie le poti folosi ,doar tehnologia a avansat si ai mai multa baza in ele fata de acum 10 ani.
                    CT-97-VIPsigpic

                    Comment


                    • In mod normal orice guma se poate echilibra. Doar ca la unele pui 5g plumb, la altele poti pune 500g la modul serios, resapatele se echilibreaza poate mai greu (depinde de starea carcasei de dinainte de resapare), dar in mod normal ar trebui sa se poata echilibra fara probleme.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Eu iarna trecuta am mers pe resapate si le-am si echilibrat. Ce-i drept, intra mai mult plumb decat la cele normale. In rest n-am avut nicio problema.

                        Comment


                        • Resapate doar daca gandesti ca romanul si vrei neaparat ieftin chiar daca nu e foarte bun in prima faza dar in final te va costa inzecit. Varul meu a avut resapate si dupa vreo trei luni a inceput sa se duca directia la vale, iar cand a fost in service sa constat ca anvelopele de la dimensiuni la greutate erau total aiurea.

                          Comment


                          • Eu unul nu as pune reesapate,deoarece cauciucul e de proasta calitate, si nu m-as juca cu viata persoaneleor dragi...........

                            Fiecare e liber sa fac ce vrea.......Asa ca...........

                            Spor la condus!

                            Comment


                            • Si eu mai curand sh(desi nici asta nu am pus pana in prezent) decat resapate..
                              vorba unui coleg de aici..Resapate la caruta

                              Comment


                              • Macar daca ar fi ieftine. Mai pui ~50 lei la bucata si gasesti cauciucuri noi de iarna.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google